Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki V-max Waszych Meganek?


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie spokojnie, wszystko można wytłumaczyć. Trzeba wziąć pod uwagę kilka szczegółów, które wszystko wyjaśnią.

Po 1. Błąd licznika wynosi ok 10%, co przy maksymalnej prędkości dla 1.4 16V (180km/h) daje ok 18 km/h to już mamy prawie 200.

Po 2. Weźmy pod uwagę błąd paralaksy - częste zjawisko, liczniki w Megane są ustawione pod kątem dla kierowcy. Pasażer jest w jeszcze gorszej sytuacji bo patrzy całkiem z boku, co nie pozwala odczytać wiarygodnego wyniku pomiaru.

Po 3. Auto mogło się poruszać na 18 calowych kołach, to w rezultacie dodaje kilka km/h.

Po 4. Auto mogło się poruszać z otwartą szybą, a wiatr dostający się szczelinami podnosił (przy 200 to już opuszczał) wskazówkę prędkościomierza.

Tak więc moi drodzy, wszystko jest możliwe i gdybyśmy dodali te wszystkie bonusowe kilometry to wyszedł by przyzwoity wynik :mrgreen:

 

A teraz żeby nie było całkowitego OT, to ja jechałem dziś 67 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem licznikowe 180 a tata 190. Mi przy tych 180 nawigacja pokazywała 174 km/h wiec prosze mi za przeproszeniem nie pier**** o 10% czy 20% przekłamania... Gdyby ktos pytał mam felgi 15 cali. Ile maksymalnie auto poleci nigdy nie będę sprawdzał bo dla mnie to bez sensu ale jestem pewien ze te 195 które podał producent spokojnie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kam1l, zajrzyj do ekojazdy,tam też już sie zaczynaja cuda.Dobrze,że to dział OT i koledzy mogą popuścić wodze fantazji.Trzeba jeszcze zapodac temat o przyspieszeniach naszych autek,tez się będzie działo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!