Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile placicie za ubezpieczenie ?


snap

Rekomendowane odpowiedzi

wopa gratuluję załatwienia sprawy z Hestią. Ja najpierw 6 mimesięcy załatwiałem kwestie uszkodzonego zderzaka z polisy OC sprawcy (akurat tu OC z tyt. prowadzonej działalności) Generalnie totalny problem z kontaktem, Odwołanie od odmownej decyzji po 3 miesiącach zamiast po miesiącu. Potem okazało się, że gość ma udział własny do 500zł i to on powinien wypłacić kaskę. Kaski nie zapłacił, pisma z zwezwaniem do zapłaty nie odebrał. A na koniec w rozmowie przez telefon powiedział, że on płacić nie zamierza, a jak chcę iśc do sądu to mu mogę naskoczyć. Bo w ramach jego polisy OC Hestia pokryje adwokata, który będzie podważał decyzję likwidatury OC. Za chwilę minie rok. Tak więc pytanie co sięłiczy taniej za ubezpieczenie czy bezproblemowa obsługa przy likwidacji szkody?

Pamiętam jak kiedyś znajomemu rąbneli poldka. Był ubezpieczony z tyt. AC w POLISA . Zadowolony poszedł po odszkodowanie a tam zonk. Towarzystwo w stanie upadłości nie wypłaca odszkodowań. Jeszcze 3 lata płacił raty za poldka. Ale polisa była tania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Nie twierdzę, że jest wyznacznikiem, ale wszelkie rankingi typu gdzie taniej bez informacji o sposobie i terminie rozpatrywania szkód są bezsensu.

Ostatni przykład - kolega ma miesięczną skodę, AC w PZU z opcją naprawy warsztat ASO. Rzeczoznawca wylicza likwidację szkody na zamiennikach. Paranoja

A może zrobimy ranking za OC tyle i tyle, AC tyle i tyle. Pakiet zawiera to, to i to.

Poza tym bez informacji o wielkości zniżek jakie przysługują pracownikowi oraz regionu wg. którego wyceniane jest ubezpieczenie nie mają sensu i nic nie dają.

OC tego samego auta w Wawie czy W-wiu będzie wyższe niż np. w Mrągowie. I to w każdym towarzystwie nawet direct.

 

Z takim stażem na forum i zasad nie znać to wstyd. :mrgreen:

Polecam ponowną lekturę regulaminu bo widać amnezja dopadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Poza tym bez informacji o wielkości zniżek jakie przysługują pracownikowi oraz regionu wg. którego wyceniane jest ubezpieczenie nie mają sensu i nic nie dają.

OC tego samego auta w Wawie czy W-wiu będzie wyższe niż np. w Mrągowie. I to w każdym towarzystwie nawet direct.

 

dodałbym jeszcze przechodzenie zniżek na współwłaściciela pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa. Towarzystwo PZMot. OC(60%)+AC(30%)+NNW - 1390zł Wartość auta w AC - 23000zł. Do tego karta członkowska PZMotu - 30zł i niewielka polisa ubezpieczeniowa za 70zł. Karta i polisa dały w sumie 25% dodatkowych zniżek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyszło najtaniej. Dla porównania w PZU ok. 2300zł. Od kilku lat ubezpieczam auto w AB Port, gdzie robią wyliczenia w kilku towarzystwach i wybiera się co chce. Trwa to wszystko kupę czasu, ale parę stówek można zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich prowizja mnie nie obchodzi. Jeśli mają coś od towarzystwa ubezpieczeniowego, to ich zarobek. Czemu zajmuje to dużo czasu? Ano po koleji pani wylicza mi wszelkie mozliwości w czterech, pięciu towarzystwach ubezpieczeniowych. Reszta, to papierkowa robota, wycieczka i fotosesja samochodu, wymówienie poprzedniemu ubezpieczycielowi etc. Ode mnie kasy nie wyciągają za obsługę. Dodam tylko, że wyszło taniej niż w CU Direct, AXA i Liberty. Wyliczenia takie miałem robione wcześniej. Jak dla mnie ich oferta i obsługa jest OK. Co najważniejsze, mam polisę w towarzystwie do siedziby, którego mogę udać się (w razie co) osobiście, a nie liczyć, że ktoś raczy odebrać mój telefon jak w ... direct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wlascicielem swojej meganki, jendak znizek za duzo nie mam (z racji wieku) wiec poszedlem na uklad z tata - on jest wspolwlascicielem wozu i posiada 60% znizki... OC+NNW z jego znizkami i za megane 1.6 place 470zł/rok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!