Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja radia w Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

od strony tylnych siedzeń mam gniazdko zapalniczki... może to troche nie estetycznie wygląda ale jak by się postarać i troszke zaadaptować podłokietnik, (dziurka od gniazdka i na przewód od dołu - jak dla mnie świetne miejsce...;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena - magnes. Kabel tylnym prawym boczkiem (pod tapicerką), pod prawym progiem (też wciśnięty pod tapicerkę), pod fotel pasażera, a radio między fotelem pasażera i tunelem. Zasilanie z gniazda w podłokietniku. Jak nie radia nie używam, zostaje ono wciśnięte troszkę głębiej (położone na długim boku) i nic nie wystaje i nie kusi <czerwona> Grucha w schowku pod nogami. Z radia korzystam sporadycznie (tylko długie trasy). Fotel pasażera przesuwany jest rzadko (prawie wcale) więc nic się nie rysuje, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie tak to wygląda:

 

Szybko pewnie i na stałe.

Radyjko w standardowym miejscu (foto). Nie przeszkadza kierowcy (pasażerowi też nie wadzi), trzyma się dobrze. Jedyny minus o ograniczenie przysunięcia fotela pasażera na maksa do przodu (przynajmniej ja nie miałem takiej potrzeby).

Mikrofon na wieszaku na wysokości deski rozdzielczej. Śruby wkręcone pomiędzy deskę a listwę ozdobną. Wchodzą łatwo i pewnie trzymają. W razie czego można odkręcić i nie ma śladu. Zasilanie do gniazda zapalniczki znajdującej się w podłokietniku. Kabel wpuszczony w środkowy tunel, więc się nie pląta i zawsze pozostaje w jednym miejscu. Kabel od anteny też w środkowy tunelu tuż obok przewodu zasilającego. Potem pod tylną kanapę i do góry koło tylnych drzwi i tamtędy wychodzi w narożniku na dach. Drzwi rzadko u mnie używane, ale kabel i tak już się ułożył i trzyma się idealnie w narożniku uszczelki i niczym nie jest przyczasnięty podczas zamykania drzwi. Antena na magnesie i do dachu obok anteny od radia samochodowego.

 

Na początku kabel wychodził przez lukę między dachem a klapą bagażnika, ale tego nie polecam ponieważ podczas zamykania/ otwierania klapy kabel jest w ruchu i możne odparzyć lakier. U mnie tak już się stało :-( i dlatego zmieniłem wyprowadzenie kabla przez dach.

 

Życzę wszystkim szerokości... <ok>

 

4a1a81719f3e8facm.jpg

08b0e6d5aa0bc10cm.jpg

25dd2d9c2a7b77ddm.jpg

7ffd3a817e4d5ed3m.jpg

43696fa6cb8f687fm.jpg

44cb87882346dc5em.jpg

74e875a015f932e1m.jpg

8d5f6596bee2980dm.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałbym serca aby wiercić dziury w tapicerce auta młodszego niż rok <ok>

 

Ja lubię rozwiązania porządne i solidne. Dwie dziurki których nie widać i po krzyku (a moje autko ma więcej niż rok). A nie martwisz się że radyjko porysuje Tobie tunel?

 

kubal, którędy wystawiasz antenę na dach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja bardziej niż 2 dziurek obawiałbym się dziury, ale w szybie. Przechodziłem już coś takiego. Radio miałem zamontowane na stałe w widocznym miejscu. Jakiś dres wybił szybę i uciekł z kablem od anteny. Antena była za tylnym siedzeniem. Penie musiał się trochę siłować, zanim wyrwał kabel z anteny. Wyjący alarm w niczym nie przeszkodził.

Teraz moje radio nie kusi widokiem, starym sprawdzonym przez wielu sposobem schowane jest pod siedzeniem, a antena w bagażniku.

Dodam, że koszt radia intek był niższy niż koszt zakupu i wymiany szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ja zamontowalem cb radyjko na takim pasku zaczepilem o zagłówek i chowam w tylnej kieszonce siedzenia a gruszke mam z przodu.Zrobilbym zdjęcia ale nie wiem jak je na forum wrzucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!