Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk wydechu Megane III Coupe


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Na benzynie też trzęsie tylko mniej, ale jak jadę to zero problemów, przyspiesza równo i dobrze, ma moc i chodzi cicho. Na gazie raz jedzie tak samo jak na benzynie a raz potrafi tak jakby przydusić się. Czasem potrafi się dziać taka magia, że trzęsie, ale gasze auto, odpalam je za parę godzin i już nie ma tematu, chodzi równo, że go nawet nie słychać na postoju i to na gazie i na benzynie. Wymienię jeszcze świece, tylko nie wiem czy platyny czy irydowe, bo te co mam nie wyglądają już za ciekawie. 

Clipa nie mam, muszę kupić jakiś kabel OBD i programik załatwić. Objawy są okresowe, nie stałe więc mechaniczne uszkodzenie silnika odpada.

 

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie zwykłą kostkę na OBD z bt i jakiś tablecik czy telefon na androidzie ( jeśli korzystasz), i podglądniesz masę rzeczy. U mnie to w sumie leży bo dynamiczne zegary chciałem włączyć, ale mam PH1 więc dupa. Drgań u mnie nie ma, a nie wymieniałem nic z tego co wypisałeś prócz świec tak szczerze, i aktualnie mam w sumie średnią półkę zalecaną do tego silnika z intercars. Około lutego będę zmieniał olej i świece to jak wykręcę to wrzucę tutaj foto, jedne stare już gdzieś tu wrzucałem i na nich też auto chodziło miodzio, a były chyba irydy. Teraz mam najzwyklejsze, bez turbo łatki LPG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieodmiennie polecam świece IK20TT.

Trzeba podejrzeć co się dzieje z LPG. Ponadto korekta długookresowa po przejechaniu kilkudziesięciu km bez gaszenia silnika. Po zgaszeniu korekta spada do niskiego poziomu i nic nie będziemy wiedzieć.

Z opisu objawów wynika, że coś niedobrego dzieje się z układem zapłonowym. Zalecam kontrolę świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiło się cieplej to auto znowu ma inne cyrki. Na benzynie wszystko ok, odpala dobrze. Jak jest jeszcze chłodny i przełączy sie na gaz, i dodam mocno gazu to go zamula mocno tak jakby duszenie, ale nie strzela z wydechu, i jest tak aż się nie zagrzeje. Na benzynie wszystko ok. Jak dojeżdżam do świateł to obroty zatrzymują się na 800-850, spadają na chwilę na 600 i nagle lecą na 1100 i taka amblituda jest. Wracając z pracy nie dusiło go podczas każdy jak to czasem bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o konfigurację LPG niż o strojenie. Są pewne zabezpieczenia głowicy przed uboga mieszanką które należy rozsądnie ustawić np spadek ciśnienia gazu do jakiej wartości czas tego spadku.

Najważniejszy jest filtr fazy lotnej. Przytkany będzie dawał spadki przy pełnym gazie. Sterownik powinien przerzucić na benzynę bądź podlać benzyną, ale to rzadko stosowane.

Bez podpięcia do sterownika gazu może się nie obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 24.01.2021 o 19:04, Renia08 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Rania08. Mam identyczne objawy co ty na wolnych lekko gazu 1250 wibruje i basuje, przy 2000obr basuje i tak na kazdym biegu przy 2000obr.

Znalazłeś rozwiązanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!