Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tak napierdziela ze lampy wymienialem bo całe zakopciło teraz muszę silikonem oszczelnic po bokach ^^ .. pisałem do sm ma dzisiaj napisać dokładny koszt hybrydowej turbiny .

 

Dodano: 03 Aug 2011 - 21:23

u mnie tak napierdziela ze lampy wymienialem bo całe zakopciło teraz muszę silikonem oszczelnic po bokach ^^ .. pisałem do sm ma dzisiaj napisać dokładny koszt hybrydowej turbiny .

 

Za turbawke hybryde + montaz + renao + 4 dni na zrobienie wsztkiego . ~4000 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

TAk się tylko dołączę do tematu, mam wersję 74 kW i mieszane odczucia z jazdy ale auto jest malzonki wiec:) Dobra teraz do meritum po wielu poszukiwaniach znalazlem wykres z hamowni dla silnika 74 kW z jakiejś firmy zajmującej się tuningiem. Nie uważacie iż wykres powinien być bardziej płaski.

post-15849-0-84586300-1323333356_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szybkie pytanie, więc licze na szybką odpowiedź :)

Mam MII phI 120km z 1.9dCi

Chce walnąć chipa.

Auto pełna seria (sprzęgło seria, wszystko).

Ile wyciągnę z takiego czegoś, czy bez wymiany sprzęgła opłaca się robić chipa? :)

Dziękować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dąbrowskiego 469 w Poznaniu masz firmę która zajmuje się podnoszeniem mocy, blisko Ciebie.

W linku masz przyrosty mocy http://tuneforce.pl/tabele%20renault.html

Z Twojego silnika 120KM i 270N ma wyjść według danych 150Km i 320N.

Co do trwałości to nich się wypowiedzą ci co maja chipa.

Na zawadach masz jeszcze GEkocars ale oni nie przepadają za autami z rombem, u mnie kręcili nosem ze niby meganki maja słabe sprzęgła, że się psuja czy ogóle warto... cena 1300zł w moim przypadku.

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad czym tu się zastanawiać, rób czipsa i tyle. Dobrze zrobiony nie wpłynie na zużycie sprzęgła. Prędzej można je dojechać przez nieumiejętne obchodzenie się samym sprzęgłem i biegami.

 

Idź do wspomnianego www.tuneforce.pl, znają się na rzeczy i ceny poniżej 1000 pln powołując się na forum.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Meg 1,9 120 kucy, salon, r prod 2005 zachipowaną do 148 kucy i 330Nm w 2006r przez mojego poprzednika. Auto ma teraz 150 tys przebiegu. Kupione ponad rok temu z pełną dokumentacją i wpisami w książkę przez miejscowego dealera. Żadnych skutków ubocznych typu naprawa dwumasy, sprzęgła czy skrzyni chyba , że gość zataił. Odejście w trasie ma zajefajne, na światłach raz spróbowałem z Subaru we Wrocku. Widok miny gościa bez ceny, ja w cztery osoby + wczasowy bagaż on singiel na sto metrów cała długość w plecy. Ale staram się powstrzymać swoją nogę w codziennej eksploatacji wiedząc, że dłużej będę jeździł. Chip OK, ale głowa kierowcy też musi być chłodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szczerze mówiąc nie czytałem całego tematu, ale może ktoś podrzucic na jakie bezpieczne przyrosty można liczyc w 1,9 dci 105km?

 

 

Dla porónania mogę Wam powidzieć, że BMW e46 3,0d seria 204km/410nm po programie 260km/520nm. Po wymianie wtrysków, IC, wzmocnieniu sprzęgła można wycisnąć 290km/610nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, mam megane cc 1.9 dci po kapitalnym remoncie silnika+ nowe turbo. Kolega ma złącze ODBII i twierdzi że może mi wgrać nowe mapy zwiekszajace moc i moment. Robił to w kilku samochodach i całkiem nieźle to powychodziło. Nie chce słuchac wypowiedzi zeby to robic u tunera. Pytanie: Czy pamięć w 1.9 dci 120KM f9a jest pamięcią wielokrotnego użytku czy może zniszczyć mi komputer? Jakie mapy wgrać? Ile to doda KM i NM i w jakim zakresie mniejwięcej? Sprzęgło jest w dobrym stanie, dwumas tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pamiecią wielokrotnego użytku, możesz tam wgrać ile razy i co tylko chcesz.

Mówisz, że robił to niejednokrotnie, poproś żeby pomógł Ci wybrać co chcesz mieć w silniku.

Trzeba wgrać mapę odpowiednią dla tego silnika, a da tyle mocy i momentu na ile będzie skorygowany ten program.

Ze 120 koni można zrobić 190, trochę więcej może- Twoja wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!