Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wejdzie to może być o ile alternator zdąży go naładować. W innym wypadku będzie stale nie doładowany i bardzo szybko powie pa pa. Osobiście powiem Tobie, że w moim aucie mam zainstalowany akumulator 44Ah i daje spokojnie radę, a przed sezonem zimowym ładuję go aby nie było niespodzianki. I całą zimę mam spokój.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile alternator zdąży go naładować. W innym wypadku będzie stale nie doładowany

Niestety nic nie ma za darmo. Ile się wylało, tyle trzeba wlać, aby było pełno. Mnieszy szybciej odmówi posłuszeństwa, ale też i szybciej się naładuje (może wystarczy sam alternator). Większy dłużej wytrzyma, ale może wymagać okresowego doładowania prostownikiem. To wszystko nie zależy od wielkości (pojemności) akumulatora, ale od bilansu obciążenia i możliwości alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie powiem Wam tak: Bardzo długi się zastanawiałem nad aku do mojej reni z resztą też wcześniej o tym pisałem i jednak zdecydowałem się na centrę futurę 50A /530Aen i póki co odpukać nie ma żadnych problemów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam! Jaki akumulator wejdzie do Renaul Megane 1.8 16v phII (2001r.) Posiada klimatyzację elektryczne lusterka,,szyby itd:) Dodatkowo mam zestaw car audio i wzmacniacz do subwoofera 380W. Jaki wejdzie maksymalnie? Co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne taki jakie opisano na poprzednich stronach tego tematu dla aut z silnikiem 1,6 16V. Zobacz jaką masz moc alternatora i to pod niego odpowiedni aku szukaj. Gabarytowo i ponad 700Ah powinien wejść.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki akumulator wejdzie do Renaul Megane 1.8 16v phII (2001r.)

Jak chcesz iść na maxa, to pomierz jakim lokalem dla niego dysponujesz i stosownie tych gabarytów dobrać akumulator (tak aby wlazł do dziury).

Wieksza pojemność aku, wg mnie nie załatwi sprawy ewentualnego okresowego doładowywania akumulatota, gdy będzie on stosunkowo intensywnie dojony podczas postoju silnika (braku ładowania).Zależy to od bilansu elektrycznego w samochdzie i możliwości alternatora. Żeby wiadro było pełne to trzeba do niego wlać tyle ile się wylało, a na to z reguły potrzeba odpowiedniego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mój akumulator to nie dobitek, jakiś "Black Strom" 12V 45Ah 360A, patrze czytam, jest napisane zalecany 55Ah i 600A, mój się dobrze sprawuje na lato, w ziemie prąd rozruchu pozostawia wiele do życzenia, więc gdybym kupił taki akumulator 50+Ah 500+A to chyba by wystarczyło co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Futura w styczniu będzie miała 2 lata i nie ładowana nawet razu, oczko pozostaje zielone. Osobiście mam zaufanie do centry, bo w drugim aucie chodzi już z 5 lat i w ciągniku poprzednie były centry 10 lat i teraz nowe też. Mam nadzieję, że tyle wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 40 lat jeżdże na Centach i na tych z Poznania jak na razie nie zawiodłem się. Przedostatnia futura chodziła 6 lat i chodziłaby jeszcze gdybym ja jeździł meganką, a nie córka. Teraz też w megance jest futura, ale już bez dostępu do cel i dlatego w coroli wymieniłem oryginalny 6 letni akumulator na Centrę Standard, bo ma korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam diesla i potrzebowałem dużego więc wziąłem największy jaki wchodził czyli Futura 77Ah 760A. Osobiście uważam, że 50 może być za mały, chyba, że planujesz sprzedać auto za dwa lata to bierz. Osobiście wziąłbym jeżeli tylko wejdzie future 60Ah/600A, Centre plus 62Ah/540A lub Vartę Silver 61Ah/600A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!