Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile placicie za ubezpieczenie ?


snap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja wszystkim polecam AXA Ubezpieczenia. Właśnie wykupiłem na swoją Meganke. Zapłaciłem za rok z góry 603 zł a w tym OC, NW,Pakiet Pupil,Pakiet Baza,I pakiet assistans w promieniu od 40 km od domu.Możliwość rozłożenia na 4 i 12 rat.Przy 4 rata 157 zł.Posiadam 20% zniżek. Dodatkowo za 78 zł w PZU wykupiłem AC od Kradzieży.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja miałem ubezpieczone auto w Allianz, przyszedł mi kwit na następny rok: 633 zł.

Wszedłem na stronę allianzdirect, i tam mi wyszło 460 zł. Zadzwoniłem do Allianza i pytam, jak to jest. Facet stwierdził, żebym zawarł przez neta, stara umowa zostanie anulowana.

 

Granda normalnie. Trzeba ich sprawdzać na każdym kroku, żeby Cię nie wykukali na kasę... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka w temacie:

Największe polskie towarzystwa ubezpieczeniowe PZU i Warta wprowadzają do swojej oferty tzw. minicasco, mające zachęcić ceną posiadaczy starszych pojazdów do zakupu dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Polisa AC w wersji może kosztować średnio 300 zł rocznie - pisze "The Wall Street Journal Polska".

 

O wprowadzeniu tego typu produktu poinformowała wczoraj Warta, a od kilku tygodni promuje go PZU.

 

Mini-AC - jak pisze "WSJ Polska" - chroni klienta przed kradzieżą czy szkodą całkowitą. Z polisy tej będą mogli skorzystać w Warcie tylko posiadacze aut wartych maksymalnie 30 tys. zł.

 

Towarzystwo nie pokrywa co prawda kosztów naprawy pojazdu uszkodzonego w wyniku kolizji, chyba że będą one spowodowane aktami wandalizmu lub sił przyrody. Ubezpieczenie działa jednak tylko na terenie kraju.

 

Oszczędności w porównaniu ze standardowym AC mogą wynosić nawet kilkaset złotych.

 

Na przykład - jak mówi cytowany przez dziennik Michał Witkowski, rzecznik PZU, z zarejestrowaną w Warszawie toyotą corollą z 2000 roku 40 letni kierowca za normalne AC z 40 proc. zniżkami za bezszkodowość musi zapłacić 1031 zł, a za minicasco zaledwie 225 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam HDI i widzę że w cholerę tańsze od innych :P

zapomniałem dodać ze te 322 zeta z 60% zniżką :P

ale coś w tym musi być.

Pamiętajmy, że agenci ubezpieczeniowi to rasa gorsza od prawników!! Wyhulają nas na każdym kroku!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane 1,9 dTi, 2001r., sprowadzana, z jednym oryginalnym kluczem, immobilajzer, garażowana. - za garaż i immobilajzer chyba są jakieś zniżki przy AC/KR.

Wiek właściciela 30lat, prawko od grudnia 1994r.

HDI OC - 491zł, NNW - 50zł; Warta - AC - 504zł, KR - 232zł.

Tu ciekawostka, są agenci, którzy ubezpieczają AC w PZU nie pytając o klucze. Ale PZU nie wypłaca odszkodowania w przypadku kradzieży. Z kolei w Warcie napisałem oświadczenie przy ubezpieczaniu, że samochód jest sprowadzany i kupiłem z jedenym kluczem i ubezpieczyli na takich warunkach.

Mieszkam w Raciborzu a jeżdże ubezpieczać w Pszowie, jest tam biuro pośrednika, który ma kilka ubezpieczalni do wyboru.

W raciborskim PZU mają podejście bardzo rzeczowe. Ubezpieczenie od XII.1999r., kolizja 2001r., i druga 2006r. (sprawcami byli brat i siostra). Brak uwzględnienia wcześniejszych okresów z powodu braku poświadczenia.

W PZU chcieli jakieś 1050zł za rok - 20% zniżek, przeniosłem do HDI - naliczyli 60% zniżek (podliczone na podstawie starych polis- bez poświadczenia od kwietnia.1998r.) + 10% jednorazowa wpłata - HDI OC 491zł + NNW 50zł ubezpieczenie do 10'000zł. W HDI za kolizję tracisz jeden rok, a w PZU dwa lata - w plecy. :P

A AC od początku posiadania Megi marzec.2004r. w Warcie, obecnie - 50% zniżki wycena 16'900PLN - AC 504zł + KR 232zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku elvis (i nie tylko w Twoim oczywiście) myk jest taki, że owszem zapłaciłeś kwotę przy zniżce 60% ale jak się stukniesz i zwrócisz się do nich po odszkodowanie z AC, to masz jak w banku, że sprawdzą jeszcze raz dokładnie historię zniżek i zwyżek i jeśli przysługiwało Ci z tej historii tak naprawdę np. 30% to tyle dostaniesz. Aż tak ciemni to oni nie są. Po prostu przymykają oko aby przyciągnąć klienta. A potem dopiero wykładają karty na stół jak zaistnieje taka potrzeba. Aczkolwek też mam tak zamiar zrobić :P licząc na swoje umiejętności i szczęście :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!