Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

TomEver, podpisuję się pod Twoje zapytanie, mam też megane 2,0 dCi i chciałbym wiedzieć jak to chodzi po chipie, czy nie ma problemów i gdzie najlepiej w okolicach Wrocławia / Poznania. Dodatkowo mam pytanie, pewna firma zaproponowała mi chipa (remap), ale nie dysponują hamownią, czy do procedury chipowania nie jest ona wymagana, bo pomiary to sobie mogę zrobić i przed i po, ale..., czy to jest tylko wgranie nowej mapy czy też muszą robić jakieś testy pomiędzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie? turbo od 2,0 dci będzie pasować do 1,9 dci 130 KM ktoś robił taką zamianę

na 100% nie pasuje.

 

powinni Ci zhamowac auto przed,zeby wiedziec czy silnik trzyma moc i w jakiej jest kondycji.

Co to za tuner,ktory nie dysponuje hamownia? :)

 

jestem zadowolony!

 

hehe...przegieli pale...wiecej Nm niz w 3.0 szesciocylindrowym dieslu od bmw.

Nie wroze dlugiej przyszlosci sprzeglu i ukladowi jezdnemu a i turbawka dlugo nie po pompuje

No chyba,ze jezdzisz jak kapelusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...przegieli pale...wiecej Nm niz w 3.0 szesciocylindrowym dieslu od bmw

już nawet nie w tym rzecz, wykres momentu fatalny, nic nie wyrównany jak powinno być dieslowi.

jeden skok i bum, a linie spotykają się poniżej maksimum na spadku.

Edytowane przez scar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "scar" tych skoków już było wiele, dotychczas bez zbędnych niespodzianek. Nie jestem fachowcem w dziedzinie silników disla ale jeżeli silnik wysokoprężny ma dać pełną moc i satysfakcje z jazdy (przyspieszania) przy 4600rpm zamiast, jak w moim przypadku przy około 3,2-3,4k rpm to zostane przy opcji po modyfikacji. Nie jestem zwolennikiem drgań i trzęszących się plastików wewnątrz samochodu.

Nie będę się wymądrzał bo nie w tym rzecz, chipa zrobiłem bo dlaczego by nie samochód dla mnie to narzędzie a nie przyjemność. Przekroczyłem 8k po modyfikacji i jak narazie sprzęgło pracuje bez zmian a turbina nie rzyga olejem na N,S,E,W jak to bywa w megane 1,9dci. Narazie jestem zadowolony. Jeżeli ktoś planuje modyfikacje w tym silniku.

Przy tych parametrach wciśnięcie gazu do podłogi na 1,2 biegu skutkuje zerwaniem kół i na tym koniec. Zabawa zaczyna sie od trzeciego biegu na suchej nawierzchni, stosunek mocy do masy samochodu, przeciętnemu kierowcy powinien dać conajmniej minimum zadowolenia z jazdy samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż zastanawiam się nad chipem, ale rozbiezności cenowe są ogromne od 500PLN (Ostrów Wlk.) do 2200PLN - Wrocław. Jaką firmę najbardziej polecacie w okolicach Wrocławia ?

 

Proszę tylko omijać C-Tronic bo się na nich zawiodłem okrótnie - banda oszustów, oddałem im samochód do naprawy, (wymieniony był silnik ale po odpaleniu w ciągu kilku sekund gasł) powiedzieli że go odpalili i pochodził 15 minut po czym padł i do wymiany mam pompe + wtryski + czyszczenie zbiornika koszt ~7.000 + VAT, a okazało się że podczas wymiany silnika mechanik źle podpiął podciśnienia i samochód nie miał prawa chodzić, koszt naprawy 200 PLN, więc jak ktoś mnie próbuje nabrać na kwotę 35x większą (zresztą za diagnozę i tak skasowali 350PLN) i do tego bezczelnie kłamie to..., dodatkowo oddali furę z zatrzaśniętą maską (spadła im linka) i próbując to naprawić połamali grila - ale to stwiedziłem dopiero w domu, oczywiście wszystkiego się wyparli.

 

OMIJAJCIE ICH Z DALEKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Elo

 

Więc tak teraz to i Ja jestem po chipie,co dziwnego moja megi cc 1,9 dci wypluła na początku 110 kucy przebieg mam 120 tyś kilosów oryginalny ;( dycha pewnie poleciała na pole się wyhasać .Chipa robiłem w JB TUNING w Kętach koło Oświęcimia po programie mam 152 koniki i moment 366 .Jak bym wiedział że to tak będzie zapierniczać to bym na lato felg 19 calowych nie kupił :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!