Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam zagadkę dla szanownych użytkowników.

Lewa przednia żarówka świateł mijania świeci, świeci, świeci i nie świeci .... puknę w klosz i znów świeci.

Gdzie jest problem ? Sprawdzałem połączenie i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pit-men napisał:

Cięcie.

Ostatnio wymieniłem i nie świeciła a po czasie świeciła. Teraz gdy nie świeci to lekko stukne w klosz i świeci. Myślisz, że wtyczka ?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie żarówki kupujesz? Może to kwestia jakości? Rozumiem, że w prawym reflektorze wszystko ok. Zamień żarówki miejscami i sprawdź.

Jeśli mrugająca w lewym reflektorze będzie mrugać w prawym to żarówki masz do wymiany.

Jeśli mrugająca w lewym reflektorze nie będzie mrugać w prawym, a niemrugająca w prawym będzie mrugać w lewym to znaczy, że żarówki są ok.

Jeśli jest pewność, że żarówki są ok to zacznij od sprawdzenia wtyczki. Możliwe, że gdzieś coś nie styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki przy reflektorach w Megane II się topią. Ja mam auto z 2008 i już w obu lampach wymieniłem wtyczki do H7. U mnie po prostu przestało świecić, ale początkowo może być tak jak u Ciebie. Profilaktycznie można od razu wymienić dwie wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, konwil napisał:

Cięcie.

Dzięki za pomoc.

Ciężko się to wymienia, bo jeśli chodzi o elektrykę to ciężko u mnie.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pomęcz się z wymianą i sprawdź jak pisałem. Dostęp ciężki ale ważne, że jest. Polecam koszulę z długim rękawem. Na szczęście w MIII poszli już po rozum do głowy. Jak trzeba będzie zmieniać kostki i nie wiesz jak to zrobić + nie masz warunków to nie powinieneś zapłacić za robotę więcej jak 30-50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pbet napisał:

(...) nie powinieneś zapłacić za robotę więcej jak 30-50 zł

Ja to robiłem, a właściwie "robiłem", podczas serwisu/przeglądu olejowo-filtrowego, niejako przy okazji i koszt robocizny + kostka/wtyczka + żarówka H7 wyniósł 150 zł - dla jednego reflektora. Pewnie można taniej. U mnie problem wystąpił (L+P) między 100 a 120 kkm.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wycena opierała się o robociznę u znajomego Pana Miecia w warsztacie. W ASO wiadomo, że godzina roboty kosztuje (u mnie 117 zł netto). Do tego używane wtyczki ze szrotu i żarówki (w razie potrzeby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana była nie ASO, tylko w jednym z warsztatów sygnowanych znakiem Bosh Service. Cenowo wypada pomiędzy ASO i Panem Mietkiem :D A do tego konkretnego mam zaufanie, więc czasem może i nadpłacam. Wtyczka to chyba nieduża część kosztów całego przedsięwzięcia, więc wg mnie nie ma co oszczędzać i kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Własnie jestem po wymianie żarówki pozycyjnej w reflektorze po stronie kierowcy.Po wielu próbach dostania sie do niej przez serwisowy otwór zrezygnowałem i uderzylem od strony akumlatora wepchalem miedzy akumlator a reflektor i kordynacja ręka oko udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kilka słów o żarówkach do pozycyjnych z przodu, szklana W5W, sprzedają tego w różnych marketach pakowane w parach. Na początku listopada wymieniłem obie z tego samego opakowania, wczoraj okazało się że po ledwo dwóch miesiącach jedna padła, druga już słabiej żarzy niż jak była nowa. wyjąłem tą spaloną i cała czarna. Doradźcie jakieś dobre jakościowo żarówki tego typu żeby nie trzeba było co dwa miesiące ich wymieniać bo do przyjemności ta czynność nie należy:-) bo jak widać to ten marketowy chłam to się nadaje od razu na śmietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!