Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z wskaźnikiem paliwa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem wygląda następująco: Wczoraj mając 3/4 paliwa w baku do tankowałem po korek (czyli jeszcze około 9-10 litrów). Ku mojemu zdziwieniu wskazówka nadal pokazuje tyle samo paliwa co przed tankowaniem. Tankowałem na zgaszonym samochodzie, dziś też odpalałem test zegarów i nadal wskazania wydają się błędne i wskazówka stoi na 3/4 baku. Ma ktoś jakieś pomysły co można z tym zrobić? Wcześniej nic takiego mi się nie zdarzało :{

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tescie licznika dochodzi do samej góry wskazówka? może pływak się przywiesił, o ile to jest możliwe? Ja bym narazie się tym nie przejmował, wyjezdził bym paliwo i zobaczył czy po następnym tankowaniu będzie to samo,bo wskazówka będzie opadać z przebytym dystansem, ale jeśli będzie to np winą pływaka, to przy wyjeżdzeniu połowy baku,i tak będzie z niego odczytywało stan paliwa i dalej będzie wskakiwało na 3/4. Wtedy jedynie zaglądnąć do środka baku i patrzeć co jest grane, chyba że inni forumowicze mają inne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo się pływak zawiesił (możesz spróbować autem na boki pobujać), albo tankowałeś z kartą w czytniku, nie jestem pewien czy w Megi jest podobnie, ale w Lagunach II jest to znany problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

podpepnę się, bo dziś zaskoczył mnie taki wyniki...

wiem, że 1,5 dCi jest oszczędnym silnikiem, ale 1322 km na jednym baku to jeszcze nigdy mi nie wyświetliło. 1200 km to OK :)

co dalej robić? jak żyć z tym?

 

thumb_hosting_zdjec_1388677888__bez_tytulu_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym się nie przejmował tym. Dla świętego spokoju, zatankowałbym sobie 5 litrów ON w kanister i do bagażnika jako zapas. A po zapaleniu się terrorystki, wlał do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 1322 km na jednym baku to jeszcze nigdy mi nie wyświetliło

A co w tym dziwnego? Miałem tak niejednokrotnie. Wystarczy zatankować do pełna, wyzerować komputer i wyjechać w trasę. I wystarczy, że komputer pokładowy pokaże średnie spalanie np.4,5 L/100km i przewidywany dystans wyniesie 1330 km. A uzyskanie w trasie 4,5 l/100 km a nawet mniej przy tym silniku nie jest żadną trudnością.

A komputer pokazuje jakie aktualne średnie spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziwi mnie to mocno, gdyż:

1) generalnie jest zimno/chłodno, a rano jak jadę do pracy to jest na minusie. powinien teoretycznie więcej palić

2) czasami silnik sobie pyrka dobre kilka minut na postoju, bo nie chce mi się wyłączać, by za kilka minut na nowo "palić"

3) autem jeżdżę 4,5 roku i nigdy tyle RANGE nie miałem. 700 + 522 to bym przyjął, jak normalne :)

 

komp pokazuje teraz średnie 5,1/100 z około 8 kkm

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystko masz w porządku, paliwa może być ciut ponad 30 l, średnie spalanie 5,1 i obliczony pozostały możliwy przebieg jest prawidłowy. Jak chcesz wiedzieć ile pali w obecnych warunkach to wyzeruj komputer pokładowy a wówczas zobaczysz po przejechaniu np. 20 km, że na tym samym paliwie przejedziesz już nie 600 km a np. 450. Masz średnie spalanie z lata i jesieni i tak Ci pokazuje. Wyzeruj a średnie zimowe wyjdzie trochę większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!