Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym powymieniać żarówki z normalnych na LED. Dodam, że mam speca który sam robi żaróweczki tylko zwrócił mi uwagę na to że mogą wyskoczyć błędy.

Chodzi o żarówki w drzwiach, bagażniku i najważniejsze podświetlenie tylnej tablicy (podobno tu jest jakiś specjalny system).

Czy wymienialiście sobie oświetlenie w aucie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu powymieniałem wszystkie żarówki oświetlenia wnętrza, schowka i bagażnika na ledy. Wszystko robione samodzielnie. W drzwiach płytki dopasowane do wielkości lampki i wlutowane na stałe. Oświetlenie kabiny schowka i bagażnika ledy wyjmowalne ale na płytkach dedykowanych do konkretnej oprawy. Ledy barwa biała neutralna ani odcień żółty ani niebieski, kupione jako taśma i zdemontowane.

Błędy nie wyskoczą jeśli z głową dobierze się prąd. Szczególnie wrażliwe są drzwi kierowcy przy złe dobranym prądzie lampka się nie zapali nie pozwoli na to układ sterowania oświetleniem.

Jedyne zdjęcie jakie znalazłem to lampka sufitowa

post-69340-0-29486200-1446896560_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, biorę się powoli do dzieła tzn. znajomy się bierze :-)

A co to znaczy "Błędy nie wyskoczą jeśli z głową dobierze się prąd"?

Czy macie podświetlenie od rejestracji tył zmienione?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszędzie OK tylko w drzwiach kierowcy ledwo co się tlą :( jak świeczka

 

Edit:

 

Zainstalowałem już żaróweczki w 4 drzwiach, już wszystkie świecą normalnie. Od kierowcy trochę przygasa podczas otwierania/zamykania auta.

Zainstalowałem również w bagażniku i zamierzam w środku auta.

 

Dodano: 16 gru 2015 - 21:19

Mam problem ze wyciągnięciem oprawki/żarówki ze schowka oraz z tyłu od podświetlania tablicy. Macie pomysł?

Chciałbym wyjąć całą plastikową oprawkę żeby zobaczyć czy wszystko w środku jest OK.

Edytowane przez bartlomiej.wasilewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawkę ze schowka trzeba potraktować siłą.

Wkładasz palce w zagłębienia obudowy i ciągniesz.

Tylne trzeba dosłownie wydłubać, jak masz grube ramki, to trzeba się będzie namęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK udało mi się.

 

Jest nowy problem, podczas jazdy lub po zamknięciu samochodu wszystkie żarówki delikatnie się tlą, jakieś porady?

Mam założone:

4 żarówki z rezystorem 30 Ohm, połączane rezystorem na stronę 2 LED

7 żarówek z rezystorem 100 Ohm, połączane rezystorem na stronę 2 LED.

 

W drzwiach mam 30 Ohm.

Pozostałe 100 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak jak kolega mrarek kupiłem do swojego megane III ledy zamieniki dla W5W z 5 diodami 5050 skierowanymi w 5 ston z wiadomo jakiej strony, cena kilkanaście groszy ponad 1 zł z przesyłką.

Na początek kupiłem 3 w celu sprawdzenia czy ledy pasują, jak świecą i czy działają. Wydawało mi się wszystko ok.

Dokupiłem do wszystkich lampek w samochodzie 4 do drzwi, 1 bagażnik, 2 przód i tył oświetlenie oraz 2 do przedniego oświetlenia z 4 diodami 5050 skierowanymi w jedną stronę.

W nocy efekt fajny :). Uważam że zimne światło lepiej wygląda.

Jednak pojawił się problem!!! Zobaczyłem podczas nocnej jazdy, że ledy w drzwiach (wszystkich 4) nie gasną (świecą się jednak słabiej niż przy otwartych drzwiach).

Po dojechaniu sprawdziłem czy wyłączają się po zamknięciu samochodu z karty przy zgaszonym silnikiem. Jednak nie zgasły, tylko jak podczas jazdy świeciły się delikatnie.

Zmierzyłem napięcie w lampkach drzwi okazało się że przy otwartych drzwiach jest około 12V, jednak jak mierzyłem w środku przy zamkniętych drzwiach z przycisku w środku napięcie wynosi około 2,5V.

Po pomiarach doprowadziłem chyba do jakiegoś zwarcia.

W przednich drzwiach jest jak było świecą ok i świecą słabiej zamknięciu.

