Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

(MANUAL) Wymiana zegarów w ph I na ph II


Rekomendowane odpowiedzi

5000 mil to co ty angielską wersje założyłeś??

 

to ile masz ropy w baku sprawdzisz wchodzac w auto test czyli musisz naciskac przycisk w wycieraczkach od komputera i jednocześnie właczyc zapłon wtedy zaczna wskazówki pracowac a klikajac przyciskeim w manetce pokaże Ci ile masz paliwa i jakie błedy w komp są <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie kolego po pierwszym tescie licznika pokazał ze mam 2 błędy "d h " usunąłem je przejechałem kilka mil i wyszły cyrki na blacie , nie pokazał żadnego błedu w tescie wyszło ze mam 10 l a podczas jazdy ilosc kilometrów do stacji zamiast spadać to wzrasta jak pisałem miałem 5000 teraz jest 5100 po przejechaniu 1.5 mili a wskazania sredniego spalania (tak mysle ) to 99.9 . Nie kolego mieszkam w irlandji w kraju bezrobocia i deszczu i ze znikomą ilością fachowców którzy mogli by pomóc

 

Niektóre ortografy poprawiłem, następnym razem proszę zadbać o poprawna pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze pokazauje teraz wiecej do przejechania to normalne bo komp zaczyna zliczac dysans i spalanie czyli jesli jedziesz spokojnie to spalanie jest niskie i dystanas do nast tankowania będzie wzrastał natomiast jeśli pojeżdzisz bardzo żwawo gazując to ten dyustans szybko będzie malał gdyz spalanie wzrośnie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam rozwiązałem problemy z kontrolką od abs zasugerowałem sie niepotrzebnie czyims zdjęciem dla tego nie działała (cudowne zluty z telewizorni + opis ze złymi wartosciami rezystorów :-/ )

zrobiłem wszystko tak jak było w schemacie :)

Doprowadziłem tez kabelek do ecu w liczniku i teraz mam pytanko bo czekam akurat na nową manetke z przełącznikiem od kompa:

Na wyswietlaczu licznika nie pokazuje mi przebytej drogi którą można skasować zeby naliczało znów od zera { wyswietla tylko przebieg całkowity ale km dodaje prawidłowo) Na naduszenie pokrętełka w zegarach nie reaguje nic , no i też nie wyswietlają sie informacje o spalaniu ecu. przejechałem sie kawałek i też nic

Czy po podpięciu manetki z tym przełącznikiem powinno być już ok czy też coś jest nie tak bo już nie jestem pewien...? :shock:

 

I dołączam sie do pytania kolegi o tą kontrolke silnika przecież musi za nią odpowiadać któryś pin...

 

dodaje też zdjęcie jak wykonać ten inweter dla kontrolki absu dla ułatwienia innym

post-24313-1272387587_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównego przebiegu się nie kasuje ( wiadomo czemu :) ), po podłączeniu manetki będziesz mógł wszystko zobaczyć.

Przełącznik możesz zasymulować poprzez zwieranie pinu który idzie do manetki z licznika, do masy.

 

P.S

Jakie błędy wartości rezystorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chce mi sie tego szukać bo jest już za dużo na tych stronach naciapane , ale ktoś napisał że mają miec po 30 ohm te 3 rezystorki i sprawdziłem ten schemat co mi o nim napisałeś i poleciałem kupić te prawidłowe w elektryku zlutowałem na nowo , podłączyłem i jest już git , a co do przebiegu całkowitego to o tym wiem przecież :)

ok to już wszystko wiem , dzieki :)

teraz nurtuje mnie już tylko ta kontrolka silnika (check injection) i czy dużo było by z tym zabawy... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego są dwie kontrolki :)

Jedna obok ABS-u a druga pod kierunkiem.

Ta obok ABS-u to ma znaczek takiego silniczka a ta pod kierunkiem ma znaczek silniczka z napisem STOP.

 

Zaraz podam który pin pod która kontrolke odpowiada :)

 

[ Dodano: 2010-04-27, 21:13 ]

więc tak:

kontrolka silnika obok ABS-u czyli w polu obrotomierza jest podłaczona na szarej kości (30PIN) do pinu nr 19.

kontrolka silnika z napisem STOP jest pod pin ... kurcza i tu nie zapisałem ;/ jutro postaram się podać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie tę drugą bym też poprosił :-P a o to fotki o które dokładnie kontrolki chodzi

 

[ Dodano: 2010-04-28, 18:52 ]

i faktycznie są dwie bynajmniej w moim jedna obok absu z lewej a druga pod prawym kierunkiem

post-24313-1272471644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle czasu i jakoś nie zauważyłem,ale te kontrolki u mnie od początku też nie świeciły .

DAREN, jaka jest róznica między tranzystorem bc 547 b ,a bc547c ?

 

krzemyk, dzięki w takim razie zamówię ten pierwszy,i sobie polutuję nowy inwerterek,bo stary się rozleciał,słabo to polutowałem :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!