Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Renia Megi Grandtour ma przejechane dopiero ~ 500 km. Od ostatniego tankowania przejechałem 310km i po zalaniu do pełna wyszło mi 8,7l/100km. W tych 310 km jakieś 130 przejechałem w trasie z srednią prędkością ~ 100km/godz. Chyba troszkę dużo ale myślę ze to na początek to normalne. Chyba ze się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dociera?????
heh, czy produkując 1000 aut dziennie w danej fabryce producent ma czas każdy silnik po kilka godzin dotrzeć - chyba nie bardzo... :roll: nawet jeśli inna fabryka dostarcza zmontowane silniki to przy tak masowej produkcji nie ma szans na dotarcie silników IMHO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik należy dotrzeć i przez te pare tyś km należy jeździć delikatniej by się wszystko ułożyło tak jak należy, jak by to było mitem, to by o tym nie pisali w prasie motoryzacyjnej... nawet w instrukcji do samochodu jest napisane by przez pierwsze kilometry jeździć ostrożniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh jeśli sądzicie że można obecnie kupić niedotarty samochód to zadzwońcie do jakiego kolwiek aso i zweryfikujcie te informacje. Ja już pytałem pare razy (zwykle przy każdym zakupie nowego samochodu niezależnie czy był to fiat, opel, hyundai czy renault.... - miałem ich kilka i zawsze aso mowilo: silnik jest dotarty przez producenta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh jeśli sądzicie że można obecnie kupić niedotarty samochód to zadzwońcie do jakiego kolwiek aso i zweryfikujcie te informacje. Ja już pytałem pare razy (zwykle przy każdym zakupie nowego samochodu niezależnie czy był to fiat, opel, hyundai czy renault.... - miałem ich kilka i zawsze aso mowilo: silnik jest dotarty przez producenta)

 

rozumiem, że nawet w instrukcji obsługi dołączanej do samochodu się mylą ??

6877a37de7c5d2d5m.jpg

kliknij by powiększyć

(skan z instrukcji do MII)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to o tyle dziwne co zastanawiające - przy klasycznym docieraniu (takim jak miało miejsce w zamierzchłych czasach w dużych fiatach, polonezach i innych - nie tylko takich - konstrukcjach) producenci wymagali by po przebiegu 1500 km wymienić olej w silniku. Obecnie się tego nie robi - również w skanie Twojej instrukcji nie ma o tym słowa. Robiło się to z prostej przyczyny - w trakcie dotarcia w silniku gromadziły się opiłki metalu, których koniecznie trzebabyło się pozbyć. Obecnie praktykuje się docieranie na hamowniach które polega na obciążeniu silnika właściwymi siłami (symulacja jazdy) w określonych czasach - dotyczy to wszystkich obecnie produkowanych silników niezależnie od marki - dlatego twierdziłem że sprzedawane silniki są dotarte.

 

A to że reno zaleca oszczędzanie samochodu na początku przebiegu to mnie wcale nie dziwi. :)

 

PS Jeśli przeczyta to zawodowy mechanik to bardzo proszę o ustosunkowanie się do tej polemiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!