Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Przyszła zima a wraz z nią mały problem w mojej MIV.

Podchodzę do auta, lusterka się otwierają, przykładam rękę do czujnika na klamce i cisza, nie otwiera się, próbuję wiele razy, muszę otwierać drzwi kartą.

Zauważyłem już wcześniej, że im zimniej tym ciężej było z otwarciem.

Czy to normalne? Jak jest teraz u Was?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tydzień/dwa temu muliło a od kilku dni nie zaskoczył ani razu.

Żeby było ciekawiej jak wychodzę z auta i po wyjściu zamknę drzwi i dotknę ręką czujnika na klamce to normalnie zamknie auto i lusterka się schowają...

Ktoś ma pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzę do auta, lusterka się otwierają,

swirek to w MIV są takie bajery, że lustra otwierają się gdy "Pan" zbliża się do gabloty?

Pytam bo w mojej MIII lustra startują przy naciśnięciu przycisku START/STOP i z moich obserwacji właśnie zimą gdy akumulator dostaje zdrowo w zad jest to niezbyt korzystne. Lepiej by było gdyby lusterka i oświetlenie zewnętrzne odpalały gdy silnik już wystartuje ale niestety geniusze znad Loary nie wpadli na ten oczywisty i według mnie praktyczny pomysł a po lekturze Twojego wpisu wnoszę, że jeszcze jakby bardziej zidiocieli fundując otwieranie lusterek, które nie jest poprzedzone choćby szczątkowym wzbudzeniem akumulatora przez załączenie oświetlenia wnętrza pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miejsce, w którym wychodzi wiązka laserowa (czy jak to się tam zwie) nie jest wtedy pokryte szronem? Spróbuj ją ręką przetrzeć. Mam tak w Megane II w mroźne poranki. Gdy zgaszę auto po jeździe i próbuję ponownie otworzyć auto, to nie ma tego problemu, ponieważ auto się nagrzewa i ten szron wtedy znika. Spróbuj jutro rano to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzałem po jeździe w trasie więc szronu już nie było tylko był cały mokry i nie reagował. Jak podchodzę do auta to lusterka się rozkładają, w środku świeci się kolorowe oświetlenie ambientowe także tu się akumulatora nie oszczędza...

Chcę wierzyć że to inna lepsza technologia przystosowana do tego ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Swirek - u mnie jest podobnie (siedząc na forum laguny w talku mają taka samo) - śmialiśmy się że Renault wymaga aby jego auta jeździły po ulicach czyste.

Jak jest brudne auto to wtedy HF potrafi nie działać - jest to wkurzające i akurat to popsuli - w LII mogłem mieć czarne auto od brudu a HF działał zawsze.

 

A jak u Ciebie jest ze spryskiwaczami szyby - psikają normalnie czy pod wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze psikają pod wycieraczki. Wydaje mi się że tak są fabrycznie dysze ustawione i może można to zmienić? Tak samo jak ledy które są fabrycznie ustawione tak że świecą krótko.

Co do HF to powoli rozwiązuje się zagadka,nie działa w temperaturach od 0 do -3 stopni Celsjusza. Obwniam za to wodę która w tych temperaturach troszkę wariuje i elektronika jest pewnie zawilgocona. Jak są mrozy poniżej 5 lub dodatnia temp. to wszystko jest ok

Edytowane przez swirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa w temperaturach od 0 do -3 stopni Celsjusza. Obwniam za to wodę która w tych temperaturach troszkę wariuje i elektronika jest pewnie zawilgocona.

Przecież zostało napisane dokładnie w jakich temp. nie działa :!:

Jak są mrozy poniżej 5 lub dodatnia temp. to wszystko jest ok

Także kolega podał kiedy znowu działa i jest OK

-20 i -15 to chyba poniżej mrozów 5 st. czyli -5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!