Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie Renault Megane III ph III 1,5 dCi 110 Energy


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Wzorem podobnego tematu spalania w megane benzynowej, chcę pokazać ile pali Megane 1,5 dci z 2015 roku.

Przebieg zrobiony trochę w trasie , trochę po mieście , ale bez korków.

Widać średnie spalanie, ile przejechałem od zatankowania, średnią prędkość i zasięg wg. komputera .

Więc wszystkie dane potrzebne do oceny. Tak mi się wydaje.

post-195-0-18752700-1471506603_thumb.jpg

post-195-0-95037800-1471506622_thumb.jpg

post-195-0-17701000-1471506649_thumb.jpg

post-195-0-01038700-1471506668_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2015 to chyba tylko Energy 260Nm

 

aż mi się nie chce wierzyć w te wyniki,

musiałbyś przejechać te 300km ze stałą prędkością 90km/h praktycznie bez żadnych nierówności terenu, na szóstce, lekko skracając pewnie przy tym żywot dwumasy

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaka to wersja - Energy 260Nm czy 240Nm?

 

Nie wiem jaka to wersja, nie znam się na tym .;)

Dodam jeszcze że przebieg zrobiony z prędkością max 110 km i wieczorem, przy mniejszym ruchu na drodze.

Nie była to autostrada, same drogi jedno jezdniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale bzdury wypisujesz odnośnie warunków "testu" Sam sobie zaprzeczasz, piszesz trochę w trasie, trochę w mieście a średnia prędkość wyniosła prawie 84 km/h ha ha

Zaznaczasz również, że max prędkość to 110 km/h. To się pytam, skąd ta średnia?

Nic nie zarzucam podanemu średniemu zużyciu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lelupi ,

Średnia prędkość , to średnia z całej trasy ~300 km.

Jeżeli przez miasta jechałem około 30 km z prędkością 50-60 km/h , a poza miastem przejechałem 270km z prędkością 100-110 km/h , to jaka średnia wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację, przy takich założeniach, średnia prędkość może wynieść około 80 km/h, ale wtedy średnie zużycie paliwa będzie wyższe niż podane przez Ciebie. Po prostu trasę pokonałeś ze stałą prędkością poniżej 90 km/h bez poruszania się w mieście, stąd ta średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę uwierzyć np. w Zamach Smoleński, to znaczy mogę , tylko wierzę w innego sprawcę ;)

Fotkę silnika wrzucę może w poniedziałek, bo teraz mam minimalny dostęp do sieci.

Choć nie wiem, czy fotka silnika coś rozwiąże w domysłach niewiernych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!