Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczenie / hałas w tylnej części samochodu


Lovecraft

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc na rutynowej kontroli w serwisie został wyminiony tylny wieszak rury wydechowej. Od te chwili zaważyłem, że co auto za głośno chodzi. Ale najbardziej dziwne jest to, że owe buczene dochdzące z tynej cześci sachodu i jest odczuwlne przy 1900 obrotów do 2000 i 2900 do 3100. W innych zakrsach jest oki. Wymieniłęm już tłumik koncowy ale nic się nie poprawiło. Zaden mechanik nie potrafi zdignozwać dlaczego tak się dzieje. Mówią, że wizulne cały układ wydechowy jest oki. Najciekasze jest że hałas ma dzwięk pustej dużej puszki i jest słyszalny tylko wewnątrz auta. Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo marnej jakości tłumik, albo są niespasowane elementy, tzn. źle spasowane rury, połączenia. Miałem bardzo podobny objaw. Okazało się, że połączenie po prostu rury lekko wysunęły się z połączenia, połączenie jest typu kielichowego. Więc czasami może się tak zdarzyć że się lekko rozłączy. Wtedy część spalin zamiast do tłumika ucieka na zewnątrz. Na postoju może to być słyszalne po przegazowaniu i utrzymaniu obrotów na w/w zakresie. Najlepiej to zrobić w dwie osoby, jedna naciska gaz, a druga sprawdza połączenia po autem. Jeżeli będzie nieszczelność to na połączeniu będą również widoczne czarne smugi sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie osłana i nie nowy tłumik bo na starym był podobny efekt. Zauważyłe dzisiaj rano, że buczenia i żadnego innego dzwieku nie słychać po przejechaniu kilku kilometrów się dopiero zaczyna. Kiedy silnik jest mocno nagrzany to nawet na postoju przy dodaniu i odjeciu gazu buczy z tym ze bardziej kiedy schodzi z obrotów. Na zewnątrz słychać z rury kaszel i teraz nie wiem, czy jest to normalne. Tzn gaz dodaje jest oki a kiedy schodzi z obrotów zaczyna kaszleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Będąc na rutynowej kontroli w serwisie został wyminiony tylny wieszak rury wydechowej. Od te chwili zaważyłem, że co auto za głośno chodzi. Ale najbardziej dziwne jest to, że owe buczene dochdzące z tynej cześci sachodu i jest odczuwlne przy 1900 obrotów do 2000 i 2900 do 3100. W innych zakrsach jest oki. Wymieniłęm już tłumik koncowy ale nic się nie poprawiło. Zaden mechanik nie potrafi zdignozwać dlaczego tak się dzieje. Mówią, że wizulne cały układ wydechowy jest oki. Najciekasze jest że hałas ma dzwięk pustej dużej puszki i jest słyszalny tylko wewnątrz auta. Proszę o sugestie.

Panowie, mam dokładnie taki sam problem.

Byłem u kilku mechaników, każdy mówi że wydech jest w idealnym stanie i nie widać przedmuchów.

Może ktoś rozwiązał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i jak tam udało się komuś coś zrobić? Mam to samo u siebie w aucie ale nie mam pojęcia co to jest. Dodam że auto mam od niedawna a poprzedni właściciel zaczepil wydechem i urwał kable sondy. Mysle ze ten objaw zrobił się po tym zdarzeniu. Ktoś coś? Jakiś pomysł? 

 

Muszę zauważyć jedna rzecz że sprawdzałem wydprzeglajac auto w czasie jazdy i niekoniecznie czuć różnice. Różnice są tylko przy określonych prędkościach samochodu a nie obrotach silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!