Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej otworzyć maskę, zdjęć jeden plasticzek nad lampą, następnie jedną ręką włożoną do nadkola wyciągamy żarówkę pozycyjną z reflektora i kierujemy do góry, gdzie drugą ręką z łatwością wyciągniemy żarówkę z cokoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to jestem po pierwszej wymianie żarówki (lewe mijania). Rzeczywiście ten co to zaprojektował powinien za karę do końca życia wymieniać te żarówki.

Przed wymianą zajrzałem do fabrycznej instrukcji i przeczytałem:

Ponieważ reflektory są wyposażone w plastikowe klosze, należy koniecznie używać żarówek o obniżonej emisji promieniowania ultrafioletowego 55W (użycie innego typu żarówek może spowodować uszkodzenie reflektora).

Czy rzeczywiście trzeba stosować jakieś specjalne żarówki czy jest to chwyt "przyjedź do serwisu" (podejrzewam to drugie)?

 

To że 55W to jest dla jasne i oczywiste, ale zastanawia mnie ta "obniżona emisja promieniowania ultrafioletowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, panowie powiedzcie mi jak w megane II ph II wyjąc zarówke jest ona bez spręzynki manewruje ją w rózne strony i niechce wyjsc, także dociskam i nic czy jest jakis sposób na łatwe wypięcie tej żarówki? prosiłbvym o jaies instrukcjje z góry dzięki

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, zwracaj uwagę na polskie literki. Pozostałe takie same posty zostały usunięte. Wystarczy, że jeden napisałeś. Teraz należy czekać cierpliwie na odpowiedz. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymienić żarówki na przodzie (postojówki i mijania).

Co polecacie ? Zależy mi na jak najbielszym światle.

Wydaję mi się żę te będa najbardziej odpowiednie.

http://allegro.pl/zarowki-philips-h11-blue-vision-ultra-warszawa-i3663918276.html

http://allegro.pl/osram-h11-cool-blue-intense-64211cbi-duo-2szt-i3662948617.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A ja się chciałem pochwalić :P przepalił mi się postój prawy .. po trzech podejściach i lekturze waszych rad udało mi się wymienić obie postojówki w 20 minut

 

i o dziwo łatwiej mi było z lewą stroną ... bez zdejmowania niczego poprzez seryjne otwory w nadkolach

 

taka moja rada przy zakładaniu bardzo wygodnie jest po wyjęciu oprawki skierować ją w szczelinie między lampą a pasem przednim i wtedy drugą ręką wyciągnąć/włożyć żarówkę :P

ja założyłem sobie białe led-y i powiem szczerze wygląda kozacko tylko nie wiem czy nie są za mocne :P

Edytowane przez Mroznixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymiana żarówki świateł mijania:

pacient: mk2 ph2

doświadczenie: zerowe w skali 1-10

czas wymiany: 10min

skala trudności: 2 w skali 1 -10

 

skalę trudności okreslę jako 2 gdyż do zabiegu potrzebna jest znajomość obsługi śrubokręta...

czynności:

1 skręt koła

2 odgięcie nadkola(przytrzymałem kolanem)

3 sprężynka trzymająca żarówkę w dół

4 odpięcie kabli

5 wymiana żarówki

 

użyłem żarówek osram h7 night braker plus

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!