Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie dobrze;) auto wypsikamy dookoła, chociaż żadnego hajsiku nie przytulę.

Oddałem do dobrego lakiernika, z kwoty naprawy po odejmował np. ścianę boczna na naprawę i parę używek a reszta nowe i uszczuplił w taki sposób kosztorys z 19 tyś na 12 tyś na wartość rynkową auta. Teraz czekam na akceptacje od PTU i odstawiam auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem małą kolizję gościu pchał się na upartego i lusterka poleciały na dodatek się nie zatrzymał od razu tylko po jakimś kilometrze żeby swoje lusterko naprawić jak bym za nim nie pojechał to cwaniak by odjechał. Szkody u mnie znikoma szkło zawisło na kabelkach od podgrzewania tylko obudowa się porysowała więc element do malowania chciałem załatwić sprawę bez policji nie udało się facet twierdził że nie ma kasy ani karty do bankomatu i mi przywiezie pieniądze jutro :mrgreen: więc wezwałem policję dostał 250 plus 6 punktów i szkoda na OC sprawcy.

Moje pytanie tyczy lusterka chciałbym je trochę popsuć żeby kaska była większa (może starczy na 2 nowe oponki na lato)wyciągnę szybkę niby się potłukła i chciałbym całe lusterko poluzować na obrotnicy tylko nie wiem czy mi się to uda można je rozczepić i potem z powrotem złożyć próbował ktoś ?A może sam brak szkła zakwalifikuje całe lusterko do wymiany ?

Sprawca ma OC w PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOSA78, lusterko prawdopodobnie zostanie potraktowane jako element, zapłacą powiedzmy 250-300zł i dziekuję. No chyba, że chcesz zrobić to bezgotówkowo, ale chyba nie o to Ci chodzi :mrgreen:

Policja nie spisała notatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi wjechali w lusterko od meganki II i chciał facet zapłacić mu od ręki bo trochę się porysowało, więc podjechali do Jaszpola dowiedzieć się o cenę i tam facet prawie zawału dostał nowe z lakierowaniem cena 1300zł. Więc szkoda poszła z polisy OC sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przeniosłem do istniejącego tematu]

 

Witam,

 

Wczoraj moja żona miała małego dzwonka. Generalnie jak sie patrzy na samochód to widać tylko zarysowany zdrezak z odciśniętą srubką od tablicy sprawcy, rozwalona ramka i pogięta tablica. Poza tym nic. Ale....

 

 

Jak zacząlem oglądać auto to wyszło:

- odstaje klapa tył przy zawiasie;

- odstaje klapka wlewu paliwa;

- lewe drzwi tył nie wchodza mocno w karoserię;

- prawe drzwi tył wchodzą mocniej w w karoserię;

- uchwyty od zderzaka i tylna belka nie ruszone (tyle widać na podniośniku);

- wg. lakiernika to zderzak może byc cały, ale poszły wytłumienia i spinki;

 

Sprawdca chce zapłacić gotówką za szkodę, ale ..... zapewne ze 200zl i dowidzenia (mam oczywiście jego oświadczenie ale nie o to chodzi) . Lakierowanie zderzaka w ASO to koszt 700zl plus inne uszkodzenia.

Zastanawiam sie czy nie zgłosić szkody i jak się okaże, że to tylko zderzak to dogadać się z gościem i nie robic mu problemów. Nie chće na tym zarobić, ale nie chce później zostać z problemami.

 

Co wg. was sprawdzić?

Czy u was też występują podobne zjawiska?

Czy może nastąpić przesunięcie karoserii bez widocznych oznak: wszystkie drzwi, klapy otwierają sie zamykają lekko. brak pęknięć i widocznych wybrzuszeń.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zgłosić...Ja jak uderzyłam w tył auta to na pierwszy rzut oka był tylko porysowany tylny zderzak, a później okazało się że jest podniesiona podłoga w bagażniku i coś z ośką było chyba. Jego koszt naprawy wyszedł 2tysiące. Wszystko poszło z mojego OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie z Twojej winy (a tak rozumiem) to się nie zastanawiaj tylko oddawaj do naprawy - niech Ci zrobią wycenę - najpierw ubezpieczyciel a potem warsztat. Zobaczysz co powiedzą jedni a co drudzy i wtedy możesz się zastanawiać czy to robić czy nie, a jak robić to czy bezgotówkowo czy bawić się w faktury.

Rok temu mi pani wjechała w tył - na pierwszy rzut oka było tylko widać rysy na zderzaku, ale przy oględzinach się okazało że jeszcze jest ugięta jakaś metalowa listwa pod zderzakiem, więc cala naprawa kosztowała trochę więcej niż 200 zł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Szymansk, jedź na wycenę do serwisu. Jak jest różnica w szczelinach, to na pewno nie skończy się na dwóch stówach, zajrzyj pod kanapę, czy blacha nie jest pofalowana (delikatnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bum.jpg

<szukaj> Nie patrzcie na date, stało się to przed świętami, jutro auto idzie do blacharza.

Błotnik do klepania, maska też, zderzak nowy, lampe da rade posklejać, dodatkowo będzie trzeba kawałek tej przedniej belki (wyleciała mi nazwa) wymienić.

Dodam, że moja wina, ciut za szybko i w tył mojej przesympatycznej sąsiadce. Na szczęście skończyło się tylko na autach i bólu głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!