Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk wydechu Megane III Coupe


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam pytanko, może i śmieszne ale jednak :-) otóż chodzi o dźwięk wydobywający się z wydechu... Jak autko było nowe to podczas pracy na wolnych obrotach tłumik był nie słyszalny, natomiast od jakiegoś tygodnia wydech zaczął dziwnie pracować :-) na wolnych obrotach słychać w środku jakby gotującą się wodę dodatkowo przy mocnym dodaniu gazu tłumik buczy jak sportowy ( metaliczny dźwięk jakby uszkodzenie ). Chodzi o to, że przez pierwsze 7 tys wszystko miodzio wydech cichutki i nagle taka zmiana ? Warto jechać z tym do Aso ? czy raczej "olać" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 tyś km i już problem? i jeszcze do tego chcesz to olać? Na twoim miejscu dawno pojechałbym to sprawdzić, przecież nie masz 20 letniego auta żeby tłumik mógł tak sobie z dnia na dzień zacząć pukać, ale ostatecznie zrób jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :-):-) w związku z dużą liczbą samochodów na serwisie termin mam na przyszły Czwartek... Zaraz jak się czegoś dowiem to opiszę całą sytuacje, natomiast na razie będę cieszył się ze sportowego brzmienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś musi być na rzeczy :shock: ja miałem też to samo w okolicach przebiegu 7tysi teraz mam 11 i nie występuje :-) ale nie przeszkadzało mi to zbytnio wiec nie interweniowałem w ASO

to było takie bulgotanie :-) słyszalne tylko po odpaleniu na zimno np. po nocy 8-) po ruszeniu znikało

 

moim zdaniem ma to związek z wodą gromadzącą się w wydechu i temperaturą na zewnątrz bo teraz jak jest zimniej to tego nie ma a wydech pracuje cicho po odpaleniu autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Oczywiście brak rozwiązania? Bo temat umarl A ja mam order za najlepszego odgrzanego kotleta. Mam to samo i mnie to wkurza, bo jak jwst 3tys obrotow przy 110kmh to słychać w kabinie jak wydech rezonuje po całym wnętrzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mi da wymiana albo ten łącznik elastyczny. Ten tłumik nawet nowy brzmi jak puszka od piwa w którą wrzuci się garść kamieni. Nawet laguna ma to samo. Dlatego chciałem tłumik końcowy przeszczepić od jakiegoś innego auta, żeby całkiem zmienić charakterystykę dźwięku. Wibracje całej budy to już pominę. Wystarczy, że się przejade po kostce ażurowej, to nagle drgania ustają, do pierwszego dołka... później wszystko wraca. Szlag mnie trafia bo cała kierownica drży, fotele zagłówki, razem z moimi plombami. Dlatego szukam pomocy po starych tematach, żeby nie zakładać nowych bez potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie i Panie, pomóżcie. Mam już dość powoli tego auta. Czy jak wymienię tłumik na nowy to nowy ma ten sam efekt? Jak jest zimny to dźwięk jest jakby pustej rury grzechoczącej. Jak się nagrzeje i jak schodzi z obrotów to coś brzęczy ale jest lekko cichszy. Czego Sceniki jeżdżą z tym silnikiem i cisza jest jak jadą. Ja jadę to się do cholery wszystko łomocze. No błagam pomocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już 210tyś nalatane.

Ogólnie taka padaka, gorzej jak syrenka, jak stary gruz. 18 letnie Mondeo lepiej brzmi. Nie wiem czy to cały wydech trzeba robić. Czy ten silnik od samego początku kolektora wydechowego tak brzmi czy co?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!