Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Położenie przepływomierza


kriseni

Rekomendowane odpowiedzi

Coś kiepsko szukałeś, w każdym modelu diesla przepływomierz znajduje się zaraz za filtrem powietrza a przed turbiną. Jak wygląda? ok 10cm rurki do której podpięta jest wtyczka ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, jeżeli nie ma przepływki to dane mogą być zapisane w kompie. Tak jak u nas odłączysz przepływkę to bierze jakieś domyślne ustawienia i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, Może zacytuję:"Bez przepływomierza (K9K 722) Niektóre modele nie są wyposażone w przepływomierze powietrza. Trzeba więc, aby pobierana ilość powietrza zewnętrznego została oszacowana w oparciu o wartości dostarczone przez systemy współpracujące. Ładunek pobranego powietrza (teoretyczny) jest wyliczany za pomocą wzoru, w którym występująnastępujące parametry obliczeniowe:

– temperatura powietrza w układzie wlotowym mierzona przez sondę umieszczoną za turbosprężarką i/lub za wymiennikiem (zależnie od wyposażenia),

– ciśnienie doładowania,

– ciśnienie atmosferyczne (powietrze zewnętrzne),

– położenie zaworu układu EGR,

– wydatek paliwa,

– prędkość obrotowa silnika."

Ogólnie wiekszość diesli posiada przepływomierze, ale są też wyjątki nie tylko zresztą w renówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja dopisze, żeby nie zakładać nowego tematu.

Kupiłem Megane II (wiem, że się nie chwaliłem, ale musze jeszcze załatwić parę formalności), jednak coś słabo "idzie", po przesiadce z dTi myślałem, że moc będzie bardziej odczuwalna a i prędkość max. 175, wydaje mi się coś "nie teges" dodam, że spalanie pokazuje mi komputer na poziomie 8-9l bez przerwy. Postanowiłem sprawdzić przepływomierz, ale za Chiny nie mogę go znaleźć. Dysponuję ktoś jakimś zdjęciem bloku silnika 120km gdzie to się znajduje?

Pozdrawiam brudijr.

Edytowane przez brudijr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak duże spalanie, to raczej przepływomierz. Zawsze jest za filtrem powietrza, więc szukaj na grubej rurze za filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!