Z tyłu w drzwiach świecą cały czas słabo i mają napięcie 2,5V bez znaczenia czy drzwi są zamknięte czy otwarte, natomiast tylna lampka w podsufitce przy pozycji 0 nie świeci się, w pozycji otwartych drzwi tylko i wyłącznie słabo świeci tak jak reszta na 2.5V niezależnie od tego czy drzwi są otwarte czy zamknięte, przy pozycji włączonej świeci normalnie.

Czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać i dlaczego podawane jest napięcie 2.5V po zamknięciu samochodu???

Dzisiaj zamienię wszystkie ledy na standardowe W5W. Może założenie zwykłych pomoże.

 

bartlomiej.wasilewski czy rozwiązałeś problem??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tzw żarzeniu się ledów. U jednych występuje a u innych nie (albo nie widzą tego, els...) i nie ma to specjalnie zależności jakie ledy/moduły się zastosuje, u jednych dane ledy się nie żarzą a u innych te same tak. Podobno oświetlenie górne i chyba lampki w drzwiach są bezpośrednio zasilane z BSI, nie analizowałem schematów pod tym względem więc nie potwierdzę. Możliwe że BSI podaje jakieś tzw napięcie szczątkowe/małe i dlatego się żarzą zamiast je całkiem odciąć.

Piszesz że się żarzą jeszcze po zamknięciu drzwi i zaryglowaniu zamków czyli coś przekombinowali w trzeciej wersji renówek, w dwójce po zamknięciu całkiem gaśnie. Dodatkowo u mnie jak zamkniesz samochód ale nie ryglujesz drzwi żarzą się jeszcze przez 20/30min i gasną całkiem. Szukałem po necie rozwiązania tego problemu ale nie znalazłem, w innych samochodach też to występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pogrzebałem z miernikiem i część mi się udało doprowadzić do użytku jednak sam tył.

W drzwiach z tyłu zostały led-y za zeta. Do lampki w podsufitce z tyłu włożyłem led-a z can bus.

Jednak występuje jeszcze jedno dziwne zjawisko:

W podsufitce przełącznik ustawiony na 0 - w drzwiach napięcie 2,5V

W podsufitce przełącznik ustawiony na auto (włączone gdy drzwi są otwarte)- w drzwiach napięcie 43mV (takie napięcie uważam że może zostać) lub 12V po otworzeniu drzwi.

W podsufitce przełącznik ustawiony na włącz - w drzwiach napięcie około 12V (przy zamkniętych drzwiach i prawidłowo wyłączonym zasilaniu napięcie 2,5V) ale tak może zostać bo i tak nie zostawiam samochodu z oświetleniem.

 

Ledy z tyłu w drzwiach już się nie żarzą (słabo świecą) po zamknięciu samochodu jeśli przełącznik w podsufitce ustawiony jest na auto, jeśli jednak w podsufitce ustawione jest 0 to napięcie po zamknięciu samochodu wynosi 2,5V i w tedy się żarzą (słabo świecą).

Nie wiem jak poradzić sobie z przodem, dlatego zamówiłem diody z can bus.

Jak odbiorę i zamontuje dam znać czy wszystko działa.

 

Dodano: 23 maj 2016 - 18:37

Witam,

Do oświetlenia wnętrza potrzebne są LED-y z canbus W5W T10 9 sztuk + 2 do oświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz C5W do schowka.

Po zamontowaniu LED-ów zwykłych (bez CANBUS) następuje żarzenie (słabe świecenie) oświetlenia w drzwiach po zamknięciu samochodu.

Problem rozwiązały LED-y z CANBUS.

U siebie zamontowałem LED-y 5 x 5050 SMD barwy zimnej. Fajny efekt. Żadnych problemów. Nie duży koszt.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek cytując Ciebie "SCIII jest podobne elektrycznie jak MIII." podobne nie oznacza takie same.

Czy w Twoim samochodzie występuje oświetlenie w drzwiach?

Czy mierzyłeś napięcie po zamknięciu samochodu?

W większości MIII występuje żarzenie (słabe świecenie) ze względu na inna rezystancję żarówek a diodami LED i jeszcze inne natężenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne nie oznacza takie same.
to prawda

 

Czy w Twoim samochodzie występuje oświetlenie w drzwiach?
oczywiście

 

Czy mierzyłeś napięcie po zamknięciu samochodu?
nie

 

W większości MIII występuje żarzenie (słabe świecenie) ze względu na inna rezystancję żarówek a diodami LED i jeszcze inne natężenie.
jakieś tam żarzenie występuje, ale olałem to. podobnie miałem w SCII i też olałem to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!