Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"ESP/ASR DEFEKT"...


Rekomendowane odpowiedzi

... taki komunikat wyświetlił mi się dzisiaj podczas jazdy. Zupełnie nie wiem czym może być spowodowany, dodam że jak ruszałem to przyspieszało nierówno (szarpało) lecz po kilku metrach wszystko wróciło do normy. Wraz z wyświetleniem się komunikatu zapaliły się kontrolki ASR i ABS. Megana jest z 2003r. Bardzo proszę o sugestie co może być przyczyną opisanego problemu. Samochód niestety nie jest garażowany, a od tygodnia występują mrozy z temp. nawet do - 28 st. C.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałem ją pod uwagę. Zrobiłem jak jest napisane w instrukcji obsługi: na włączonym silniku przekręciłem kierownicą maksymalnie w lewo, nastepnie maksymalnie w prawo i ruszyłem do przodu. Po kilku sekundach kontrolki ABS, ASR i napis SERVICE zgasły:) Póki co jest oki, aby tak zostało do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podpinam sie pod temat. Mam pytanie odnośnie esp/asr. Niby mam tem przycisk od wył. tego ustrojstwa,ale nie zapala mi sie zadna kontrolka na wyświetlaczu gdy jest wył. lub gdy jest wł. Przycisk też nie jest podświetlany,więc nie wiem czy to działa,czy nie działa. Prosiłbym o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

o jakiej cewce jest mowa w pierwszych dwóch postach

Zapewne o zapłonowej odpowiedzialnej za szarpanie

dodam że jak ruszałem to przyspieszało nierówno (szarpało) lecz po kilku metrach wszystko wróciło do normy.

Tak to jest jak w temacie o tarczach hamulcowych pytamy przy okazji również o przepis na babkę drożdżową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok komunikat znikł z wyświetlacza, po pokreceniu kierownica tak jak jest w opisie, auto mi nie szarpało, był tylko ten komunikat i paliły sie kontrlki abs, trakcji, stop i service.

Jaka jest przyczyna palących sie kontrolek i czy kręcenie kieronicą zapobiegło temu ze kontrolki sie nie palą czy wyleczyło problem elektroniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja też szukałem jak to naprawić - podobnych tematów jest mnóstwo a odpowiedzi brak bo albo ten co zapłacił ma w nosie skoro naprawione albo sprawa olana. Miałem tak samo jak na fotkach wyżej (czyli w przetłumaczeniu na pl błąd wtrysku a za chwile ABS esp defekt). Za każdym razem jak odpaliłem zimny silnik od 1 do 5km i zapalało błąd - ponowne uruchomienie silnika to spokój do czasu kiedy nie zgasimy i ponownie nie uruchomimy schłodzony silnik a że działo się to codziennie to coś z tym zrobiłem i jako pierwszy w cały internecie dam odpowiedź ale niestety słono mnie kosztowała dlatego trudno sprecyzować co to była za pierdółka natomiast aby to naprawić ten problem trzeba sporo zainwestować: W moim przypadku sondy lambda 190zł x2= 380zł bosch. Cewki zapłonowe Beru 4x250zł=1000zł, świece dedykowane pod model z instalacją gazową 100zł komplet. wymontowanie i przeczyszczenie przepustnicy (spray 28zł) (uszczelki 78zł) adaptacja przepustnicy po zamontowaniu 150zł. Wszystkie prace wykonane własnoręcznie. Aha Jeśli za filtrem powietrza w komorze dolotu znajduje się olej lub w przepustnicy znajdują się ślady oleju to na bank dochodzi koszt nowej "odmy"

Co dostałem w zamian:

1) brak denerwującego błędu powodującego szarpanie i odcięcie już przy około 3,5 tys obrotów.

2) równą pracę silnika i brak trzęsień na postoju/biegu jałowym

3) mniejsze spalanie (minimalnie)

4) auto super się zbiera i nie szarpie przy zmianie biegów (puszczaniu sprzęgła, dodaniu odejmowaniu gazu)

Ogromne koszta przygnębiają ale jazda 10cio latkiem który jeździ jak nowy rzecz bezcenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, miałem ten sam problem, lecz chyba coś jeszcze zostało z tej usterki bo bardzo często wyskakuje mi komunikat że nie widzi karty, nie wiem czym to może być spowodowane... Megane 2.0 2003 16V

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Dzis sie przeraziłem a mianowicie dla tego że zapalił sie komunikat : usterka esp/asr nastepnie sprawdz wtryski a po 5 km sprawdź układ wydechowy i auto całe zaczęło drżeć przy obrotach od 1600. Ciężko ruszyc autem bo gaśnie. Miałby ktos jakieś pomysły?

 

Dodano: 29 gru 2016 - 22:18

Dodam że mam scenic2 1.9 dci.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź cewki. Wiem, brzmi dziwnie jak się ma ESP do cewki, ale wierz mi jak jest zepsuta cewka to wywala błąd ESP/ASR, znam to z własnego przypadku. Ostatnio pożyczyłem synowi cewkę (jechał w trasę) i wziąłem jego zepsutą na dojazd do pracy 5km. Od razu silnik chodził nierówno (drżał) i po chwili wywaliło błąd ESP/ASR. Po wymianie cewki na dobrą wszystko umilkło. Może u Ciebie być podobnie.

 

Sorry teraz doczytałem że masz Diesla :)

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!