Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padła elektryka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Może ktoś mi pomoże dzisiaj rano wsiadam do samochodu odpalam jak zawsze, wszystko ok tylko w chwili uruchomienia rozrusznika zgasła cała elektryka w samochodzie. Jedynie co działa to zmykanie drzwi.Pobieżnie sprawdziłem bezpieczniki bo spieszyłem się do pracy, wszystkie dobre. Nie mam pojęcia o co chodzi nigdy nie miałem podobnego przypadku. Dodam że samochód to megane 2 1,5 dci 2004 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kriseni, słaby akumulator, może coś w nocy podjadało z niego, jakiś niedomknięty schowek w podłodze albo inne straszydło. Poczytaj podobne tematy, niedawno ktoś opisywał podobny przypadek. Warto tez sprawdzić mocowanie klem na zaciskach aku. czasami lubią się poluzować i zaśniedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie siedze na forum i szukam. Nic podobnego nie widzę, ale może coś znajde, jeśli chodzi o aku to raczej jest dobre. nie miałem problemów z nim. Po zgaszeniu i wyjęciu karty komputer wyłącza wszystko, czyli zapalona żarówka gdzieś odpada. Mimo wszystko dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria na bank dobra właśnie próbowalem resetować kompa i przez przypadek zwarłem bieguny konia by zabiło. Pozatym rano Rozrusznik kręcił normalnie nie mulił wszystko świeciło jak się patrzy wiem jakie są objawy słabego aku, dalej mam centralny zamek i awaryjne, brak nawet podświetlania podłogi po otwarciu drzwi. Nawet radia nie idzie odpalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, sadząc z pierwszego posta to nie wina braku masy, bo wtedy sam rozrusznik by nie kręcił albo "kręcił" z rozruchem. <ok> (udawał ze pracuje) Mnie to wygląda raczej na zwiększony pobór prądu i "przysiadanie" napięcia w instalacji. Czyli albo któraś cela w aku nie domaga, albo tuleje w rozruszniku zaczynają stawiać opory. To zazwyczaj są przyczyny, że wszystko przygasa, komp się resetuje a liczniki, te poza pamięcią trwałą się zerują. Podobne objawy są gdy aku jest na skraju wyczerpania, wtedy cały prąd jest pobierany przez rozrusznik, po grubych kablach zasilających a tam gdzie cienkie i większe opory, napięcie nie dociera w odpowiedniej wartości.

Moja rada- sprawdzić, wyczyścić, przesmarować klemy, naładować aku i próbować czy się poprawi, jeśli nie, dopiero grzebać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko że klemy wyczyszczone a napięcia jak nie bylo tak nie ma... ...Aku na bank sprawne.

Skoro wszystko OK a nadal nie działa to brak mi pomysła, tylko szaman może poradzić <ok>

a tak nawiasem to wiem z praktyki, że nie ma skutku bez przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!