Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj bylem w salonie na wymianie oleju i ogolnej kontroli auta. Okazalo sie, ze mam luz na przednich swozniach. Oczywiscie juz nie robi sie osobnych wkrecanych swozni, tylko cale wahacze ze swozniami, ktore sa "wprasowane" w otwor.

Dlatego trzeba wymienic dwa wahacze, koszt w serwisie 350 za wahacz.

Czyli 700zl +240zl robota = 940zl.

Dobrze, ze nie zdecydowalem sie na wymiane - na allegro mozna dostac nowy wahacz za 125zl. Tylko pytanie czy nie jest to jakis tani shit, ktory trzeba bedzie wymienic za 5 tys. km....

 

Nie wiecie gdzie mozna to tanio zrobic w okolicach wroclawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg intercarsu można kupić sworzeń i 2 silent blocki. i komplecik na wahacz kosztuje ok 160 zł. Silent blocki Lemforder, a sworzeń firmy Moog albo Ocap.

 

Jeszcze niech ktoś sprawdzi w Dialogysie, bo mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze poszukasz to znajdziesz oryginalne wahacze renault albo firmy która produkuje je dla renault za ułamek ceny której chcą w ASO, a ponieważ firma ta sama to i jakość będzie taka sama...W warszawie to łatwo wskazałbym CI gdzie to można kupić, ale Wrocławia od tej strony nie znam :)

 

ja tak z rozrządem zrobiłem, kupiłem kpl. rozrząd renault (nawet karton był z renaultowski) za 225 zł, w serwisie krzyczeli 751 zł, a zawartość identyczna (dosłownie, nie żadne zamienniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg intercarsu można kupić sworzeń i 2 silent blocki. i komplecik na wahacz kosztuje ok 160 zł. Silent blocki Lemforder, a sworzeń firmy Moog albo Ocap.

 

Jeszcze niech ktoś sprawdzi w Dialogysie, bo mogę się mylić.

 

Moze beda wiedziec dokladnie w jakims wiekszym sklepie z czesciami do francuzow (jest cos takiego we Wrocku?) Albo w ... Norauto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj AUTO W. MOCZULSKI ul:Czarnieckiego 11 tel. 3595464, 3544561 - dobre zaopatrzenie; ROZMUS ul: Karkonoska 36 tel. 3628988 www.rozmus.fr.pl na hasło klub Renault 5% zniżki na części oraz ROZMUS - filia ul: Szczytnicka 28 tel. 3219037 . Ja często jak coś potrzebuję kupić albo się podpytać to zachodzę na Szczytnicką bo mam 5 min drogi z pracy ;-) lub poprostu dzwonię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec okazalo sie, ze jednak mozna wymienic same swoznie i co dziwne w ASO Renault!

 

Koszt naprawy w ASO ( Ostrowiec Świętokrzyski ) :

Swożnie 70zl szt.

Robota 160zl

 

W sumie 300zl. Kwota calkiem przyzwoita jak na naprawe w ASO z gwarancja.

Najwazniejsze , ze juz nie mam luzu na swozniach i bez obaw mozna jezdzic!

 

Najlepsze jest to, ze w ASO Nawrot w Dlugolece powiedzieli, ze nie da rady wymienic swoznia, poniewaz jest wprasowywany w wahacz - koszt naprawy siegal prawie 1000zl ! :shock:

:shock: (700 za wahacze + 240zl robota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak. :)

Cieszy mnie to bardzo...

 

Potwierdza że w tamtym ASO pracują oszuści. Ja bym pojechał do nich i pokazał im że jednak się da!

Inaczej nie da się tego określić, jak oszustwo. Bo pytałeś się pewnie o same sworznie i powiedzieli nie. Jak ktoś się nie zna na autach i nie ma dostępu do forum, serwisuje w ASO to współczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

Roznie to bywa, moze po prostu wogole nie mieli dostepnej opcji w komputerze "wymiana swozna" , byla tylko opcja "wymiana calego wahacza" i jak koles pracuje w ASO to nie jest uprawniony do takich kombinacji...

 

W sumie jeden gosc co przyjmuje zgloszenia do serwisu mowil, ze wymiania swozni prawdopodobnie jest mozliwa, ale nie powiedzial nic konkretnego ; gdzie i za ile ...

Mechanik zdecydowanie upieral sie, ze nie jest to mozliwe.

Nie ma co sie rozwodzic. Jakby ktos mial problem ze swoniami w megane II to zapraszam do ASO OFION ; oddzial w Ostrowcu Świętokrzyskim !

 

Proszę nie cytować postu 1:1 jak się odpowiada bezpośrednio pod nim - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Muszę wymienić dwa wahacze. Na lewym padł sworzeń i silent blok, a na prawym sworzeń, który już był raz wymieniany. Myślę, że lepiej wymienić dwa wahacze na nowe, tylko nie wiem jakie kupić.Co sądzicie o wahaczu teknorot? W autkoplus cena dość przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!