Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z wskaźnikiem paliwa.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Odgrzebię nieco temat - mam identyczny problem jak kolega w pierwszym poście. Tankowałem ostatnio samochód (paliwa było z 15L?) do pełna (zgaszony,karta wyjęta), lecz wskazówka zatrzymała się również na poziomie 3/4 baku. Wyjeździłem, zatankowałem ponownie - dalej to samo. Wraz z mechanikiem wyciągneliśmy zespół pływaka (podejrzewany był o zacięcie się :P), natomiast problem występuje dalej. Robiłem test zegarów i wskazówka dochodzi do końca bezproblemowo. Jedyne co mnie dziwi,że podczas testu pomiar elektroniczny pokazuje,że w baku jest tylko 47L...wciskając bolec przy zegarach wartość ta nie ulega zresetowaniu...jest może jakiś sposób na reset tego wskaźnika? Może ktoś miał podobny problem?

Z góry dzięki za pomoc i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej,

Wczoraj zmieniłem moją megankę 1 na 2 grandtoura,1.6 16v benzyna,2006rok,ph1. Wszystko jest w nim ok,tylko jedna rzecz psuje mi radość- kupując auto było w nim paliwa na 130km według komputera (1 kreska na wskaźniku). Dotankowałem na stacji ok.45 litrów,po czym odbił pistolet. Wsiadłem do auta,a wskaźnika pokazał 3/4 baku.W domu przeczytałem w instrukcji,że po 1 odbiciu pistoletu można dotankować jeszcze do dwóch następnych odbić,więc postanowiłem pokechać na stację.Weszło 8 litrów i koniec. O dziwo teraz wskaźnik pokazuje mniej niż 3/4 baku paliwa (według komputeraz ponad 500km). Robiłem test zegarów i wskaźnik działa prawidłowo tylko komputer pokazuje ,że jest 37 litrów,gdzie na prawdę jest pełny bak.

Miał ktoś podobny problem?

 

Odgrzebię- mam taki sam problem jak kolega w 1 poście oraz G0rdon... Udało się komuś to rozwiązać? Bak pełny,wskazówka pokazuje 3/4,komputer pokazuje 37 litrów,a na stacji tankowałem aż prawie się przelało...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za radę ale nie mogłem znaleźć przyczyny. Dziś byłem w salonie gdzie kupowałem auto i jestem w serwisie renault umówiony już na bezpłatną naprawę gwarancyjną

 

Dodano: 21 sty 2016 - 23:20

Walka ze wskaźnikiem trwa nadal- wróciłem dziś z naprawy,na powrocie z aso miałem zatankować do pełna,żeby sprawdzić czy działa.Po dolaniu okazało się,że cały czas pokazuje nie całe 3/4... Jutro mam dzownić znowu się umówić bo dziś było już za późno.

To co było zrobione- odłączone klemy na 2-3 minuty,testy zegarów itp. Dziś w aso wymieniono pływak i kostkę od pompy ( nie wiem czy całą pompę?). Co dziwne,sprawdzałem podczas testu- komputer nie widzi więcej paliwa niż 37 litrów (mniej tak,więcej nie).

Temat kontynuuje ponieważ wszystkie z tym związane są praktycznie bez odpowiedzi..

 

Dodano: 21 sty 2016 - 23:44

Dodam jeszcze,że zaraz po zakupie auta było paliwa do 1 kreski (według kompa na ok.120km) więc w dół schodzi ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba wyciągnąć pompę, ręcznie ustawić pływak w położeniu max i zobaczyć co będzie wtedy na zegarach.

 

To zrobili już w ASO.We wtorek jade znowu do nich,chcą na nowo wgrać soft.

 

Dodano: 30 sty 2016 - 23:04

Wymiana pływaka razem z pompą nie pomogła,doszła do tego pełna diagnostyka na kompie plus kalibracja zegarów. Po tym wszystko działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!