Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana łożyska w sprężarce klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

1. Usunąć chłodziwo (w zakładzie napełninia klimatyzacji)

2. Podnieść auto podnośnikiem

3. Zdemontować osłonę spodnią silnika (7 śrub)

4. Zdemontować osłonę spodnią zderzaka (4 sruby)

Uwaga: ostrożnie - są do odpięcia 2 zatrzaski po obu stronach osłony

5. Rozpiąć 2 wtyczki (jedna przy sprężarce, druga przy czujniku - wtyczki są we wiązce)

6. Odkręcić dwa przewody doprowadzające chłodziwo.

Uwaga: a) najpierw lekko popuścić aby wyszedł gaz, który zawsze jeszcze zostaje

:mrgreen: możliwość wypłynięcia oleju w małych ilościach

7. Odkręcić 3 poziomo umieszczone śruby (mocują spręzarke) od strony spodniej

zdemontowanej osłony zderzaka

Uwaga: wskazana pomoc osoby drugiej aby przytrzymać sprężarkę.

8. Wyjąć sprężarkę wypychając ja do tyłu i potem bokiem wyciągnąć w dół.

(wychodzi bez problemu)

9. Położyc ją pionowo na stole kołem pasowym do góry.

10. Odkręcić wkręt przytrzymujący sprzęgło sprężarki

(słyszałem, że w niektórych spreżarkach jest nakretka)

11. Podważyć lekko sprzęgło w 2-3 miejscach jednocześnie i podnieść do góry

wyciagając je (u mnie nie trzeba było używać żadnego ściągacza do tej czynności)

12. Usunąć seger trzymający łożysko

13. Ściagaczem wyciągnąć koło pasowe wraz z łożyskiem

14. Wycisnąć łożysko i wcisnąć nowe w koło pasowe (najlepiej na prasie)

15. Nałożyć koło pasowe na sprężarkę

16. Założyć seger

17. .... dalej wszystko w odwrotnej kolejności

 

Łożysko mojej spręzarki Delphi: NSK 25BD219T12DDUCG21 cena: 72 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

2 dni temu w warsztacie wymieniałem owo łożysko bez spuszcznia czynnika. Po zdjęciu spodnich osłon silnika, trzeba odkręcić trzy mocujące śruby sprężarkę i bez odkręcania przewodów doprowadzających chłodziwo, odchylić ją w dół, tak aby było dojście do koła pasowego. Dalej tak jak w powyższym opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam posiadam reno megane 1.9dci 120KM padla mi wlasnie sprezarka klimatyzacji cos zaczelo smierdziec i siwy dym spod maski po zdjeciu nadkola zauwazylem roztopiony plastik na sprzegle sprezarki w srodku jakies luzne zabezpieczenie cbyba poszlo mi lozysko albo sprzeglo niewiem czy robic ta stara czy kupic uzywana jakas czy wie ktos moze czy spasuje mi sprezarka z laguny2

 

Przeczytaj jeszcze raz REGULAMIN, a szczególnie ten punkt.

5. Użytkownicy forum muszą stosować się do zasad poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli pełnym zdaniem. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie. Zwracamy przy tym szczególną uwagę na pisanie polską czcionką aby wypowiedź była czytelna.

 

oraz

 

Przed założeniem nowego tematu należy:

 

1. Upewnić się czy temat nie został już wcześniej poruszony i czy nie jest już udzielona odpowiedź na dane pytanie.

 

2. Uprasza się o skorzystanie z opcji >>szukaj

(Jak korzystać z opcji <ok> zostało opisane w tym miejscu >>TU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Opisane powyżej łożysko jest dostępne bez rozbierania soprężarki. Natomiast w samej sprężarce także są ale naprawa wymaga zestawu naprawczego, co mało się opłaca (dla spręzarki Delphi ok. 300 zł). Lepiej kupić używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisać jakie były objawy

Po prostu przy włączonej klimatyzacji słychać było jej pracę poprzez nawiew a także po otwarciu klapy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy okazji pytam, czy głośna praca sprężarki przy uszkodzonym łożysku jest zbliżona do jej pracy z małą ilościa czynnika ?. Mi właśnie klima wyje(buczy) tylko jak jest załączona, miałem spore ubytki po zimie i tak wyła, a po uzupełnieniu czynnika było OK. Po paru tygodniach znowu ja słyszę(jeszcze chłodzi), ale tylko w kabinie - chyba czynnik gdzieś ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy głośna praca sprężarki

Jak jest za mało czynnika to klimatyzacja się automatycznie wyłącza. Buczenie to na 90% łożysko. Czynnik na full moze powodować mniejsze buczenie, gdyż spreżarka wtedy pracuje w pełną mocą. Jak czynnika mniej to zmniejszaja się opory i wtedy wychodzi wada łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość. Dwa tygodnie temu kupiłem Megane II 2004r 1.5 dci. Po przejechaniu 1000 km sprężarka klimatyzacji zaczeła głośno chodzić. Słychać ją bez względu na to czy klima jest włączona czy nie. Wiem że to klima bo po ściągnięciu paska hałas znika (myślałem na początku że to napinacz paska rozrządu albo pompa wody ale wszystko wymieniłem).

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi potwierdzenie lub odrzucenie tej diagnozy. Wszędzie gdzie szukałem była informacja że hałas słychać po włączeniu klimy a u mnie słychać go cały czas - stąd moje pytanie do Was (a raczej jak zauważyłeś jego brak :applause: - przepraszam ale posta pisałem zaraz po przejechaniu 500 km i byłem zmęczony). Mam jeszcze jedno (tym razem pytanie) - jakie łożysko powinienem kupić ?

 

Jakieś jest podane w instrukcji wymiany ale widzę że kolega ma silnik 1.9 i nie wiem czy sprężarka w 1.5 będzie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A teraz konkrety:

 

Łożysko koła pasowego kompresora klimatyzacji Delphi (numer fabryczny sprężarki wg Renault 8200053264) ma wymiar 55x35x20 mm.

W moim przypadku oryginalne łożysko to japońskie NSK 35BD219DUM1.

Edytowane przez rademeness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!