Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,9dci.wielka chmura białego dymu.


sycylyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Samochód przyjechał na wymianę rozrządu,po wymianie za dwa dni telefon że auto bardzo dymi na biało.Ponownie sprawdzony rozrząd-jest wzorowy i podczas rozmowy z właścicielem okazało się że kupił go w takim stanie.Zlecił wymianę rozrządu myśląc że to go uzdrowi,wcześniej nic mi o dymieniu nie mówił.Po diagnozie delfajem-uszkodzony egr.Wymieniony na nowy,błędu nie ma,egr pracuje.Dymienie zmieniło kolor na niebiesko.Sprawdzona turbina,bez luzu ktoś był przede mną po katalizatorze pozostała bańka,bez wnętrza.Nie jestem pewien korekt wtryskiwaczy:1 -1,30mg/cykl pracy;2 -1,28mg/cp;3 +0,15mg/cp;4 +2,40mg/cp.Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty mechanikujesz i się o takie rzeczy pytasz, według mnie, ale ja to tylko przy swoich robię , to korekcje poza 3 za wysokie, wtryski do speca na sprawdzenie, ale skoro dym

niebieski to musi jeszcze olej palić ,skoro w chłodnicy powietrza olej nie pływa lub mimo to, to jeszcze ciśnienie zmierzyć na tłokach - zależnie od wyników dalsze działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kopci na niebiesko to wtryski raczej nie mają do tego nic wspólnego. Sprawdź dokładnie turbinę, cały dolot, wykręć intercooler czy nie ma w nim oleju ( lubi tam się osadzać po samozapłonach <_< <_< ). A dalej weź się za sprężanie na cylindrach + zobacz czy na świecach żarowych nie ma oleju( najlepiej sprawdzić z rana ).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym o kolorze niebieskim oznacza, że do komór spalania trafia olej silnikowy.

Takie objawy mogą mieć parę przyczyn; Zużycie;

-gładzi cylindrów oraz pierścieni tłokowych ,

-niesprawne uszczelniacze zaworów ,

-awaria turbosprężarki ,

-awaria odmy olejowej ,

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kopci na niebiesko to wtryski raczej nie mają do tego nic wspólnego

A kto napisał że kopcenie na niebiesko powodują wtryski, jeśli kolega sycylyjczyk wykluczył turbo i zabiera się za motor to głupotą by było to złożyć nie sprawdzając wtrysków,

no chyba że klijent chce "zaoszczędzić" i z to nie zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Wtryski sprawdzone,jeszcze pożyją.Wymieniono pierścienie tłokowe,były zużyte,zawory ok.dotarte profilaktycznie,panewki korbowodowe także,miały ślady zmęczenia,wał korbowy znikome ślady,bezstresowo powinien pokonać ok100 000tys.km.Uruchomiłem póżnym wieczorem,jazda próbna jutro.Pierwsze minuty pracy,bezbłędna,korekty wtrysków,1 -0,20mg/cp;2 -065mg/cp;3+1,23mg/cp;4 -0,45mg/cp.Widoczna znaczna poprawa.Jednak jazda próbna pokaże efekty,ale to jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc poprawa znaczna,co prawda popuści sobie dymkiem niebieskim na postoju,co ciekawe dopiero gdy już dobrze się zagrzeje.Podczas jazdy przy mocnym depnięciu w okolicach2500-3000 obrotów także nieznacznie przyczadzi na czarno ,w stosunku do poprzedniego stanu widać dużą różnicę na plus.Pompa oleju dobra,odpowietrzenie także.Nie jest wzorowo,niestety kasa,porównując do silników vw pod względem zużycia-duży minus dla renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!