Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze tankowanie do pełna i pierwszy wynik: 6,5 litra na setkę. <ok> Silnik benzyna 1.6 16V. <ok> Oczywiście, niemal 70 procent przejechanego dystansu to trasa (do pracy mam 25 km w jedną stronę, trasą szybkiego ruchu, więc niemal po dwóch kilometrach od wyruszenia spod domu już wrzucam "piątkę"). Jazda zgodna z przepisami ale bez ociągania się. Pod koniec miesiąca jedziemy na urlop na Węgry, jestem ciekaw ile spali mi przy prędkościach autostradowych. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mam MII ph I 1.4 niecały miesiąc wiec może zbyt wiele "testuje"<ok> i oscyluje w granicach 9-10 litrów na 100. Dodam ze jazda ściśle miejska, czyt. nie raz korki do wyjazdu z samego miejsca zamieszkania.

W korkach spędzam 30minut do godziny, mając przykładowo 12 km do przejechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczorajsza trasa Poznań-Darłówko i z powrotem 5 osób, trochę bagażu łącznie 591 km, średnia prędkość wg komputera 72,9 km/h , średnie spalanie wg komputera 5,8 l/100 km,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer znów lekko zawyżył spalanie. W komputera miałem 7,5L , a po zatankowaniu z moich obliczeń 7,2L Może jestem jeleniem, ale wydaje mi się, że auto spala mniej po zatankowaniu Supremy95 na Statoilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobiłem trase Bydgoszcz-Rowy-Bydgoszcz. Drogi raczej kiepskie i remonty po drodze. Komputer pokazał 6,9l/100km. Samochód załadowany po brzebi ( ledwo się bagażnik zamykał) - 2 dorosłych + 2 dzieci. Było ciepło wiec klimka włączona. Myśle zle wynik niezły, biorac pod uwagę że właczyć szósty bieg było ciezko, bo drogi kręte i dziurawe. Autkiem jeżdze od czerwca.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Warszawa-Mielno-Warszawa, z tym że odwiedzone Kołobrzeg, Darłowo-Darłówko, przejazd przez Koszalin ze trzy razy, a po drodze masa mniejszych i większych miejscowości (Rypin, Golub Dobrzyń, Tuchola itp) gdzie są fotoradary i trzeba zwalniać do 50km/h. Oczywiście wyjazd i wjazd do Wawy w korkach. Przejechane 1160 km, średnie spalanie 5,7 praktycznie cały czas z włączoną klimą, dwie osoby na pokładzie + bagaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytając wasze wypowiedzi dochodzę do wniosku że nie umiem jeździć.Moja Renia czyli megi kombi po średnich wyliczeniach,(czyli tankowanie pod wlew na tym samym dystrybutorze na tej samej stacji) wyszlo mi 5.,1litra na 100.Trasa do pracy i z powrotem jakieś 45km w jedną str. przy prędkości pomiędzy 100-130 km/h.Jazda w 3 osoby.Aha silnik 1.9 dti 98kucykow :) PS .stacja spod znaku orła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, jak czytam ile niektórym palą ich auta to dochodzę do wniosku że albo ja mam tak "ciężką" nogę, albo niektórzy coś ściemniają z tym spalaniem....

Moje obecne Coupe spala średnio 10L/100km - silnik 2.0TCE - to jest średnia ze zrobionych 2000km - z czego 60% to miasto.

A poprzednia Megi II - spalała w trasie ok. 8L/100km (poza niemieckimi autostradami gdzie spalanie było ok. 11.5 L/100km), a w mieście koło 9.5L/100km - silnik 1.6 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra..kończę dopiero 3 bak ale:

- średnie spalanie w cyklu mieszanym 6,1 (z naciskiem na 1/4 trasa, 3/4 śląskie korki)

- klima przeważnie włączona

- przeważnie 2 osoby, nie załadowany "do pełna"

Jak dla mnie - rewelka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!