Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ilość płynu chłodniczego + wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ile płynu chłodniczego mieści silnik renault megane II 1.5 dci 101km 2004r. Czy do spuszczenia płynu wystarczy tylko zdjąć wąż gumowy najniżej położony? i czy muszę po zalaniu sam odpowietrzyć czy odpowietrzy sie automatycznie? może ktoś także podsunie mi instrukcje jak odpowietrzyć wogóle jak do tego podejsc? z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thumb_hosting_zdjec_1353184806__kompletne_dane_materialow_eksploatacyjnych.jpg

 

1) zdjąć dolny wąż gumowy z chłodnicy

2) odkręcić korek

3) odkręcić odpowietrzniki - 2 doskonale widoczne na wężach do nagrzewnicy, trzeci na termostacie z boku (małe pokrętło)

dalsze czynności jak w każdym pojeździe

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej racji ze jestem samoukiem nie wiem co sie zakreca po koleji... otóż jak już założę spowrotem ten wąż na chłodnicę i zaleję układ płynem co robię później które odpowietrzniki zakręcam, czy muszę wtedy uruchomić pojazd... itp. bo wogóle nie mam pojęcia a chciałbym to zrobić sam. Dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręcasz wąż i zalewasz, aż zacznie kapać z odpowietrzników. najczęściej kapie tylko z tego na termostacie, a z reszty już nie.

płynu dolewasz do MAX i wszystko zakręcasz. zrób dobrą rundkę, by silnik się dobrze rozgrzał i PO OSTYGNIĘCIU uzupełnij płyn.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, jak się dostać do dolnego węża od chłodnicy???? zdjąć zderzak czy tylko zdjąć osłony od spodu samochodu? ponieważ chcę wymienić płyn chłodniczy i nie wiem co robic z góry nie mam dostępu wszystko obudowane... aha i jescze jedno znalazłem dwa odpowietrzniki z trzech gdzie ten 3??? 1- na wężu od nagrzewnicy i 2- na termostacie, a gdzie jest 3??? mógłbym prosić o jakies zdjęcia.... moje auto megane 1.5dci 2004 kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy go odpiąć od dołu - kanał lub najazd potrzebny.

mogłeś wątek tej wymiany kontynuować tutaj jak już zacząłeś

 

Połączyłem oba

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!