Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

A przyciski "Auto" i "AC"? "Auto" włącza klimatyzację w trybie automatycznym, "AC" włącza klimatyzację w trybie ręcznym. Naciskaj te przyciski, aż zostanie sam symbol wentylatora, wtedy wyłączysz klimatyzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jak nie ma ani ac ani auto na wyświetlaczu, to klima nie chodzi. Pytam się, bo wcześniej miałem audi i tam był guzik off, który wyłączał klima oraz wyświetlacz, więc wiedziałem, że na pewno nic nie chodzi.

 

Sprawdzę zaraz w aucie, czy tak jest faktycznie jak mówicie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu jest AC - klimatyzacja pracuje, nie ma AC, klimatyzacja nie pracuje. Możesz mieć na wyświetlaczu AUTO i nie mieć AC - oznacza to tyle, że w kabinie panuje ustawiona temperatura i chłodzenie nie jest potrzebne, a zatem w takiej sytuacji klimatyzacja również nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja może pracować w funkcji automatycznej, wtedy przy włączonym przycisku "AUTO"

system sam reguluje włączenie lub wyłączenie klimy,zależnie od ustawionej temperatury.

W tym ustawieniu symbol "AC" na wyświetlaczu jest wygaszony,świeci się "AUTO".

Klima może pracować również w funkcji manual, wtedy widoczny jest symbol "AC" na wyświetlaczu, można sterować nawiewami. Również włączenie funkcji "obieg zamknięty"

powoduje włączenie klimatyzacji co jest sygnalizowane zapaleniem się "AC" na wyświetlaczu. Naciśnięcie przycisku "AC" wyłącza klimę, a obieg zamknięty pozostaje.

Tak jest mniej więcej opisane w instrukcji. Megi II mam od miesiąca, ale obsługę klimy już opanowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym ustawieniu symbol "AC" na wyświetlaczu jest wygaszony,świeci się "AUTO".

U mnie w trybie AUTO świeci się AUTO plus AC, gdy pracuje klima. Gdy klima nie pracuje, zostaje samo AUTO bez AC. Nie piszę tu o instrukcji, a o praktyce <ok>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi generalnie chodzilo o to czy jest jakiś sposób całkowitego wyłączenia klimy, tak, żeby nie był włączony nawet wyświetlacz. Ale widze, że takiej opcji nie ma. tak wiec będę obsługiwał ją z takimi poradami jak napisaliście wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wyłączyć wyświetlacza. Jest to spowodowane choćby tym, że pokazuje on informacje na temat tego, które nawiewy są otwarte i z jaką siłą pracuje wiatrak. Masz przyciski zamiast pokręteł, a zatem wszystkie te informacje możesz wyczytać jedynie z wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!