Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w ASO u mnie w mieście i Panowie krzyknęli 120zł za samo zdjęcie tapicerki i oględziny oraz przesmarowanie jeżeli wszystko ok lub coś się zacina - maskara... Z tego co powiedzieli na szybko to zerwana linka albo uszkodzony mechanizm... Na razie pośmigam sobie bez używania szyby, po prostu nie mam czasu na jej naprawę a na pewno nie u mnie w ASO. Przyciskami się bawiłem, nic nie pomaga. Pokombinuję z aku jak będę miał chwilkę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem czasu aby odłączyć aku ale wydaje mi się, że to raczej mechanizm :) no nic... teraz na dłuższy okres autko przechodzi w ręce brata więc niech on się męczy z nie otwierającą się szybą :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam problem z przyuczaniem szyb. Szyba prawa przednia najpierw działała tylko z zakresie trzykrotnego odjechania od góry. Jak chciałem ją zamknąć, to po kilku cm się zatrzymywała, a jak doszła do końcowej pozycji to pomimo przyciśnięcia zamknięcia szyby, otweirała się na nowo. (strasznie upierdliwe)

Po wielu próbach przyuczania udało się zdziałać tyle, że obsługa z przycisku dla pasażera działa prawidłowo, natomiast od strony kierowcy z panelu można ją tylko zamknąć. Używając zarówno otwierania, jak i zamykania. Próbowałem przyuczać zarówno jednym, jak i drugim przyciskiem. Już mi ręce opadają...

 

Na marginesie, zamykanie z pilota działa. Podwójne wciśnięcie zamyka wszystko, ale dopiero, kiedy samochód jest zaryglowany.

 

Samochód to Megane II 2005 1.9dCi phI, chyba lux privelage.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

domykanie szyb (wszystkich 4) - ok

zamykanie drzwi powyżej 10km - ok

podświetlanie drogi do domu - ok

automatyczne wlaczanie swiatel - ok

tryb testowy - ok

 

także wszystkie porady działają w moim przypadku

version soft 9.05

Megane II Phase 1 Grandtour

Confort Dynamique 1.9d 120PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem grand scenica z 2005 r. Proszę mi powiedzieć , czy istnieje gdzie na www instrukcja dot. komputera pokładowego bo nigdzie nie moge znaleźć, w instrukcji jaką posiadam praktycznie nic nie jest wpopomniane na ten temat. Chodzi mi głównie o wyjasnienie takich informacji jak np. średnie spalanie ( nie bieżące ) z ilu ostatnich km jest naliczane i czy można to zmienić, oraz wyjasnienie poszczególnych funkcji komputera pokładowego. Z góry dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie spalanie ( nie bieżące ) z ilu ostatnich km

z tylu ile przejechałeś od ostatniego resetowania komputera, co do instrukcji to zajrzyj do pobieralni lub zarejestruj się na moje renault, tam masz instrukcję w pdf za free.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź :P . PS. Zarejestrowałem się na "moje renault" natomiast nigdzie nie mogę tam znaleźć żadnej instrukcji ....Zwracam honor :P, po dodaniu swojego auta po VINie , mam już dostepną instrukcję. Dzięki

Edytowane przez aaid84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten przycisk jest od czujników cofania. Jeżeli wciśniesz ten przycisk i zapali się ta dioda mała na przycisku oznacza to wyłączenie czujników cofania, aby je włączyć ponownie trzeba wcisnąć w górne położnie znowu ten przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

albo przeciecie dwoch kabelkow pod fotelem, przy tym "zapieciu" do pasow.

Nie radze przecinać tych kabelków. Komputer może odczytać to jako błąd i wyłączyć poduchy, włącznie z kurtynami (niestety znam to z doświadczenia). Irytujący sygnał można wyłączyć w serwisie, trochę to zajmuje bo trzeba uważać żeby nie odłączyć wspomnianych poduszek. Po jednej z wizyt w serwisie zauważyłem że nie piszczy mi autko więc zawróciłem do ASO i dowiedziałem się że zaprzyjaźniony mechanik wyłączył mi to w ramach przysługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!