Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana łożyska w sprężarce klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odświeżę temat. Czeka mnie wymiana - tylko no właśnie czego? Objawy są takie, że słychać metaliczny dźwięk tarcia (nawet przy wyłączonej klimie), no i dzisiaj po zdjęciu paska osprzętu, okazało się, że lata całe koło pasowe od sprężarki klimatyzacji - teraz pytanie - gdzie można kupić samo koło z łożyskiem tak jak opisujecie to w tym temacie? Wszędzie gdzie dzwonię dowiaduję się, że nie ma możliwości zakupu samego koła z łożyskiem są tylko komplety razem z wałkiem i elementem centrującym co kosztuje ok 350zł plus wymiana 250zł - przyznam, że trochę zonk.

Silnik 1.5dCi 86KM - dzięki za wszelkie odpowiedzi.

--

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz wymieniać koło? Jeżeli jest uszkodzone łożysko to je wymień, no chyba, że było tak rozklekotane łożysko, że uszkodziło koło. Koło z łożyskiem kupisz ale używane. Też ostatnio szukałem opcji z ewentualną wymiana całego koła z łożyskiem (miałem trudności z otrzymaniem łożyska), ale były tylko używane koła z łożyskami. Wymieniłem łożysko - samemu bez tokarki i prasy nie było szans - koło zostało stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby kupić koło "w razie czego" - może faktycznie nie ma sensu - jeśli chodzi o łożysko, to też nie mogę nigdzie znaleźć. Sprawdzałem już w kilku sklepach i lipa - jedyne co jest i to też tylko przez mechanika - to zestawy naprawcze. Ale siądę jeszcze dzisiaj wieczorkiem na spokojnie i poszukam, bo w pracy to żadna robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model sprężarki? Jeżeli standard DELPHI to podejrzewam że to to łożysko 35BD219DUM1 35x55x20 mm: LINK

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale głupi nie sprawdziłem - będę musiał jeszcze raz tam zajrzeć, ale to już nie dzisiaj.

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą - w jednym z serwisów zasugerowali mi, że może być jeszcze do tego rozwalone sprzęgiełko - pytanie czy wtedy objawy będą podobne - da się to jakoś wykluczyć, sprawdzić ?

Edytowane przez marcelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić tylko jak zdejmiesz koło, nadkole przednie, oraz taką osłonę na 4 śruby. Następnie zdejmij pasek (prosta sprawa) i obróć kołem pasowym, słuchaj i przechylaj na wszystkie strony. Koło będziesz miał prawie całe widoczne. Jak chcesz to możesz zdjąć sprzęgiełko odkręcając środkową śrubkę na torksa i sprzęgiełko zdejmujesz na siłę z wieloklinu - nie jest to już takie proste, zwłaszcza blokada koła przy odkręcaniu śrubki no i nie zawsze sprzęgiełko chce zejść z wieloklinu. Mi się udało na samochodzie ale i tak musiałem zdejmować sprężarkę do wymiany łożyska bo koło nie chciało zejść. Lepiej to zrobić na wyjętej sprężarce. Może nie będzie trzeba zdejmować sprzęgiełka i od razu stwierdzisz, że to łożysko. Biorąc pod uwagę jak to jest skonstruowane to stawiam na łożysko nie na sprzęgiełko. Miałem mocno rozklekotane łożysko, a sprzęgiełku i cewce elektromagnesu nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mireczek01 - miałeś rację, sprzęgiełko było w dobrym stanie - dzięki za wszelkie pomocne uwagi.

Miałem dodatkowo jeszcze inny problem, łożysko było tak rozwalone, że kulki wysypały się ze środka, dodatkowo starł się "trzpień" sprężarki na którym było osadzone i trzeba było montować na klej. Najlepsze jest to, że wcześniej nie było żadnych objawów - od momentu pojawienia się odgłosów do czasu naprawy może minęło pięć dni - więc wygląda na to, że musiało już być wcześniej rozwalone i niefortunnie nie dawało żadnych znaków zużycia. No ale już wszystko śmiga tak jak trzeba. Jeszcze kilka rzeczy do naprawy (ostatnio jakiś wysyp awarii) :) i renówka będzie jak nowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

Czy sprężarka klimatyzacji od 1,5 dci. Jest taka sama jak do 1,6 benzyna?

Maja po 6 rowków.

Pytanie przeniosłem. Będziesz mówił, że się czepiam, ale zadajesz kilka razy te same pytanie. Skoro nikt nie odpisuje to znaczy nikt nie wie, albo jeszcze się nie zalogował. Regulamin zabrania pisania postów o tym samym w kilku miejscach. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na każdej sprężarce na białej naklejce masz nr OEM zaczynający się od 82.... Porównaj numery i będzie wiedział. Naklejka powinna być od przodu samochodu na sprężarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!