Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki V-max Waszych Meganek?


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

macv6 dokładnie tak jak piszesz, trzeba odpowiednio depnąć, można również, zrobić dziurę pod pedałem gazu, żeby pedał jeszcze głębiej wszedł wtedy można jeszcze więcej <piwko> wydusić, kolejny sposób to rozebranie licznika i przestawienie wskazówki, tak żeby w momencie kiedy stoisz w miejscu licznik od razu wskazywał 100kmh. Szkoda, że bajkopisarze nie mają szacunku dla inżynierów, którzy zaprojektowali odpowiednie przełożenia w skrzyni i przy odpowiednich obrotach na jakimś biegu nie można jechać szybciej, tacy bajkopisarze obalają ten mit i dzieje się cud :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiatem 126p 94r - 140km/h (wypluł tłoki)

opel corsa 1,4i 90r 190km/h na autostradzie (na gazie-mam go do dziś,w krzakach stoi) pewnie było z górki i z wiatrem <piwko>

renia - nie wiem (ale z tego co piszecie, to pewnie z 250...) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niektóre wypowiedzi mnie wprost śmieszą, ale mimo wszystko powiem co moje autka potrafią:

 

1. Służbowa Corsa 2008r. 1248ccm, 75KM na liczniku było185 z małym haczykiem, na nawigacji 175km i temu bym uwierzył, sam byłem w szoku, ale co jest prawdą to pedał w podłodze i już nic więcej nie chciała jechać

 

2. Moja Megane (tak jak w profilu) zawsze było mi jej szkoda na takie żyłowanie i prędkość jaką jechałem max to około 180/h (na nawigacji ponieważ tylko takie prędkości uważam za prawdziwe) ale wczoraj byłem wykonać chiptuning no i wracajac do domu tak fajnie mi się jechało że nawigacja pokazała 193 km/h (dla porownania na liczniku było 210 z haczykiem) - przyspieszał fajniutko ale jazda nie byla juz przyjemnością a to z powodów świstów i szumów, sądzę że coś jeszcze by się dało.

 

Wniosek:

Im szybciej jedziesz tym licznik ma większe przekłamanie. Poza tym nasze piękne autostrady nie daja możliwości wypróbowania auta - po pierwsze bo ich prawie nie mamy, po drugie ponieważ lidzie nie maja kultury i widząc w lusterku pociskające auto zero reakcji (dalej jedzie lewym pasem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie maja kultury i widząc w lusterku pociskające auto zero reakcji (dalej jedzie lewym pasem)
Zgodzę się z tobą w 100% poprostu dramat. Pracuje jako przedstawiciel handlowy robię masę kilometrów ale to co ludzie wyprawiają na drodze przechodzi ludzkie pojęcie. Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców… Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi… Czasami naprawdę aż ciężko ich wyprzedzić. :mrgreen: Cyt. z Jazela opisu ;)

 

Tico 170km/h - na liczniku jest 160

Seicento 1.1 Van 185km/h - na liczniku jest 180

Panda 1.1 na prostej 160~165 z górki 175km/h

Corsa 1.2 180km/h

Citroen Berlingo 2.0 HDI r.2005 chyba 160 albo cos koło tego

Citroen Berlingo 1.6 HDI r.2007 Lekko ponad 160km/h ale nie sprawdzone w fazie testów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nubira 2,0 II Kombii na gazie 195 km/h poszła by wiecej lecz zanim dojechałem do zjazdu z góry wywaliło uszczelkę pod głowicą :evil: i wyleczyłem się z zamykania liczników. Meganą 120 po obwodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa lecialem 191km/h, 5 osob na pokladzie...

O ile 170 lekko osiaga, to na wiecej juz trzeba dluzej czekac...(moze przez pasazerow)

Obroty jeszcze nie dochodzily do 6tys... ale wyraznie braklo mocy

Spalanie pokazywalo 19l/100km

Mi wystarczy, predkosci nie czuc, w srodku nawet cisza, ale spalanie przerazajace.

 

Wczesniej mialem Toyote Avensis... (w niemczech na autostradach) no to tam po 600km jazdy ok 150km/h,

postoj na 1 dzien... i na drugi dalej w trase... po 200km zaczolem gonic za nowym Golfem GTI (w niemczech) ... fajnie sie jechalo 30min >200km/h... nagle stracil moc...

Po diagnozie ADAC okazalo sie, ze uszczelka pomiedzy 1 i 2 cylindrem przepalona...

Chwile mozna pocisnac.. ale dluzej to szkodzi i to bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jechałem sam,nawi pokazała 185,licznik jakoś 190,w co niebardzo wierze bo jechałem już innymi autami wiele szybciej i na czuja już można prędkosc ocenić,więc 175 powinno być :mrgreen: ,nawiasem mówiąc najszybciej leciałem 240 ;) ale to już innym autem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pyrkaweczkę na długiej prostej na autostradzie udało się rozbujać do 177 (GPS) i... odpuściłem. Hałas w kabinie, autko zaczynało źle reagować na kierownicę, czułem się niepewnie. :-?

 

Więcej testu nie powtarzałem. Na autostradzie latam 130-150 co nie naraża mnie na stres przy spoglądaniu na spalanie chwilowe, samochód jest stabilny, a w środku da się rozmawiać bez podnoszenia głosu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85 napisał/a:

ludzie nie maja kultury i widząc w lusterku pociskające auto zero reakcji (dalej jedzie lewym pasem)

Zgodzę się z tobą w 100% poprostu dramat. Pracuje jako przedstawiciel handlowy robię masę kilometrów ale to co ludzie wyprawiają na drodze przechodzi ludzkie pojęcie.

A ja z własnych obserwacji właśnie przedstawicieli handlowych za duże zagrożenie. Piszę teraz o grupie, nie o jednostce także Driver nie bierz tego do siebie :mrgreen:

Ile razy byłem świadkiem jak rozwścieczony Matiz czy Panda na podtlenku LPG wyprzedza ciąg samochodów w ostatniej chwili wpychając się na prawy pas żeby uniknąć czołówki. Nie mają czym pojechać, a myślą że siedzą za kierownicą Porsche. Inna sprawa że mają napięty grafik, ale to nie znaczy że mogą stwarzać takie zagrożenie.

Fotka, którą ostatnio strzeliłem:

bus.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!