Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

rav85, ja tez sobie wyjade z Baden tu gdzie pracuję i pojade tak jak pisałem wyżej,6bieg,stówka na liczniku.Po 100km tez będę miał takie spalanie.

Tylko po co?Według mnie to katowanie silnika.

Może sobie nie skasujesz powiedzmy przez 20tkm kompa i wtedy mi napiszesz ile wynosi średnia???Bo spalanie na dystansie 20km to żadna wykładnia tego ile auto NAPRAWDĘ zużywa ON :-P

U mnie jest 6.4l/100km.wskazania od kilku m-cy nie kasowane,ok 30tkm przejechane w tym czasie.I to jest średnie spalanie.Nie,że wyjechałem od teściowej w niedzielę po obiadku,kulałem sie 80tką,przejechalem 15km i od razyu na forum,że moje cudowne auto pali 4.5 litra. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, odcinek jaki jechałem to niecałe 100km więc się da, ale tak jak pisze uważam że nie warto - zero przyjemności z jazdy, zreszta temat rzeka każdy ma inne poglądy i inaczej jeździ więc nie znajdzie się złotego środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kataryniarz, tak jak pisałem... <ok> Dlaczego nikt nie poda średniego spalania powiedzmy z 5000km.Jazda mieszana,troszke miasto,troszkę trasa itp.

Ja mam w swojej lalce (przed chwilka sprawdzałem) od ostatniego resetu kompa wypalone 194 litry ropy w jeżdzie mieszanej a średnie spalanie to 6.4l.

odcinek jaki jechałem to niecałe 100km więc się da
ale co to za przykład sredniego spalania???Tak to ja moge tez zrobić i nawet fotkę na forum wkleić <ok>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, najpierw przeczytaj co ja dokładnie napisałem "chciałem sprawdzić ile da się zejść najmniej".

 

Natomiast jeżeli chodzi o średnie spalanie komp zawsze pokazuje u mnie 5,9 - 6l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie poda średniego spalania powiedzmy z 5000km.

4 324 km może być? Bo tyle mam zebrane <ok>

Głównie miasto, dużo odcinków "górskich" (mieszkam i pracuję w górnej części Gdańska, ale żeby się przedostać pomiędzy tymi punktami muszę zjechać w jego dolne dzielnice) 1000-1200 to drogi pozamiejskie, w tym ~500 po autostradzie.

Wlałem 334 litrów.

Wynik obliczony z tankowania (nie z kompa) to 6.57 l/100km, aczkolwiek od momentu jak przeszło mi zawstydzanie golfów na światłach to systematycznie spada ^^

 

I po jaką cholerę kupowałem 1.5 dCi? ;-) <ok> ...skoro pali 5,3l

Też się zaczynam zastanawiać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój Megane II 1.9 Dci ( 120KM) pali średnio 10l w mieście oraz 6-7l na trasie oczywiście wszystko to przy spokojnej jeździe <ok>

Pozdrawiam

Rabcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co te nerwy <ok> Przejechałem ten odcinek 170km w celu sprawdzenia na ile stać 1.9 dCi w czasach kryzysu. Prawdą jest, że dojeżdżając do skrzyżowań z podejrzeniem światła czerwonego lub ze świadomością ustąpienia pierwszeństwa, już dużo wcześniej nastąpiła redukcja i na biegu, później rozsądna zmiana biegów, lekka nóżka i tylko rzut oka w lusterko wsteczne czy już kogoś nie trafiło za mną <ok> Tak, jak wyżej pisałem bez klimy było. Dla zainteresowanych podam, że na trasie ze spalaniem i to ile mnie to kosztowało zmieściłem się w cenie jednego biletu pekaesu (wcześniej często jeździłem ten odcinek państwową komunikacją samochodową :) ), a jechało nas dwoje więc jak widać chciałem sobie coś udowodnić, nic poza tym. Kosztów eksploatacji nie wliczam. Aaaa, chciałem też sprawdzić czy prawdę piszecie, że się da do tych granic zejść, no i się dało, dla chcącego nic trudnego.

 

P.S. Tak, na bank posiadam 1.9 dCi, 120KM, 88kW :) Trasa: Poznań - Włocławek (przez Pobiedziska, Gniezno, Strzelno, Kruszwica, Radziejów, Brześć Kujawski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie na temat obliczen prowadzonych przez komp na naszych megankach.

Z jakiego dystansu oblicza średnia?? Bo u mnie na przyklad 2 minuty manewrowania na parkingu powoduja skok średniego spalania o 0.1L/100 przy nieresetowanym kompie przez 1000km. Rozumiem taki skok przy przejechanych 100km, ale przy 1000??

Wydaje mi się, że komp zlicza jakiąś średnia z powiedzmy ostatnich góra 100km. Pozatym jakby miał naprawde liczyć średnia z 1000km to pod maską byłby niezły PC wstawiony, wg mnie.

 

PS. Może to niezbyt odpowiedni temat na rozpoczęcie takiej dyskusji, więc z góry przepraszam adminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!