Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Zapraszamy do przedstawienia waszego sposobu montażu CB Radia w aucie.

Mile widziane zdjęcia i opisy.

ja wrzuciłem radio do podłokietnika... zasilanie z zapalniczki w podłokietniku :) jak wysiadam, chowam mikrofon, wyłączam radio i już

a to niby w podłokietniku jest zapalniczka?

od strony tylnych siedzeń mam gniazdko zapalniczki... może to troche nie estetycznie wygląda ale jak by się postarać i troszke zaadaptować podłokietnik, (dziurka od gniazdka i na przewód od dołu - jak dla mnie świetne miejsce...;

Antena - magnes. Kabel tylnym prawym boczkiem (pod tapicerką), pod prawym progiem (też wciśnięty pod tapicerkę), pod fotel pasażera, a radio między fotelem pasażera i tunelem. Zasilanie z gniazda w podłokietniku. Jak nie radia nie używam, zostaje ono wciśnięte troszkę głębiej (położone na długim boku) i nic nie wystaje i nie kusi <czerwona> Grucha w schowku pod nogami. Z radia korzystam sporadycznie (tylko długie trasy). Fotel pasażera przesuwany jest rzadko (prawie wcale) więc nic się nie rysuje, itd...

U mnie tak to wygląda:

Szybko pewnie i na stałe.

Radyjko w standardowym miejscu (foto). Nie przeszkadza kierowcy (pasażerowi też nie wadzi), trzyma się dobrze. Jedyny minus o ograniczenie przysunięcia fotela pasażera na maksa do przodu (przynajmniej ja nie miałem takiej potrzeby).

Mikrofon na wieszaku na wysokości deski rozdzielczej. Śruby wkręcone pomiędzy deskę a listwę ozdobną. Wchodzą łatwo i pewnie trzymają. W razie czego można odkręcić i nie ma śladu. Zasilanie do gniazda zapalniczki znajdującej się w podłokietniku. Kabel wpuszczony w środkowy tunel, więc się nie pląta i zawsze pozostaje w jednym miejscu. Kabel od anteny też w środkowy tunelu tuż obok przewodu zasilającego. Potem pod tylną kanapę i do góry koło tylnych drzwi i tamtędy wychodzi w narożniku na dach. Drzwi rzadko u mnie używane, ale kabel i tak już się ułożył i trzyma się idealnie w narożniku uszczelki i niczym nie jest przyczasnięty podczas zamykania drzwi. Antena na magnesie i do dachu obok anteny od radia samochodowego.

Na początku kabel wychodził przez lukę między dachem a klapą bagażnika, ale tego nie polecam ponieważ podczas zamykania/ otwierania klapy kabel jest w ruchu i możne odparzyć lakier. U mnie tak już się stało :-( i dlatego zmieniłem wyprowadzenie kabla przez dach.

Życzę wszystkim szerokości... <ok>

4a1a81719f3e8facm.jpg

08b0e6d5aa0bc10cm.jpg

25dd2d9c2a7b77ddm.jpg

7ffd3a817e4d5ed3m.jpg

43696fa6cb8f687fm.jpg

44cb87882346dc5em.jpg

74e875a015f932e1m.jpg

8d5f6596bee2980dm.jpg

• +1 1

Yay...nie wiem ja je zamocowałeś ale ja nie miałbym serca aby wiercić dziury w tapicerce auta młodszego niż rok <ok>

Foty jutro.

ja nie miałbym serca aby wiercić dziury w tapicerce auta młodszego niż rok <ok>

Ja lubię rozwiązania porządne i solidne. Dwie dziurki których nie widać i po krzyku (a moje autko ma więcej niż rok). A nie martwisz się że radyjko porysuje Tobie tunel?

kubal, którędy wystawiasz antenę na dach??

Radio "ukryte":

20100415002.jpg

Radio "widoczne":

20100415004.jpg

Przewód antenowy:

20100415.jpg

I ostatecznie - antena:

20100415001.jpg

ja bardziej niż 2 dziurek obawiałbym się dziury, ale w szybie. Przechodziłem już coś takiego. Radio miałem zamontowane na stałe w widocznym miejscu. Jakiś dres wybił szybę i uciekł z kablem od anteny. Antena była za tylnym siedzeniem. Penie musiał się trochę siłować, zanim wyrwał kabel z anteny. Wyjący alarm w niczym nie przeszkodził.

Teraz moje radio nie kusi widokiem, starym sprawdzonym przez wielu sposobem schowane jest pod siedzeniem, a antena w bagażniku.

Dodam, że koszt radia intek był niższy niż koszt zakupu i wymiany szyby.

Witam ja zamontowalem cb radyjko na takim pasku zaczepilem o zagłówek i chowam w tylnej kieszonce siedzenia a gruszke mam z przodu.Zrobilbym zdjęcia ale nie wiem jak je na forum wrzucic.

