Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

sebcio76, poszukaj błotnika w tym kolorze, najlepiej z anglika, który jeszcze nie został rozebrany na części pierwsze. Wykręcasz jeden, wkręcasz drugi i zrobisz to sam. Koszt będzie mniejszy niż szpachlowanie, poza tym teraz jest sezon na takie uszkodzenia, więc koszt nie będzie niski.

Szukaj na spokojnie błotnika, albo naprawiaj po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się już ponad miesiąc temu :-) Dzisiaj byłem, odkopałem i ku mojemu zdziwieniu odpaliła od strzału, bez kabli, bez nowego aku :-) Ale wracając do tematu. Jechałem sobie spokojnie 50-60km/h i Pani w białym Suzuki Swift wymusiła mi pierwszeństwo. Wyjechała mi przed samą maskę (ślady hamowania miały może z 1,5m) no i dostała ode mnie w bok. U mnie szkody jak widać, ze Swifta Panią wyciągali strażacy, bo drugimi drzwiami zaliczyła słup. Ogólnie dobrze ze wszyscy u mnie w samochodzie mieli zapięte pasy i co za tym idzie nikomu nic się nie stało. Decyzja została podjęta, auto idzie do naprawy (bo odszkodowanie hojne :P ). A tutaj obrazki poglądowe - o dziwo nawet chłodnice nie są ruszone.

 

PH_81.jpg

PH_82.jpg

PH_85.jpg

 

Do wymiany:

- prawy błotnik

- maska

- zderzak

- obie lampy

- pas przedni

- komplet od poduszek (czyli poduchy, napinacze, sterownik itd.)

Do poprawek:

- lewy błotnik

- podłużnica do prostowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio też było buuuum na wyjeździe z marketu, Pan przede mną w starym Mercedesie 190E na skrzyżowaniu typu "T" chciał skręcić w lewo, podjechał do przodu i zobaczył, że coś jedzie z prawej strony. Wrzucił wsteczny i mi przygrzał w lewą stronę zderzaka. U mnie 2 ryski (już spolerowane, nie ma praktycznie śladu) a w Mercedesie cały zderzak urwany. Sprawa na oświadczenie, już jestem po wycenie - przytulę ponad 600 zł :-)

Zderzak dzisiaj zdejmowałem, żeby zobaczyć czy belka cała - wszystko cacy, więc na baranie zarobię :-)

 

BTW. Francja - Niemcy 1:0 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie złapało. Wywrotka uderzyła mi w bok, jego wina. Na oględzinach wyszło ok .18 elementów i chyba bd szkoda całkowita. Z lewej strony skasował zderzak, nadkole, drzwi, nadkole tylne i zderzak tył, a z prawej zahaczyłem o śmietnik i po całej długości rysa...

 

Martwi mnie jedynie ze ubezpieczenie z Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń, nie mają najlepszej opinii i ile będzie wartość wraku, wartość rynkowa auta

 

dc6114501049a24fm.jpg

4fa2939c77ea8ccdm.jpg

d88bf245f30f3383m.jpg

6f79b6c53e3799bcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malykubek, R.I.P [*]

 

A co potem na części czy jak to się rozlicza będziesz miał wrak na rozbiórkę czy ubezpieczyciel Ci zabiera auto i wypłaca kasę?

 

Bo ja bym był chętny na kilka partsów, jak zainteresowany napisz PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malykubek, jak masz AC to zobacz kalkulację szkody z AC z regresem na OC sprawcy. Ja tak zrobiłem, było szybko, sprawnie. Bez stresu. AC było w PZU, oC sprawcy w jakims innym, nie wartym wspomnienia. Serwis wycenił naprawę na 10.000, oc na 3.000, chcieli ciąć w busie bok na kilka elementów, a to nie VW transporter. Tam sie wymieniało cały bok. AC zapłaciło całość jak chciało ASO, a potem wyrwało bez problemuy kasę od sprawcy. Nie było problemów ze zniżkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinSzymanski z własnego doświadczenia odradzam takie działanie. Kiedyś tak zrobiłem, sprawca zaczął się wymigiwać z podpisaniem dokumentów (oświadczenie miałem) ale korespondencja między ubezpieczycielami trwała 4 lata. Przez ten czas płaciłem AC bez zniżek i dopiero po 4 latach jak się dogadali to oddali mi nadpłatę za ten czas. Mocno frustrująca sprawa i doradzam ostrożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie a raczej Megane trafiła wczoraj Skoda. Szkoda auta :-)

 

62619615.th.jpg 67218537.th.jpg 55835354.th.jpg 56577765.th.jpg

 

60670094.th.jpg 13773525.th.jpg 64919992.th.jpg 26207039.th.jpg

69298913.th.jpg 15444835.th.jpg

 

Jutro jadę do HDI na wycenę. Wiek ktoś może jak to jest z samochodem zastępczym na czas naprawy? Kolizja nie była z mojej winy. Wszystko idzie z OC sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem centralnie w drzwi tylne. Martwi mnie jedynie te pofałdowanie na progu. Pewnie trzeba będzie wycinać i wstawiać element bo raczej się tego nie naprostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!