Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

(MANUAL) Wymiana zegarów w ph I na ph II


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziś doszły tranzystorki,rezystorki i inne pierdoły,więc polutowałem cały ten inwerter tak jak się należy (kilka w zapasie sobie zrobiłem też );oto efekt z początku prac :

11cac6925a112d06med.jpg

teraz myślę,że nie będzie nikt miał problemu z wykonaniem inwertera .Całą płytkę na koniec ładnie przyciąłem i oszlifowałem by jakoś to wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi czy po wykonaniu tego inwertera to po zaciągnięciu ręcznego hamulca kontrolka STOP się wam zaświeca wraz z ręcznym?? Czy ktoś poradził sobie z tym?? bo prawidłowo przy zaciągniętym ręcznym nie powinna się zapalać ta kontrolka STOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAREN, tu tylko częściowo masz rację. U mnie w Scenicu z 2000 roku przy zaciągniętym ręcznym zapala się stop + hamulec, a w coupe 2002 już tylko hamulec. Było o tym kiedyś wspomniane na forum. Liczniki są te same, ten sam numer seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://megane.com.pl/megane-ii-phi-kontrol...ntrolka+hamulca

Tu już tez o tym wspominałem. Pamiętam, że jest to potwierdzone przez kilku użytkowników w innym temacie, ale go znaleźć na szybko nie potrafię :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zaciągnięciu ręcznego STOP też się zapala :)

Żeby przestała zapewne trzeba by grzebnąć coś w liczniku ( oby nie w sofcie )...

Ale z drugiej strony na zaciągniętym ręcznym się jechać nie powinno więc stop jest uzasadniony, także, ale nie dam głowy, kontrolka od ręcznego nie zapala się przypadkiem wtedy, gdy mamy za mało płynu hamulcowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na rospiske phI i phII to tylko jest możliwe podłączenie kontrolki pod prawym kierunkowskazem. w phI nie ma wyjścia na kontrolke obok ABS-u dopiero ją wprowadzono w phII ajak co podpiąc to zaraz napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no trudno , ok

A wie ktoś może które piny odpowiadają za włączenie się podświetlenia licznika na światłach postojowych ?

Chciałbym zamiast orginalnych diod dać paski smd pod orginalne tarcze zegarów (na ten biały plastik), pod jedną są 3 orginalne diody smd a na paskach można by było dać dużo więcej i w swoim kolorze , myśle że niezle by to wyglądało tymbardziej musze to zrobić bo już tamte orginalne w liczniku usunąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!