Mam plan aby to wsadzić pod siedzeniem u kierowcy i słuchawkę założyć na drążku od przesuwania fotela. Jak myślicie ?

a jak będziesz regulował bramki szumów czy będziesz miał dostęp do pokręteł. No chyba że skręcisz radio maksymalnie i ciągle będziesz pytał się o drogę :roll:

ja "zamontowałem" radio w taki sposób jak kolega "Kubal"

Ja podobnie jak Kubal I Von Kisiel z tym że, aby uniknąć wiercenia jest zamocowane w jednej pozycji "widoczne" za pomocą taśmy dwustronnie klejącej. Trzyma pewnie i pokrętła regulacyjne są "pod ręką".

Napisano (edytowany)

U mnie na razie wygląda to tak:

20120522165658.jpg

20120522165544.jpg

20120522165357.jpg

20120522165158.jpg

Mikrofon pewnie jeszcze dzisiaj powieszę na właściwym miejscu. Radio też niedługo zawiśnie na boku tunelu.

Antena wrzucona w dziurę po FM'ce. Już przygotowana na EURO :)

Zasilanie poprowadzone od akumulatora.

Edytowano przez Chmarski

Widze kolega jest fanem CB Radia, co to za radyjko i antena? Bo pierwsze widze, szczerze mówiąc :)

Trochę nawet wariatem na tym punkcie...

Radio to EuroCB 3900LCD. Radio z tych jeszcze starych, porządnych konstrukcji, ale w nowocześniejszym ujęciu.

Antena to Atom by Marek SM. Projekt indywidualny w oparciu o popsutego Thunderpole'a.

Mikrofon to 40-letni Turner M+2/U.

Miarka SWR i mocy zawsze włączona.

Lubię niepowtarzalne zestawy.

A jak aktualnie u Ciebie to wygląda??

Do anteny muszę zajrzeć i zamienić alumniowe nity na miedziane śruby bo na styku miedzi z aluminium szybko występuje korozja i SWR idzie w kosmos.

Szczęśliwie mam jeszcze 3 inne porządne anteny.

Z elementów uwiecznionych na zdjęciach więcej zmian nie ma.

Z tych rzeczy co ich na zdjęciach nie ma, to zmienione witamina i zapasowy mikrofon na inne.

Edytowano przez Chmarski

A u mnie zmiana jednostki centralnej. PRESIDENT HARRY III ASC + tuning:

•  
  • kolor podświetlenia zmieniony na biały (aby pasował do reszty zegarów i wyświetlaczy w M III)
  • podświetlenie przycisków tożsame z wyświetlaczem - fabrycznie nie są podświetlone w ogóle
  • wymiana filtra pośredniej na filtr ceramiczny muRata 455IT - bardziej kulturalna praca odbiornika
  • poprawiony tor nadawczy - zwiększona głębokość modulacji - mikrofon ze wzmocnieniem nie jest potrzebny
  • wymieniona wkładka mikrofonowa na Panasonic WM61A - bardziej naturalna modulacja.

W porównaniu z poprzednim radyjkiem firm INTEK to jak dzień do nocy i to wszystko na tej samej antenie.

post-24044-0-14806300-1363467006_thumb.jpg

post-24044-0-13684300-1363467015_thumb.jpg

post-24044-0-48444600-1363467019_thumb.jpg

Edytowano przez Woytus

A ja mam pytanie odnośnie montażu anteny. Raczej chcę obydź się bez wiercenia. Więc pozostaje tylko antena na magnes?

@cruel Na magnes są spoko, ale kup długą 140-145 cm i pamiętaj aby była ustawiona w centralnym punkcie auta/dachu. Wtedy daje najlepszy odbiór/nadawanie. Może na końcu dachu jak większość ma wygląda bardziej szpanersko ale za to mogą być zakłócenia. Ja swego czasu dokupiłem krótką myśląc, że będzie zbierała mniej zakłóceń, szumów ale to nieprawda i zasięg niestety ograniczony. Stosują głównie w mieście. Natomiast w trasie tylko długa. Ostatnio sprawdzałem zasięg: ok. 18 km :)

Edytowano przez makgajwer

Zestaw CB już wczoraj przetestowany na trasie 300km.

Radyjko Lafayette Zeus Pro. Antenka Sirio Omega. Krótka, 95 cm. Odczucia? Jak dla mnie zestaw sprawuje się rewelacyjnie. Żadnych zakłóceń i szumów. Wszystko co słyszałem było bardzo wyraźne. Będąc jeszcze w Poznaniu zbierało bardzo ładnie. Sporo wcześniej wiedziałem o utrudnieniach itp.

Na autostradzie to już wiadomo słabiej. Ale i tak zasięg był jak dla mnie akceptowalny. Ogólnie to moje pierwsze CB, wcześniej nie miałem z tym styczności. Więc jak najbardziej zadowolony.

Antenę daję na lewy tylny róg w zasadzie. Skoro nie ma zakłóceń, ładnie zbiera, akceptowalny zasięg to nie ma co kombinować i dawać na środek.