Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Oto skutki spotkania mojego auta z hakiem Nissana X-Trail :notacrook: Kobieta wyjeżdżała z parkingu tyłem i nie zauważyła jadącego ulicą auta.

Auto sprawczyni ubezpieczone w HDI. Jak myślicie - odstawiać auto do ASO wybierając naprawę szkody bezgotówkowo czy wziąć pieniądze i naprawiać na własną rękę u blacharza?

post-48027-0-73370400-1364216736_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wolę oddać do ASO na bezgotówkową naprawę, (bez latania, odwoływania się od wyników oględzin) chyba że masz dobrego znajomego lakiernika i chcesz zarobić.

Mocne ślady zostawił hak, drzwi do wymiany + lakierowanie co do elementu błotnika to chyba szpachla ale to już rzeczoznawca ci powie.

Postaraj się żeby w serwisie dali ci nowe drzwi oryginalne a nie zamienniki bo takie też montują w ASO :notacrook: Wiem bo mi chcieli dać zamiennik błotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja miałem niestety jedną stłuczkę, a raczej otarcie

thumb_hosting_zdjec_1372197434__2013-04-26.jpg

ale okazało się, że znalazłem fajny warsztacik w Szczecinie który wykona to w ramach usługi smart repair.

mam jeszcze jedno otarcie do blachy na szczęście bez wgniecenia, którym ktoś mnie obdarował pod hipermarketem.

 

A kilka lat temu miałem poważniejsza kolizję, a że był to Renault to zapraszam:

thumb_hosting_zdjec_1372197310__p1050299.jpg

thumb_hosting_zdjec_1372197337__p1050296.jpg

thumb_hosting_zdjec_1372197364__p1050293.jpg

Tir wyprzedzał mnie na obszarze zabudowanym, podwójna ciągła, na skrzyżowaniu gdy skręcałem w lewo. Pięć dni w szpitalu, połamane żebra, pasażerowie wyszli bez szwanku.

REGULAMIN FORUM JASNO MÓWI O ZASADACH ZAMIESZCZANIA ZDJĘĆ NA FORUM <_<

Edytowane przez d3bian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Możesz wyjaśnić sytuację? Dziwne, że BMW w Ciebie wjechało, a Ty dostałeś mandat i jeszcze go przyjąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poszkodowany stał, choćby nawet zbyt daleko wysunięty, to niekoniecznie jego wina. Nie jest to jednoznaczne i pewne.

Wszystko zależy od czasu i odległości auta z pierwszeństwem, jeśli to zatrzymanie nastąpiło przed jego maską to zajechanie drogi i wina piszącego powyższy post, jeśli wcześniej, to ten z pierwszeństwem nie zachował ostrożności i wjechał w przeszkodę na drodze bez jej ominięcia.

Wtedy sprawcą kolizji jest ten kto w niego wjechał, nawet jak poszkodowany postąpił wbrew przepisom, to podlega karze z innego przepisu, a nie za spowodowania stłuczki. Tu ważną rolę będzie odgrywała ocena uszkodzeń.

Przerabiałem podobny temat i takie było orzecznictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina ewidentnie jest Twoja. To nic, że tamten mógł Cię widzieć, ale to Ty masz się upewnić, czy masz możliwość włączenia się do ruchu. A kierowca BMW, no cóż, chyba właśnie czekał na taki przypadek no i skorzystał. On będąc na pierwszeństwie nie miał obowiązku Ci ustępować, np. poprzez zmianę pasa ruchu. To, że myślałeś że on zmieni pas, to Cię nie usprawiedliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to rozpatrywał tak jak napisał gojgien. Ważne sa szczegóły, czy meganka wyjechała prosto pod BMW, czy wyjechała i stala przez chwilę z wysuniętym przodem, czekając aż BMW przejedzie.

U mnie przy wyjeździe z osiedla jest taka sama sytuacja, trzeba pół auta wystawić, żeby sprawdzić czy nic nie jedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak panowie Policjanci uzasadnili w notatce policyjnej. Wg mnie nawet jeśli kierujący BMW mógł Cię ominąć, nie musiała to być jego wina. Mógł akurat się rozkojarzyć itp a Ty nie miałeś prawa wyjechać tak, żeby na jego drodze znajdował się przód Twojego pojazdu. Oglądałem jakiś czas temu Drogówkę i tam kobitka właśnie nie mogła wyjechać z podporządkowanej bez prawie całkowitego "wystawienia się". Dostała strzała, przyjechała Policja i jej wina ewidentna. Policjant tłumaczył - jeśli nie ma pewności - nie ma się prawa wyjechać bo może skończyć się właśnie stłuczką/wypadkiem...

 

Szkoda Megi i szkoda, że z własnej kieszeni naprawa pójdzie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten artykuł wyjaśnia wszystko:

 

2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

 

Dodatkowo, zgodnie z kodeksem ruchu drogowego istnieje zakaz zatrzymywania i postoju na skrzyżowaniu. Co znajduje się pod pojęciem zatrzymanie każdy chyba wie. Jednym zdaniem (wg mnie) - kierowca nie może wjechać sobie na skrzyżowanie włączając się do ruchu, bo istnieje powyższy zakaz.

Edytowane przez CareK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!