Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja radia w Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na razie wygląda to tak:

20120522165658.jpg

 

20120522165544.jpg

 

20120522165357.jpg

 

20120522165158.jpg

 

Mikrofon pewnie jeszcze dzisiaj powieszę na właściwym miejscu. Radio też niedługo zawiśnie na boku tunelu.

 

Antena wrzucona w dziurę po FM'ce. Już przygotowana na EURO :)

 

Zasilanie poprowadzone od akumulatora.

Edytowane przez Chmarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nawet wariatem na tym punkcie...

 

Radio to EuroCB 3900LCD. Radio z tych jeszcze starych, porządnych konstrukcji, ale w nowocześniejszym ujęciu.

Antena to Atom by Marek SM. Projekt indywidualny w oparciu o popsutego Thunderpole'a.

Mikrofon to 40-letni Turner M+2/U.

Miarka SWR i mocy zawsze włączona.

 

Lubię niepowtarzalne zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Do anteny muszę zajrzeć i zamienić alumniowe nity na miedziane śruby bo na styku miedzi z aluminium szybko występuje korozja i SWR idzie w kosmos.

Szczęśliwie mam jeszcze 3 inne porządne anteny.

Z elementów uwiecznionych na zdjęciach więcej zmian nie ma.

Z tych rzeczy co ich na zdjęciach nie ma, to zmienione witamina i zapasowy mikrofon na inne.

Edytowane przez Chmarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A u mnie zmiana jednostki centralnej. PRESIDENT HARRY III ASC + tuning:

 


  •  
  • kolor podświetlenia zmieniony na biały (aby pasował do reszty zegarów i wyświetlaczy w M III)
  • podświetlenie przycisków tożsame z wyświetlaczem - fabrycznie nie są podświetlone w ogóle
  • wymiana filtra pośredniej na filtr ceramiczny muRata 455IT - bardziej kulturalna praca odbiornika
  • poprawiony tor nadawczy - zwiększona głębokość modulacji - mikrofon ze wzmocnieniem nie jest potrzebny
  • wymieniona wkładka mikrofonowa na Panasonic WM61A - bardziej naturalna modulacja.

 

W porównaniu z poprzednim radyjkiem firm INTEK to jak dzień do nocy i to wszystko na tej samej antenie.

post-24044-0-14806300-1363467006_thumb.jpg

post-24044-0-13684300-1363467015_thumb.jpg

post-24044-0-48444600-1363467019_thumb.jpg

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@cruel Na magnes są spoko, ale kup długą 140-145 cm i pamiętaj aby była ustawiona w centralnym punkcie auta/dachu. Wtedy daje najlepszy odbiór/nadawanie. Może na końcu dachu jak większość ma wygląda bardziej szpanersko ale za to mogą być zakłócenia. Ja swego czasu dokupiłem krótką myśląc, że będzie zbierała mniej zakłóceń, szumów ale to nieprawda i zasięg niestety ograniczony. Stosują głównie w mieście. Natomiast w trasie tylko długa. Ostatnio sprawdzałem zasięg: ok. 18 km :)

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw CB już wczoraj przetestowany na trasie 300km.

Radyjko Lafayette Zeus Pro. Antenka Sirio Omega. Krótka, 95 cm. Odczucia? Jak dla mnie zestaw sprawuje się rewelacyjnie. Żadnych zakłóceń i szumów. Wszystko co słyszałem było bardzo wyraźne. Będąc jeszcze w Poznaniu zbierało bardzo ładnie. Sporo wcześniej wiedziałem o utrudnieniach itp.

Na autostradzie to już wiadomo słabiej. Ale i tak zasięg był jak dla mnie akceptowalny. Ogólnie to moje pierwsze CB, wcześniej nie miałem z tym styczności. Więc jak najbardziej zadowolony.

 

Antenę daję na lewy tylny róg w zasadzie. Skoro nie ma zakłóceń, ładnie zbiera, akceptowalny zasięg to nie ma co kombinować i dawać na środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg to może ok, ale czasem jak nie dostroisz anteny to inni mogą mieć kłopot jak zaczniesz nadawać, więc dla pewności udaj się do serwisu CB. Taka usługa kosztuje 10-20 zeta a warto to zrobić aby nie mieć szumofonu. Pomyśl o innych mobilkach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, ostatnio chodzi mi po głowie montaż CB radia. Mam Meganke Grandtour z relingami. Myślalem czyby nie zamontowac anteny na relingu własnie, tylko nie jestem pewien czy metalowy reling będzie wystarczającą przeciwagą dla anteny. Jakieś porady w tej kwesti? Może jakaś antenka konkretna by się do tego nadawała? Magnes mnie troche odstrasza, bo raz że kradną a dwa że porysuje lakier. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na magnes używam parę lat i zero zarysowań bo zanim założę przecietam podstawkę i miejsce. Nigdy nie zostawiam na dachu więc nie ma ryzyka kradzieży. Jak na relingach zostawisz to nie ukradną? BTW antena powinna być umieszczona w centralnym pkcie dachu wtedy odbiór i nadawanie jest optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!