Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Złamany bagnet oleju!


wiadom

Rekomendowane odpowiedzi

Kupić nowy bagnet, kawałek starego pewnie jest w misce i trzeba go wyciągnąć. Czyli najlepiej było by odkręcić miskę i go wyciągnąć. Może wystarczyło by spuścić olej ale nie wiem czy wyleci, zależy jaki jest duży. Można też zaryzykować i jeżdzić, może zablokuje się w filtrze oleju, tylko nie wiem co na to pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

1978104649_bagnetRENAULTPATENT.thumb.jpg.c38af5425c596e9c6c8bcaa72a7cea9c.jpg

 

Witam,  złamał mi się bagnet przy sprawdzaniu oleju .

Wymyśliłem prosty sposób jak go wyjąć bez żadnych demontaży .

Wystarczy pancerz linki hamulcowej roweru może być stary zużyty . Potrzebna jest nam ta wewnętrzna część w postaci sprężynki . Trochę rozgiąłem jego koniec aby dopasować do średnicy bagnetu robi się to na tym co nam się udało wyciągnąć .

Potem delikatnie wkręca się tą sprężynkę na tą część co jest w silniku jak pojawi się delikatny opór czujemy , że nakręciła się na ten plastik po czym wystarczy lekko wyciągać .

Operacja zajęła jakieś 5 min . Szukałem wcześniej w necie były różne pomysły ale takiego patentu nikt jeszcze nie zrobił . ASO sugeruje oczywiście zdjęcie miski jako jedyną opcje :))

 

Co więcej zamierzam zrobić z takiej spiralki nowy bagnet .

Wystarczy ją wkręcić na ten kawałek z uchwytem i dla pewności zalać klejem a potem zrobić znaki na odpowiedniej długości .

Jest elastyczna ułoży się w rurce i nigdy już nie złamie mi się

tak jak nowy „ORYGINAŁ” za 100zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Motofan46 napisał:

Co więcej zamierzam zrobić z takiej spiralki nowy bagnet

Gdy miałem SC II to taki właśnie bagnet z pancerza sobie zrobiłem. Starego nie wyjmowałem bo wpadł poza obręb rurki prowadzącej. Był dużo lepszy od oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!