Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie przeczytałeś wyłączenie ESP/ESC (zwał jak zwał i tak znaczy to samo) nie jest powodem, a skutkiem zgaśnięcia silnika. Zacznij od przeczyszczenia przepustnicy. Jeśli nie wiesz jak to zrobić powierz tę czynność specjalistom np. z ASO (tak jak ja zrobiłem).

 

2017-10-24 aktualizacja

Minęło już trochę czasu od czyszczenia i adaptacji przepustnicy. Przez prawie 5 miesięcy i lekko ponad 9000 km problem nie powrócił.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

w sobotę wziąłem się za czyszczenie , zajęło mi to max 15 min.

robota śmiesznie prosta, wystarczy odkręcić 2 opaski trzymające przewód dolotowy od filtru powietrza do przepustnicy. 

po demontażu dolotu odkręcić 4 śruby trzymające przepustnice, od przepustnicy trzeba odpiąć podciśnienie i zasilanie i tyle.

zniknęły wszystkie oznaki brudnej przepustnicy, ECS oraz chwilowe spadki mocy, co ciekawe przepustnica nie była bardzo brudna ale widocznie to wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

U mnie niestety co jakiś czas się mu zgaśnie podczas wysprzęglania, do tego przez sekundę po ruszeniu z pod pracy dodaje sobie sam obrotów do 2k rpm :)

Przepustnicę nie wiem ile razy już czyściłem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... czyli, że tak dobrze mi wyczyścili w tym ASO? :) Bo u mnie nic z tych rzeczy. Może faktycznie szczegół tkwi w tej adaptacji? A może to zasługa wymienionych chwilę później świec i wszystkich filtrów? Jak z tym u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku nie zgasł ani razu. W zimie samodzielnie czyściłem przepustnicę bo przy mrozach bardzo ciężko odpalał. Po czyszczeniu było już dobrze. Żadnej adaptacji nie robiłem, nie odłączałem akumulator itd. Zgasiłem auto, wyjąłem, wyczyściłem, włożyłem, uruchomiłem auto i pojechałem na zakupy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pbet napisał:

Hm... czyli, że tak dobrze mi wyczyścili w tym ASO? :) Bo u mnie nic z tych rzeczy. Może faktycznie szczegół tkwi w tej adaptacji? A może to zasługa wymienionych chwilę później świec i wszystkich filtrów? Jak z tym u Ciebie?

Przegląd w ASO w styczniu, filtry nowe, świece nowe.

Odnośnie czyszczenia w ASO, w moim był czyszczony 2 razy w ramach gwarancji tylko że ja jako pierwszy odkręcałem przepustnicę  tej zimy :)

pewnie szmatą objechali ją na aucie i tyle :D

Myślę że u mnie problem tkwi w map sensor, pod komputerem jest martwy, nie zmienia wartości. kupiłem inny nic się nie zmieniło. muszę jeszcze sprawdzić wiązkę od czujnika. Ale żeby w 3 letnim aucie był problem z wiązką...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!