Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak każdy nowy samochód, czyli bardzo dobrze :) A poważnie to jeżeli chodzi o dynamikę, to najlepiej podjechać do salonu na jazdę testową. Sam przed zakupem dwa razy jeździłem wersją TCe 130 oraz raz wersją Sce 115, ostatecznie wybierając wersję wolnossącą. Przed zakupem robiłem testy aut zarówno na autostradzie jak i w mieście. Jeżeli jeździsz teraz autem a turbiną, to możesz być trochę zawiedziony przy startowaniu spod świateł, jednak jak ktoś się przyzwyczai to nie jest to duży problemem. Sam wcześniej miałem diesla, w pracy jeździłem zarówno turbo benzyną jak i aktualnie dieslem więc mam porównanie. Przy większych prędkościach nie czuć już takiej różnicy w dynamice. Halas jest troszkę większy w SCe (nie jest to też jakaś kosmiczna różnica) ze względu na to, że przy takich samych prędkościach silnik SCe ma o 500 obrotów więcej niż TCe. Jednak każdy oczekuje czego innego i najlepiej tak jak wspomniałem na początku samemu przetestować.

 

Co do trwałości to silnik SCe jest już na rynku od 10 lat, montowany przez Nissana m.in. w Qashqaiu (Silnik o oznaczeniu HR16DE to to samo co M4H), dodatkowo od 2 lat montowany w Dusterze (popularna jednostka). Przed zakupem przewertowałem fora zarówno Nissana jak i Dacii i nie znalazłem złych opinii o tym silniku, a niektórzy mają już nalatane ponad 200 tyś., część ma nawet ponad 100 tyś. zrobione na gazie i jeszcze słynnej regulacji luzu zaworowego szklankami nie robili (jedynie obserwacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupuję nową megane - i dołączam tym samym do społeczności tego forum - i zastanawiałem się nad wersją silnikową. Wybór wypadł na 1.6 SCe ze względu na cenę a auto będzie głównie targane na odcinkach 15-20km do pracy i spowrotem. Stąd moje pytanie na temat jakości i awaryjności silników, bo głównie o to mi chodziło. gwro bardzo szczegółową odpowiedź mi dał, za co dziękuję :-)

Edytowane przez trasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam Meganke IV od tygodnia z silnikiem SCE już nalatałem ponad 500km głównie w koło komina, raz miałem wypad 100km i na tym odcinku nie mogę narzekać dodam że Meganka to 2 auto w wolnych chwilach śmigam Volovo s80 2.5T 210KM w automacie, i jak na 115km radzi sobie całkiem nieźle, jeśli trzeba wyprzedzić to wyprzedza tylko trzeba zbijać bieg i wbić na obroty wtedy czuć że dostaje kopa tak przy 4000tyś obrotów, na spalanie nie patrzę a jeżdżę dość dynamicznie, pewnie mam gdzieś w okolicy 8L.

 

Pytanie do Panów którzy już niby dotarli auto jest jakaś zmiana bo gościu w ASO mówił że trzeba 3tyś km sie przeturlać i nie szarpać jej zbytnio że tak do 3.5 tyś obrotów ją kręcić. to prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chucky80 napisał:

cięcie

 

ja osobiście nie czytam instrukcji ;D dlatego pytam może ktoś zauważył zmiany w dynamice czy jakieś inne magiczne rzeczy ;) 

 

REGULAMIN:

Pkt. 5.13 Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.

5.7 Użytkownicy forum muszą stosować się do zasad gramatycznych, ortografii .... Po raz ostatni przypominam, że w języku polskim istnieje coś takiego jak zdanie zaczynające się wielką literą, a kończące kropką!  - mireczek01

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 Sce ,10 tyś zrobione ....silnik demonem przyspieszenia nie jest ,ale tak jak ktoś napisał wyżej ,redukcja biegu kręcisz wysoko i autko śmiga , problemów z silnikiem brak z autkiem braki  i oby tak dalej ....wiadomo że dzisiejsze silniki to nie to samo co 10-15 lat temu i trwałością daleko odbiegaj od ideału , ale nasze powinny raczej być bezproblemowe ,jedynie wyczytałem w necie o tej regulacji szklanek ale średnio ogarniam temat więc może ktoś co się zna bardziej przybliży temat 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po trasie 650km. Było ok, dzisiaj rano jedynie zauważyłem, że na zimnym dosyć mocno faluje i po jakimś czasie przechodzi (lekkie falowanie, delikatnie o 50 obrotów zostaje przez dłuższy czas, zapewne znim się nagrzeje). Macie podobnie? W starej fabii 1.4 mpi podobnie jest, więc to chyba normalne? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po uruchomieniu na zimnym najpierw obroty w górę potem wolno spadają ,potem ciut falują.

Jak ruszę to mam taką trochę dziurę przy przyśpieszaniu i po chwili uspokaja się i jest ok. Ogólnie jakoś strasznie mnie to nie denerwuje więc nie wnikam ale coś na rzeczy jest.Zapytałem w Aso pana serwisanta o tą przypadłość to rzekł tylko jedno słowo ,,ekologia" reszty domyślać się trzeba samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co pamiętam, mieliśmy od nowości fabię (starą co prawda) z silnikiem 1.4 mpi i tak samo falowała, nawet mocniej. Wydaje mi się, że to przypadłość wolnosących silników, że lekko falują.. Lekko na postoju faluje, lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mogli by wstawić 1,8 L. do normalnych wersji i zrobić 160 lub 180 koni, wtedy ten samochód by pojeździł dłużej. Przymierzałem się do kupna 1,2 Tce 130 KM  w  nowej budzie ( IV )

 posiadam 1,2 130 ale w Megane III. Jak na razie czekam może coś zmienią w normalnych megankach wstawią silnik 1,8 albo 1,6 Tce i dadzą te 150 KM.

Edytowane przez darekgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darekgt napisał:

Mogli by wstawić 1,8 L. do normalnych wersji i zrobić 160 lub 180 koni, wtedy ten samochód by pojeździł dłużej. Przymierzałem się do kupna 1,2 Tce 130 KM  w  nowej budzie ( IV )

 posiadam 1,2 130 ale w Megane III. Jak na razie czekam może coś zmienią w normalnych megankach wstawią silnik 1,8 albo 1,6 Tce i dadzą te 150 KM.

W przyszłym roku pojawi się 1.3 TCe, ponoć 3 cylindrowy o mocach 115/140/155 KM z tego co pisali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!