Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że cena oscylowałaby w granicach ceny 1.6 dci

 

Jakie opcje? np. focus 1.5 150KM (lepiej się prowadzi), octavia 1.4 150KM (nieporównywalnie większa).

Nie każdy kupuje auto oczami

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

focus?Mniejszy bagażnik, gorsze wyciszenie, słabsze wykończenie, mniejsze wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa.Komu lepiej się prowadzi tobie?Mnie się dobrze prowadzi golfa I.Octavia fajne auto ale np. Ja nie należę do osób które lubi jezdzic autem co drugim na ulicy.Octavia to temat oklepany nic specialnego.A więc nie każdy kupuje auto oczami a poprzedza to opiniami testami itd itp :) Pomiędzy 1.6 sce a 1.2 tce róznica to 6 tyś. 1.6 dci vs 1.2 tce to różnica 12.500zł. Więc 1.6 tce na pewno nie było by na poziomie 1.6 dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

focus?Mniejszy bagażnik, gorsze wyciszenie, słabsze wykończenie, mniejsze wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa.Komu lepiej się prowadzi tobie?Mnie się dobrze prowadzi golfa I.Octavia fajne auto ale np. Ja nie należę do osób które lubi jezdzic autem co drugim na ulicy.Octavia to temat oklepany nic specialnego.A więc nie każdy kupuje auto oczami a poprzedza to opiniami testami itd itp :) Pomiędzy 1.6 sce a 1.2 tce róznica to 6 tyś. 1.6 dci vs 1.2 tce to różnica 12.500zł. Więc 1.6 tce na pewno nie było by na poziomie 1.6 dci.

 

cieszę się żę się cieszysz ze swojego zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak ktoś wcześniej napisał wszyscy chcą mocnych silników ale jak przychodzi co do czego to najlepiej schodzą te najtańsze opcje !!!! pamiętajcie jedno, dzisiaj trzeba zabulić za porządnie wyposażony 130 Tce z 75 klocków a wy chcecie jeszcze dodatkowo 20-30 kucy więcej ,czyli cenowo +/- jakieś 5 tyś więcej , łączna sumka wyjdzie z 80 tyś za kompakt hmm konkurencja nie śpi i dokładając 10 tyś można już mieć większy ,mocniejszy i lepiej wyposażony crossover ...

 

pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossover a kompakt to 2 inne tematy :) 1.2 tce 130 KM nie jest najtańszą opcją :)

 

Dodano: 24 gru 2016 - 15:18

cieszę się żę się cieszysz ze swojego zakupu

Dziękuje ja też się ciesze i mam nadzieje że Ty jesteś zadowolony z MIII 1,5 dci :)

Mam nadzieję że dobrze ci wszystko wytłumaczyłem/rozpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mich64

Peugeot 308 niestety dla mnie jest brzydki. Citroeny to samo. Tyle w temacie. Odnośnie silnika nie chcę już czytać o wrażeniach tylko aspekty techniczne, inżynieryjne tego silnika. Nigdzie takich rzeczy nie ma. Silnik nie jest taki nowy, on był już montowany w Megane III.

 

No z tym w sam raz się zgodzę, meganka o wiele ładniejsza, ale..... samochód którym jeździmy oglądamy zwykle od środka ;) Oj widzę, że z kupnem auta będziesz miał nie lada problem. Ja z zakupem takich problemów nie miałem - budżetu nie mogłem przeskoczyć, chociaż teraz zrezygnowałbym z lakieru metalik a dopłacił do Tce.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Światła. Niby LEDy więc najnowsza technologia, ale jak dla mnie świecą zbyt nisko a regulacji nie ma, i granica światła i cienia jest bardzo wyraźna więc efekt jest taki, że w nocy widzę mniej niż w Dusterze ze świeżymi żarówkami Philipsa, którym jeździłem wcześniej. Plus za automatyczne światła drogowe.

Jest normalna regulacja wysokości świateł. Też wydawało mi się, że LEDy świecą trochę za nisko, więc podjechałem na stację diagnostyczną, gdzie potwierdzili moje odczucia i ustawili światła poprawnie.

Nową Meganką zrobiłem już jakieś 4 tys. km, mam wersję BOSE dCi 130KM z pełną opcją łącznie z tapicerką skórzaną, automatycznym parkowaniem, LEDami etc, brak tylko aktywnego tempomatu.

Jak do tej pory jedyne co mi przeszkadza, to:

- brak możliwości wyłączenia świateł z tyłu jak i w ogóle świateł do jazdy dziennej (chyba, że ktoś podpowie jak to zrobić. Jedyne co podejrzewam, że trzeba by przestawić w komputerze kraj przeznaczenia auta, ale chyba nie da się tego zrobić z poziomu użytkownika)

- system start stop

Brałem pod uwagę jeszcze Peugeota 308, ale nie spodobał mi się icockpit, zegary nad kierownicą, i brak sterowania temp. pokrętłem. Poprzednio jeździłem Pugiem 207 1.6 HDi 110KM.

Jeżeli macie jakieś pytania, to postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!