Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przednie kierunkowskazy - wymiana żarówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ja mam problem z kierunkiem, choć trochę innej natury. Spaliła się (albo znowu rozłączyła) żarówka, wyciągnąłem lampę, bo akurat miałem zdjęty zderzak po zabawie z pompką spryskiwacza.

Pytanie: Jak do *^%*$# wyciągnąć tę osłonę żarówki? Siedzi bardzo mocno, udaję mi się ją jedynie trochę obrócić, natomiast nie potrafię dostać się do żarówki. Jakaś wskazówka? Byłbym wdzięczny.

 

edit:

W którym ustawieniu strzałki powinno wyjść - góra,dół,prawo,lewo?

 

edit2:

naprawione. powodem złej pracy były styki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Właśnie przed chwilą wymieniałem lewą przednią żarówke kierunkowskazu zajęło to 2 min. wystarczy wyjąć akumulator i włożyć ręke tam jest taki motylek przekręcić i wychodzi bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odchylony zbiornik na plyn do szyb (żółta zakretka) wkladam reke i najpierw jest wieksza zakretka swiatem mijania i pozniej jest mniejszy okrag swiatel awaryjnych i kierunkowsazu. wystarczylo podrecic zgodnie z ruchem zegara i styki zlapaly ponownie. Nie trzeba bylo wymieniac żarówki.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

wczoraj wymieniłem lewy przedni kierunkowskaz (ten od strony kierowcy).

1. Wymontowałem akumulator - 5 minut.

2. Wyjąłem po omacku oprawkę - 30 minut (strasznie ciężko się obracała)

3. Wyjąłem żarówkę, która w trakcie wyjmowania oprawki została w reflektorze - 60 minut. Po wyjęciu żarówka została unicestwiona z niekłamaną satysfakcją! Samica!!!

4. Złożyłem wszysztko do kupy 5 minut.

5. Włożyłem aku - 2 minuty.

6. Test. Nie działa. Jak się okazało źle wkręciłem oprawkę. K....!

 

Powtórzyłem punkty 1-5. Zadziałało. Żarówka ogólnie była dobra, nie łączyła oprawka. Na wszelki założyłem nową. Powód do dumy podobny do wejścia na Rysy w podkoszulku! Czyli super ale chyba nie o to chodzi! Ręka wygląda jak by mnie kot podrapał, strasznie mało miejsca i dużo elementów o które można się skaleczyć. Życzę konstruktorom Renault wymiany żarówki kierunkowskazu w deszczową, zimną noc, z płaczącym dzieckiem w foteliku!

 

Oby prawy się nie zepsuł bo tam jest dopiero dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dramatu po stronie pasażera. Wystarczy zdemontować plastiki i odpiąć wlew płynu od szyb. Sam po tej stronie wymieniałem kostkę od świateł mijania bez demontażu zderzaka i lampy z auta. I dałem radę.

 

Życzę konstruktorom Renault wymiany żarówki kierunkowskazu w deszczową, zimną noc, z płaczącym dzieckiem w foteliku!

Po to tak jest zrobione aby ASO miało zarobek. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zdejmuje koło i wymieniam żarówki przez nadkola.

Zdjęcie koła, wymiana żarówki, założenie koła. Na spokojnie - 30min roboty (za pierwszym razem chyba 1,5h:)

Od strony pasażera można od góry, ale czas mniej więcej taki sam, a zawsze połamie jakieś spinki do plastików :(

Od kierowcy zdecydowanie łatwiej przez nadkole.

Edytowane przez AdamoSk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

 

Parę dni temu miałem problem taki, że żarówka kierunku była cała, a był sygnał jakby się przepaliła (chodzi mi o sygnał w środku auta). Pojechałem do mechanika i okazało się, że to nie żarówka a styki w gniazda się przesunęły, mało tego, okazało się, że aby wymienić owe żarówki trzeba zdjąć zderzak. Więc mechanik zrobił mi to tak, że przylutował kabelki do styków i od razu wymienił żarówki na nowe. Koszt to 150 zł z żarówkami i robocizny za dwie strony.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do mechanika i okazało się, że to nie żarówka a styki w gniazda się przesunęły, mało tego, okazało się, że aby wymienić owe żarówki trzeba zdjąć zderzak

2 razy wymieniałem żarówki w kierunku i za każdym razem nie demontowałem zderzaka. Więc chyba zrobił ciebie w konia według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

u mnie szwankował przedni lewy przedni kierunkowskaz. Początkowo myślałem, że żarówka jest przepalona. Włożyłem rękę przez nadkole wykręciłem plastkik, w którym osadzona jest żarówka kierunkowskazu (bez wyjmowania bo miałem z tym problem) i wkręciłem z powrotem. Podziałało tak może 6 miesięcy, po czym powtórzyłem czynność i znów podziało 6 miesięcy.

Zdecydowałem się na wyjęcie reflekotra i zbadanie w czym jest rzecz. W tym celu zdjąłem przedni zderzak i wykręciłem reflektor (3 wkręty torx). Okazało się że w na blaszcze w gnieźdze kierunkowskazu w rekflektorze była wypalona aż dziura co powodowało brak styku.

Z lutowaniem sobie nie poradziłem, ale trochę kleju załatwiło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymieniałem w weekend kierunkowskaz przedni od strony kierowcy. Najpierw zdjąłem koło, potem przednią część nadkola, motylek o jakieś 45 stopni w lewo i żarówka wychodzi z oprawką (troszkę trzeba pokombinować, żeby wyjąć ale nie powinno zająć dłużej niż kilka minut). Zakładanie w odwrotnej kolejności. Cała wymiana zajęła jakieś 20 minut, więc jeszcze nie ma tragedii, chociaż o wymianie na drodze w ten sposób nie ma mowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!