Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź :P . PS. Zarejestrowałem się na "moje renault" natomiast nigdzie nie mogę tam znaleźć żadnej instrukcji ....Zwracam honor :P, po dodaniu swojego auta po VINie , mam już dostepną instrukcję. Dzięki

Kolego gdzie dokładnie jest na tej stronie inst. obsługi ??? bo nie widzę jej jakoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

MIIphII...świtała zapalają się po uruchomieniu silnika, gasną po zgaszeniu i otworzeniu drzwi...przyciskiem lewej manetki nie mogę tego dezaktywować, albo nie znam dokładnej procedury...pozostaje tylko CLIP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz zaprogramowaną opcję, że światła domyślnie włączają się po uruchomieniu auta. Występowało to w autach z krajów skandynawskich. Jest to opcja konfigurowalna, CLIPem na pewno można to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest z PL salonu

To nie znaczy, że nie możesz mieć takiej opcji włączonej. Poprzedni właściciel może nie chciał sobie głowy zawracać włączaniem świateł i sobie takie ustawienie zażyczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Byłem w ASO u mnie w mieście i Panowie krzyknęli 120zł za samo zdjęcie tapicerki i oględziny oraz przesmarowanie jeżeli wszystko ok lub coś się zacina - maskara... Z tego co powiedzieli na szybko to zerwana linka albo uszkodzony mechanizm... Na razie pośmigam sobie bez używania szyby, po prostu nie mam czasu na jej naprawę a na pewno nie u mnie w ASO. Przyciskami się bawiłem, nic nie pomaga. Pokombinuję z aku jak będę miał chwilkę czasu.

Jeśli w środku drzwi coś "chrzęściło" to mechanizm jest do wymiany - polecam ELEWIND.

Jeśli jest cisza i nic nie słychać to możliwe, że nie ma styku na silniku (zaśniedziały) albo jest wilgoć na sterowniku przykręconym do silniczka (zdjąć, wyjąć zaślepkę i wysuszyć delikatnie suszarką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

qfiatek

 

Jeżeli masz wyrzucony 1 bieg i hamulec nożny nie odpali, u mnie pojawia się komunikat "ustaw N" czyli "wrzuć na luz". Przy tak funkcji działa elektryczne wspomaganie i inne rzeczy bez odpalania silnika.

Po 2, jeżeli zmieniasz olej co 30 tys licz się z tym ze kolejny przebieg możesz kasować w serwisie wraz z silnikiem. Zmieniaj co 15 tys.

Jeżeli chodzi o chwilowe spalanie to różnice bywają ogromne, nie da się jeździć przy tej funkcji bo można by zwariować :-)

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<piwko> Górnik się znalazł :lol:

scoobydooo piszesz o tzw: włączeniu samego zapłonu bez odpalania silnika a i ciekawostka for you: jaki bieg wrzucisz nie ma znaczenia.

Jakoś wiele osób jeździ z ustawionym spalaniem chwilowym i nie zwariowało ;)

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

 

Masz rację, ale gdy napiszesz 1 bieg to nikt nie będzie się pytał czy można 6 czy wsteczny czy cos jeszcze innego, prosta sprawa :-)

A co do jazdy na tym spalaniu chwilowym to pod górę 15, z góry 0, przy wyprzedzania 18 itp itd. Ja używam tylko średniego, bo takie mnie denerwuje :-)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o chwilowe spalanie to różnice bywają ogromne, nie da się jeździć przy tej funkcji bo można by zwariować

A dlaczego się nie da. Ja mam cały czas ustawiony wyświetlacz na spalanie chwilowe, od czasu zakupu auta. I od czasu do czasu przestawiam sobie komputer pokładowy na inne informacje. I po tym zabiegu, znowu ustawiam spalanie chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wiele osób jeździ z ustawionym spalaniem chwilowym i nie zwariowało ;)

Mi się śmiać chcę jak widzę ludzi, którzy mają ustawione spalanie chwilowe i podniecają się, że tak mało pali. Samochód pali tyle ile powinien i to kierowca powinien nauczyć się ekonomicznej jazdy a nie ślepo patrzeć na spalanie chwilowe i się tym ekscytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy....

Co to kogo obchodzi jak kto ma komputer ustawiony??

Jakaś pozycja musi być..

Można sobie powiesić dystans do serwisu i się przejmować z ubywaniem każdego kilometra.

A może liczniki przebiegów sobie ustawić i podniecać się tym, że kolejny kilometr został zaliczony bez awarii i pomarańczowej kontrolki servis....

Ja patrzę na drogę przed autem, potem w lusterka, następnie na boki, by podziwiać to co za oknem. (a czasami jest co podziwiać szczególnie latem)

Wracając wzrokiem na obserwowanie drogi przed autem, krotki rzut oka na najważniejsze kontrolki, czy nadal są zgaszone....

I od nowa ta sama kolejność.

Nawet wskaźnik obrotów jest mi całkowicie zbędny, bo słyszę i czuję kiedy biegi zmieniać.

Gdyby mnie teraz ktoś zapytał o aktualny przebieg czy spalanie, to niestety nie odpowiem, musiałbym najpierw iść z licznika to odczytać, bo nie zwracam uwagi co tam jest wyświetlane i jakie są stany.

A co do spalania, czy to chwilowego, średniego czy całkowitego, to całkowita zgoda..

Faktycznie auto spali tyle ile mu wlejemy.

Nie ma innej opcji.

Wskaźnik poziomu paliwa też dostrzegam dopiero jak mijam jedną z zaufanych stacji i jest przyjemna cena za litr.

(albo jak zaczyna się robić mniej przyjemna jak poprzednio)

Wtedy patrzę czy mam miejsce w baku, by dolać do pełna.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!