Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie wrażenie, że dość słabo chłodzi. Na razie porównywałem "na rękę" z innymi autami. Możecie mi podpowiedzieć jak sprawdzić parametry np. termometrem zanim pojadę do serwisu i zrobię z siebie idiotę i stracę czas? Może coś w rodzaju testu przy 25oC w cieniu i ustawionym klimatroniku na 19oC i auto jaka idzie temperatura z kratek - głupia prośba ale nie wiem jak to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. w środkowym nawiewie uzależniona jest od temp. otoczenia:

Zew (*C) - Wew (*C).

15 - 4-8

20 - 6-10

25 - 8-13

30 - 12-16

35 - 17-20

40 - 21-25

 

Oczywiście przed pomiarem musisz mieć auto schłodzone do temp. otoczenia (najlepiej zostawić w cieniu na godzinkę czy dłużej), a potem odpalić klime na ~10min. i dokonać pomiaru. Oprócz tego Renault nakazuje jeszcze zmierzyć czy temp. nawiewu bez klimatyzacji nie jest większa od temp. otoczenia o 5*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma 7 miesięcy i z 7 tysięcy więc to raczej nie filtr

I tu może się kolega bardzo zdziwić w jakim stanie będzie filtr po tym czasie. Ja zmieniam w swojej co 6 miesięcy, bo syfi się filtr strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serwis zaleca wymianę filtra p.pyłkowego co 2 lata lub 30 tys km. Widziałem podobne posty w scenicach i dużo ludzi skarży się na działanie wentylacji... a może jest to wina samego systemu bo prawdopodobnie wiatraki i kompresor są identyczne jak w megane, a kubatura wnętrza "delikatnie" inna. W mojej meganie nie wymieniałem filtra ani jakiegoś czynnika od nowości (2 lata) i zero pary na szybach, a mrozi jak dzika. Jedyne co mnie zastanawia to to że mam ustawione 22 stopnie na zewnątrz jest 22 to górą z wentylacji wieje zimne a na nogi ciepłe. Ale to też raczej dążenie do zadanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo - jest to bardzo denerwujace na dluzszych trasach - wystarczu ze na zewnatrz jest nizsza temperatura niz zadana i na szyba nawala zimnym powietrzem a na nogi cieplym - po 200km takiej jazdy masz juz dosc i mozesz w zime zakladac sandalki do samochodu :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis zaleca wymianę filtra p.pyłkowego co 2 lata lub 30 tys km.

Proponuję koledze zajrzeć do filtra po przebiegu 10000km lub po roku. Od razu bezie kolega wymieniał na nowy. Ja swoje wymieniam 2 razy do roku i tak są strasznie zasyfione po 6 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja u siebie też zauważyłem, że przy temp. zewnętrznych 25-27-30 stopni klima słabo chłodzi. Filtr kabinowy wymieniałem 1,5 roku temu. Być może to jest przyczyną? Pamietam, że jak kiedyś miałem KIA ceed to co roku musiałem wymieniać tak się zapychał, że klima nie chłodziła prawie zupełnie.

Przegląd mam dopiero w październiku ale przy takich upałach i temperaturach letnich nie wiem, czy nie podjadę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiony jestem na sobotę na wymianę filtra kabiny więc zobaczymy. Dziś jak rano pomykałem to przy temp. na zewnątrz +25 wiało zimnem kiedy ustawiłem na 20, lecz już po południu przy +36 było gorzej. Dopiero jak ustawiłem wewnatrz na +18 było lepiej. Mam nadzieje, że wymiana filtra pomoże. W serwisie powiedzieli, że przy takich wysokich temp. jakie ostatnio mamy wiekszość aut ma problem z chłodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!