Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój problem wygląda następująco.

Po otworzeniu kartą samochodu zapalają się światła mijania, czyli jest wszystko normalnie. Jednak jak zamknę je za chwilę nie odpalając silnika, światła cały czas świecą?

Wiecie co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie światła włączają się po uruchomieniu silnika, a nie po otwarciu auta. Mam włączoną funkcję automatycznych świateł, choć to chyba nie ma znaczenia, bo i bez tej funkcji chyba się włączały dopiero po naciśnięciu start ze sprzęgłem/hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dzisiaj w moim i działa to tak: jak zostawiłem na włączonych światłach to po zamknięciu auta nadal świeciły, przynajmniej na kilka chwil bo dłużej nie sprawdzałem. Po włączeniu automatu zapalają się Pu włączeniu silnika ale tylko po zmroku bo jest czujnik zmierzchowy i za dnia się nie włączają. Jeżeli włączają się po otwarciu drzwi to chyba coś jest poryte z kompem albo ktoś coś kombinował nieudolnie przy elektryce.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś jest nie tak. Ja ciągle mam włączone światła na manetce, nigdy ich nie wyłączam: po uruchomieniu silnika się włączają same, a gasną same, gdy zgaszę silnik i otworzę drzwi (kierowcy), albo gdy otworzę drzwi i zgaszę silnik.

Natomiast gdy po zgaszeniu silnika przekręcę manetkę na "0" i ponownie włączę światła, następnie otworzę drzwi i zamknę auto, to światła świecą cały czas, nie wyłączą się. Nie kręcisz manetką po zgaszeniu silnika przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast gdy po zgaszeniu silnika przekręcę manetkę na "0" i ponownie włączę światła, następnie otworzę drzwi i zamknę auto, to światła świecą cały czas, nie wyłączą się.

I tak ma być. I jest wszystko w porządku, ze światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, ale pytanie, czy scoobydooo tak nie robi. Jeśli nie, to coś ma namieszane i musiałby znaleźć przyczynę.

Jako ciekawostka: z tego, co się orientuję, Clipem można też włączyć światła na stałe w ustawieniu automatycznym (nie tylko po zmroku).

 

Edit down:

Racja, chodziło o lbass86, wybacz. :)

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wszystko normalnie. Ja używam tylko manuala. A z tym czujnikiem zmierzchowym to fajna sprawa bo mam już kupione ledy także przez dzień na nich a po zmroku sami się przełączy i można zapomnieć o światłach w ogóle.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, jak mają się te wszystkie triki z wrzucaniem biegu i wciskaniem hamulca do automatycznej skrzyni biegów?

 

 

Już wiem.

 

Wajha od skrzyni na P, wciskamy hamulec, trzymamy przycisk na prawej manetce i wciskamy krótko start, samochód zapala, zegary "tańczą" i wyświetla się komunikat TEST MODE. Dalej tak samo jak wcześniej opisano czyli: przyciskiem na manetce zmieniamy informacje. Małym przyciskiem przy zegarach wychodzimy z test mode.

 

:notacrook:

Edytowane przez kubusiek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpytam jeszcze w temacie testmode.

Posiadam wersję z nawigacją- zegary z jednym dużym wyświetlaczem. Żadnym z opisywanych sposobów nie mogę uruchomić test mode-czy dla takiej wersji jest inna procedura?

Kolejny temat to zmiana języka- wiem, że na polski można zmienić w poliftowych ale może takie wersje zegarów programuje się inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy w Megane można zamontować radio z innego Renault?

 

Dodano: 18 sie 2016 - 20:40

Witam. Jak da się włączyć wyświetlanie godziny i temperatury na całym wyświetlaczu w Megane II phI gdy radio jest wyłączone?

Edytowane przez Olaf1507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam megane II Grandtour 1.5dci, rocznik 2007. Przejrzałem ten wątek i żaden z podanych sposobów wejścia w tryb serwisowy nie skutkuje. Może popełniam jakiś błąd, a może w moim modelu jest jakiś inny tryb. Proszę o pomoc.

Edit: doczytałem, że w megane II phII nie ma sposobu na wejście w tryb serwisowy.

Edytowane przez werysoft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!