Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe co piszesz Nel. Ja czegoś takiego nie zauważyłem, nie zwróciłem nawet na to zbytnio uwagi, ponieważ większość klientów chce zmniejszyć ilość km między wymianami, ale miałem też kilku, którzy podnosili z 10tys km na 30 tys "żeby było jak w książce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy wymianie oleju, w serwisie francuzów w Częstochowie, koleś bez informowania mnie zmienił mi czas przeglądów na 15k. Nie widziałem, żeby podpinał kompa, więc pewnie zrobił to z manetki

To może się upewnij w tym serwisie i napisz wszystkim jak to zrobić "z manetki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sytuację kiedy od ostatniej inspekcji przejechano już jakąś ilość kilometrów i chcemy zwiększyć np.z 10 na 15 tyś to komputer nie wykonał takiej operacji ,musiałem najpierw wyzerować inspekcję a dopiero ją zwiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazyłem czegoś takiego, ale nie twierdzę, że tak nie jest. U mnie nigdy ten problem nie wystąpił, jednak nawet jak się pojawi, to z postu wyżej można się dowiedzieć, jak temu zaradzić :D

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witajcie. A ja mam soft 9.03 w megane 1.5 dci 2004r. i pomimo, że na włączonym zapłonie (silnik nie pracuje) działa wspomaganie, to nie pojawia się żadne komunikat odnośnie kąta 0. Kręciłem wiele razy... I szybko i wolno...Akumulator przez te zabawy prawie rozładowałem, opony pozdzierałem i nic ;p. Albo nie umiem kręcić kierownicą albo soft nie ten co trzeba :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Odgrzeję trochę temat. Na wstępie zaznaczam, że nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie, dlatego pytam. Otóż od krótkiego czasu mam Megane II CC 2.0 16V 140KM, wyprodukowanego w grudniu 2007. Mój problem tkwi w działaniu elektrycznych szyb. Tzn. wszystko działa w "klasyczny" sposób, jednak nie mogę za nic zmusić szyb do działania jako "One Touch" (sterowanie impulsem). Udaje się otwierać w ten sposób szyby (nawet tym głównym przyciskiem do wszystkich szyb na raz), jednak za nic nie mogę ich w ten sposób zamknąć (muszę trzymać guzik(i) przez cały czas aż do zamknięcia). Próbowałem programowania szyb z pierwszego postu i to nic nie daje. Jakieś pomysły?

 

 

Drugie pytanie myślę, że też może nadać się do tego tematu - czy jest opcja uaktywnienia w jakiś sposób impulsowego otwierania/zamykania dachu? Czy tylko inwencja własna typu przekaźnik czasowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google lepiej wyszukuje na tym forum niż forumowa wyszukiwarka

Ta forumowa ma opcje wyszukiwania przez Google, należy za paskiem gdzie wpisujesz frazę do wyszukania rozwinąć listę z zakresem wyszukiwania i zaznaczyć " Google Site Search"

zazwyczaj właśnie w ten sposób szukam potrzebnych informacji na tym forum.

Znalezione rekordy warto jednak otwierać w oddzielnych, nowych kartach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Dziś wypróbowałem trik z domykaniem szyb (auto 5D). Trzy szyby poszły do góry elegancko ale ta od strony kierowcy zatrzymała się jakieś 15 cm od góry i nic... Włączałem, wyłączałem samochód, pykałem przyciskiem góra - dół, góra - dół. Po godzinie udało mi się zamknąć szybę i teraz boję się ją otworzyć bo znowu nie będę mógł jej zamknąć :) Podczas tej zabawy szyba zawsze szła do tego momentu na którym się zatrzymała po zastosowaniu triku, czasami nie chciała się ruszyć ani w górę ani w dół niezależnie w jakim położeniu była. Dodam, że przed tym nie miałem z nią żadnego problemu...

Pomocy!!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg kilometrowy miedzy wymianami oleju jest zmienny. Na poczatku mamy 30k km, pozniej po przekroczeniu realnego przebiegu auta (tj. chyba 200k km) wskazania wymiany oleju wskazuja 15k km. Tak zaprogramowal to Renault. Oczywiscie jest mozliwosc zmiany tego, ale w standardowym ustawieniu tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mek spróbuj przytrzymać przez 5 sekund przycisk od tej szyby na zamykaniu. Raczej to nic nie da, ale zobaczyć można. Ewentualnie odłącz akumulator.

Edytowane przez sekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!