Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana łożyska w sprężarce klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tym łożyskiem, kiedy ono brzęczy ?

W moim aucie buczenie słychać po włączeniu klimatyzacji, bez włączania jest cisza.

Czynnik i olej jest, więc to raczej nie mała ilość czynnika.

Jakie powinno być łożysko do sprężarki przy silniku 1,6 16V o nr 8200316164 ?

Podobno jest to inna sprężarka niż przy 1,9 dCi i w sklepie podawali trzy rozmiary łożyska 35x52x22, 35x50x20 oraz wyżej wymienione 35x55x20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. odświeżę temat.Mnie też czeka wymiana łożyska.Numery mojej sprężarki Delphi 8200316164 czyli takiej samej jak u Kolegi Pawel - post wyżej.Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc,o jakich wymiarach kupić łożysko? Mam silnik 1.5dci 101kM 2004r

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Norb,kupiłem używaną sprężarkę delphi 8200316164 01140017 która pracowała podobno w megance benzyna,a ja mam 1.5dci.Czyli sprężarki o tych numerach co pisałem ,były montowane do diesli i benzyny. Jeśli komuś to pomoże,to łożysko jest o wymiarach:35x55x20 35BD219DUM firmy NSK Japan,

średnica koła 129mm, liczba Pk-6 - czyli pasek akcesorii jest 5 o na kole pasowym mam 6 rowków.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem łożysko koła pasowego sprężarki(delphi) jest takie samo w bęzynie benzynie i dieslu.Może to ktoś na 100% potwierdzić.

Gdzie można kupić ww łożysko.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie jestem po wymianie sprężarki klimy nr 8200316164. Też myślałem, że wystarczy wymienić tylko łożysko i będzie ok. Objawy były takie, że po załączeniu klimy było słychać bardzo lekko metaliczny dźwięk od strony sprężarki. Oczywiście zero chłodzenia. Niestety okazało się, że poszło całe sprzęgiełko, stopił się plastik. Mechanik załatwił używaną sprężarkę i zamontował. Ważne: należy też sprawdzić bezpiecznik od klimy, sprężarki. U mnie był przepalony i nie dało się za pierwszym razem po wymianie sprężarki nabić klimy. Krótko mówiąc niezłe badziewie z tą sprężarką klimy w Megankach II. Czy czasami serwis Renault nie prowadził jakieś akcji serwisowej odnośnie sprężarek klimatyzacji?

Edytowane przez lk73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zdejmował może ktoś takie sprzęgło z kompresora Delphi 8200470242 w Megi II. Muszę wymienić łożysko koła pasowego bo buczy po włączeniu klimy i na "sucho" bez paska też je słychać.

thumb_hosting_zdjec_1407234762__sprzeglo_przod.jpg thumb_hosting_zdjec_1407234806__sprzeglo_tyl.jpg

 

Próbuję to zrobić na aucie, dostęp kiepski, ale problem mam ze zdjęciem tego sprzęgła. Widziałem ściągacze jak sądzę do takich tarcz ale u mnie nie ma w tych trzech otworach gwintu.

thumb_hosting_zdjec_1407235402__sciagacz-sprzegla-kompresora-klimatyzacji.jpg thumb_hosting_zdjec_1407235844__uniwersalny_sciagacz.jpg

 

Domyślam się że jedynie coś takiego dałoby radę i chyba będę musiał sobie wyprodukować coś podobnego

thumb_hosting_zdjec_1407235430__sciagacz_kol.jpg

 

Może macie jakiś inny patent na to?

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w serwisówce wyraźnie pisze,

Wyciągnąć ruchomą płytę łączącą za pomocą narzędzi z zestawu MS1755.

Potem na koło zakładasz ściągacz(duży) do łożysk, następny rysunek.

