Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Temat jednego akumulatora zakończony. Znajomy miał na stanie Boscha. Nie planowałem Boscha, ale pasowała cena i świeży więc siedzi w aucie od nastu tygodni.

Moje pytanie dotyczy akumulatora Bottari z Kauflandu(z boku nalepka autopart). Chodzi o 680/74. Cena niecałe 90 zł. Normalna czy podejrzanie tanio? W sklepie oryginalny autopart widziałem w cenie plus minus 200zł. Pytam z ciekawości. Orientujecie się, gdzie na takim akumulatorze jest data produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam.Chciałbym zapytać jaki akumulator kupić do renault scenic IphII 1.9 dti?Czy centra standard 65ah będzie wystarczający?Może polecacie jakiś inny?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz zabawek elektrycznych. Ja do swoich diesli kupuję 72Ah VOLTMASTER. Ostatnio nawet do 1,5dCi. Takiego też miałem w sceniolu I z silnikiem 1,9Dt, a obecnie jeździ w sceniolu II syna z silnikiem 1,9 dCi 120KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz zabawek elektrycznych. Ja do swoich diesli kupuję 72Ah VOLTMASTER. Ostatnio nawet do 1,5dCi. Takiego też miałem w sceniolu I z silnikiem 1,9Dt, a obecnie jeździ w sceniolu II syna z silnikiem 1,9 dCi 120KM.

Z zabawek elektrycznych mam elektryczne szyby(2),klima,abs,esp.pytam czy 65 ah wystarczy bo znajomy ma taki akumulator używany jakieś 3msc(miał kolizje i sprzedaje auto na części) za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie OK, aczkolwiek to raczej dolna wartość pojemności. Może być na styk i dochodzić do jego nadmiernego rozładowania a to skutkuje skróceniem czasu jego eksploatacji przez zasiarczenie.

Jak na takich warunkach, to można zakupić nawet jeśli by miał wytrzymać rok krócej jak większy.

Jak wspomniano wyżej, najbardziej dostanie w kość przy rozruchu silnika zimą i zaraz po rozruchu, gdy został rozrusznikiem wyssany i zaraz mu włączysz nawiew, odmrażanie szyb, światła i wycieraczki.

Ważna też jest szczytowa wartość prądu rozruchowego jaki z siebie może wycisnąć

Im wyższa tym lepiej.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo używam tylko Centry, a standard z tego względu, że można sprawdzić i ewentualnie uzupełnić poziom elektrolitu w celach.

W Centrze Plus też jest możliwość sprawdzenia poziomu elektrolitu w celach i ewentualnie dolanie wody destylowanej do cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, zamierzam wymienić w swoim Megane 1 kombi 1999r. akumulator. Obecnie mam taki wąski konkretnie taki i moje pytanie brzmi, czy parametry gabarytowe to DŁUGOŚĆ 24CM, SZEROKOŚĆ 13CM, WYSOKOŚĆ 23CM, są parametrami standardowymi czy mam nie oryginalny nieoryginalny akumulator. Auto nabyłem z komisu więc nie bardzo wiem jak wygląda oryginał. Czy może ktoś wie jakie gabaryty ma oryginalny akumulator montowany przez producenta.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze odczytuję dane to ten akumulator ma pojemność 46Ah, z własnego doświadczenia powiem, ze to trochę za mało.

Powinien mieć pojemność 50-60Ah i taki powinien wejść bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!