Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

Oj faktycznie mieliście szczęście. Łoś ma długie nogi i zwykle właśnie znajduje się w środku auta przy takich spotkaniach.

Co do auta, trzeba się zastanowić, czy nie lepiej kupić karoserię angola i zrobić przekładkę, skoro wiesz, że masz silnik, skrzynię zdrową, no ale to już inny temat, ale handlarze do niego kupią tylko że za kilka złotych.

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na złomowisku musi dać kasę za każdy ubytek kg...

Można się dogadać. Ja się umówiłem, że mogę wymontować, co chcę (silnik), ale muszę wypełnić samochód złomem do nominalnej wagi, a złom jakiś wokół domu (po budowie) się znalazł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wpadłem w poślizg najpierw w krawężnik a potem studzienka kanalizacyjna... no i taki efekt do tego jeszcze zawieszenie, felgi... auto juz sprzedane a dzisiaj kupiłem drugiego megane tez I lift. prawie to samo co ten stary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem zarejestrowany od nie dawna. W lipcu nabyłem Megankę II ph I, lubiłem to aut. Niestety nie nacieszyłem się nią zbyt długo. 19 września tego roku jadąc w wieczorem po śliskiej nawierzchni uderzyłem w BMW, którego kierowca wymusił pierwszeństwo. Uderzyłem prawym przodem w jego lewy przód. Na zdjęciach macie efekty tej stłuczki. Mam do was pytanie, z którym sam się borykam. Co z fotelami w których wybuchły poduszki w podudziach? Oraz od ciśnienia wypchnęło z zawiasu solardach przez co uszkodziły się listy, pękły. Gdzie mogę takie listwy dostać, dodam że jest to trzy drzwiowa wersja? Mam jeszcze jedno pytanie, W dniu zdarzenia, odpaliłem auto by wjechać na lawetę, niestety zaraz po próbie ruszenia auto wydało się trochę słabe, z tego co pamiętam zgasiłem samochód. Po tym fakcie, już pod domem, nie udało mi się odpalić, rozrusznik kręcił. Z tego co rozmawiałem z mechanikiem, prawdopodobnie się zapowietrzył, pompa znajduje się zaraz z prawej strony. Po tym miałem jeszcze taką sytuacje że nagle wszystko zgasło, myślałem że akumulator padł. Okazało się że z nim wszystko ok, ale z pomiaru wyszło że główny bezpiecznik przepalił się. Nie wiem co z tym samochodem robić, naprawiać czy sprzedawać. Proszę o jakąś pomoc. Dzięki. Pozdrawiam

 

http://otomoto.pl/renault-megane-C26274054.html

Po

1) ten wątek służy jedynie do prezentacji nieprzyjemnych zdarzeń naszych autek

2) masz pytanie, zadaj je w odpowiednich działach forum

3) fotki dodajemy wykorzystując hosting forum, co i jak masz na górze strony

4) komentarze dotyczące tego postu polecą prosto do kosza.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim! Wreszcie nabiłem sobie pierwszy post :)

Parę dni temu skatowałem prawy bok na słupku parkingowym :( jakoś nie ogarnąłem, że jest postawiony, ściąłem zakręt i to...

Przy okazji wyszło jak był zrobiony... I mam od razu pytanie czy ktoś się orientuje gdzie we Wrocławiu lub okolicach zrobić to w miarę porządnie i tanio (jeśli tak się w tym przypadku w ogóle da :) ). Byłem dzisiaj w jednym zakładzie we W-wiu i dostałem wycenę: zamienniki prawy błotnik tylni + próg - 750, robota - 800, lakierowanie 3czesci - 920 = 2470PLN. W Długołęce zaś zrobią mi to już za jedyne 1000PLN :) Prosze o poradę i pozdrawiam!

post-34740-0-38262200-1351619430_thumb.jpg

post-34740-0-65517500-1351619440_thumb.jpg

post-34740-0-29063400-1351619484_thumb.jpg

post-34740-0-30885100-1351619496_thumb.jpg

post-34740-0-65740400-1351619514_thumb.jpg

post-34740-0-46803100-1351619527_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem naprawić i nadal użytkować. Nawet po naprawie za małe pieniądze nie odzyskasz tego co auto jest warte, a przynajmniej za pieniądze ze sprzedaży (jak znajdziesz kupca) nie kupisz tego co masz.

Jeśli Długołęka wyceniła na 1000, to tam bym spróbował, to przecież serwis autoryzowany, choćby i na zamiennikach robili..

Zapamiętaj sobie numer posta z fotkami w tym temacie #792. W przyszłości przy sprzedaży auta możesz tego posta użyć jako niepodważalnego dowodu, co i z jakiej przyczyny było w aucie uszkodzone i naprawiane w sensie blacharsko- lakierniczym.

To także plus uczestnictwa w takich forach jak nasze.

Trudno przecież spreparować i wstawić wstecznie w chronologię post o uszkodzeniach i fotki jak one wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie szkoda mi go sprzedawać, bo i tak dużo już zostało w niego włożone. Tylko aktualnie nie będzie mnie raczej stać na tą naprawę i trzeba będzie to jakoś zakonserwować. Poradzę sobie własnoręcznie jakimś barankiem czy lepiej gdzieś z tym podjechać? I jeśli chodzi o te dwie wyceny to nie były z ASO :) A post jak najbardziej się przyda w razie sprzedaży :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!