Nie wiem co to za przyrząd, nie miałem jeszcze okazji dobrać się do sprężarki. ;)

Swoją drogą ja bym zdemontował sprężarkę, oczywiście po wcześniejszym opróżnieniu układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś narzędzie wygląda mi na coś takiego

thumb_hosting_zdjec_1407245084__aaaa.jpg

u mnie tego nie wkręcę bo nie mam gdzie. Żadnej ruchomej płyty też tam nie ma patrząc na kompresor widać od razu tarczę sprzęgła z pierwszego zdjęcia lub jak niżej. Może ten manual tyczy się phI.

thumb_hosting_zdjec_1407245746__bbbb.jpg

Ten manual dotyczy Delphi V5P z Megi/Scenic I, wg noty 6001A powinienem mieć Delphi 6CVC135 ale na nalepce znalazłem 5CVC.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten manual tyczy się phI.

Możliwe.

Może trzeba po prosty odkręcić nakrętkę i ściągaczem ściągnąć całe sprzęgło?

Nie wiem. Ja bym to wyciągnął i na warsztacie robił. Wiem, że to dodatkowy kłopot i koszty, ale czasami jak pójdzie coś źle to te koszty mogą znacznie wzrosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nakrętkę odkręciłem i próbowałem podważyć sprzęgło jak kolega w 1 poście sugerował, ale ani drgnęło dlatego zacząłem szukać czym by to można złapać i zdjąć. Nie sądziłem że na wieloklinie coś może tak mocno siedzieć. Dopytałem w warsztacie i wołają 150 za wymianę łożyska a w tym nabicie klimy bo i tak będą opróżniać. Chyba się skuszę bo ucieka mi przy osuszaczu więc przy okazji nowe oringi założę.

 

Dodano: 18 sie 2014 - 16:59

Jednak wymieniłem sam, bez wyciągania sprężarki. Zdjąłem zderzak, nadkole i dolne osłony. Bez kanału i podnoszenia auta, ciasnawo ale bez tragedii. Kompresor Delphi 8200470242 łożysko było NSK 35BD219DUM1 55x35x20. Kupiłem też japońskie ale Nachi (65PLN). Robota prosta ale bez prasy ciężko, próbowałem wycisnąć imadłem i trochę poszło ale w moich skromnych ciasnych piwnicznych warunkach prędzej bym zepsuł koło więc zrobiłem to w warsztacie na prasie za 10PLN. Ściągacz do sprzęgła zrobiłem na wzór tego ze zdjęcia, kawałek blachy i podpiłowane śruby i poszło lekko, koło ściągnięte zwykłym ściągaczem, był jeden pierścień na szyjce kompresora zabezpieczający koło pasowe i dwie podkładki dystansujące sprzęgło. Zeszło mi na wszystko prawie 5h łącznie z bieganiem do sklepu po łożysko i na prasę do warsztatu.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat, gdzie mogę dostać zestaw naprawczy do sprężarki delphi. W internecie nic takiego nie odnalazłem jak na razie, ewentualnie jakiś numer tego zestawu, mianowicie potrzebuję łożysko sprzęgła i uszczelkę bo otwarłem sprężarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Łożysko da się wymienić bez kanału.

 

1 podnosimy prawe koło odkręcamy je

2 zdejmujemy plastikowe nadkole

3 odkręcamy osłonę metalową 4 śruby 13mm

4 zdejmujemy pasek wieloklinowy

5 odkręcamy śrubę torx 20 lub 25 nie pamiętam dokładnie (u mnie trzeba było dospawać śrubę ponieważ torx objechał)

6 zdejmujemy tarczę sprzęgła (uwaga w tarczy jest podkładka dystansowa której nie należy zgubić)

7 zdejmujemy pierścień zegera

8 zdejmujemy łożysko wraz z kołem pasowym (jest bardzo ciasno należy przesunąć silnik żeby całkowicie wyciągnąć koło na zewnątrz przyda się cierpliwość i ktoś do pomocy)

9 wybijamy łożysko, wkładamy nowe... dobrze jest przeczyścić tarcze sprzęgła oraz koła pasowego papierem ściernym.

zabawę zaczynamy od 8 do 1

powodzenia u nie sprężarka deplhi 01140017 nr renault 8200316164 łożysko NSK 35BD219DUM1 o wymiarach 35x55x20 silnik 1.4 98km 2004r.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!