Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja radia w Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Tak też gdzieś czytałem, że antena powinna być umieszczona na środku auta i co jest logiczne. Pomyśle w takim razie o magnesie. Dzięki za info.

 

Dodano: 18 lip 2013 - 18:08

Radio kupione i zamontowane. Wybrałem w końcu antene magnetyczną.

Jeżeli chodzi o sposób mocowania to wygląda to tak:

post-60570-0-49736500-1374163133_thumb.jpg

Sprawa prosta. Nie chciałem wiercić i niszczyć tapicerki.

Jak się wsadzi radio między siedzenie to siedzisko ma trochę inny kształt i nie jest już tak wygodne.

Więc takie coś stworzyłem.

Poza tym radio można szybko ściągnąć jak się z auta wychodzi i schować pod siedzenie.

Radio ani się nie rusza na wybojach ani nie przeszkadza pasażerowi. Wszystko jest sztywno.

A tak to wygląda po ściągnięciu:

post-60570-0-30358700-1374163243_thumb.jpg

Recepta:

2 haczyki z OBI,

Śróbki do skręcenia ramki radia z haczyami. Ja wybrałem 5X10mm

trochę taśmy dwustronnej

stary filc

W wolnej chwili haki pomaluje na czarno i w oczy się nie będzie rzucało

Pozdrowionka.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

masz może wiedzę jak w temacie krótkich anten wypada bliźniak od Sirio - model TWIN CAR. W MIII da się to podmienić z fabryczną antenką FM spełniając przy okazji warunek by promiennik CB znajdował się po środku/ w osi dachu.

 

Z krótkich polece Sirio T3-27, porządny helikal <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sprawa prosta. Nie chciałem wiercić i niszczyć tapicerki.

Jak się wsadzi radio między siedzenie to siedzisko ma trochę inny kształt i nie jest już tak wygodne.

Więc takie coś stworzyłem.

Poza tym radio można szybko ściągnąć jak się z auta wychodzi i schować pod siedzenie.

Radio ani się nie rusza na wybojach ani nie przeszkadza pasażerowi. Wszystko jest sztywno.

Michał.kania rozumiem, że radio zaparte jest o siedzenie w jego dolnej części aby utrzymać kąt i by się nie zsuwało?

Przy tak ustawionym siedzeniu pasażera nie ma on miejsca na nogi prawda?

Poza powyższymi uwagami patent bezinwazyjny i pomysłowy!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Co do anteny na środku dachu to minus tego jest rysujący kabel o dach przy większych prędkościach, posiadam mazdę 6 antenę siro 150cm na magnesie trzyma sie do prędkości 180km/h bez problemu, ale właśnie przez rysujący kabel po dachu, mam antenę przy krawędzi dachu, co do zasięgu 5km spokojnie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, Panowie pytanie czy do wersji Grandtour do anteny na z podstawą magnesową starczy 3,6 m przewodu ? Czy będzie to za mało. Oczywiście podstawa będzie stawiana przy tylnej klapie. Czy ktoś z Was wie, czy reling w tym modelu jest zmasowany, chodzi mi kupno uchwytu relingowego ?

Pozdrawiam

Edytowane przez marcinc76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Wczoraj kupiłem haczyki i śrubki i za chwilę idę zmontować uchwyt do radia podobny do tego, który ma michal.kania :)

Po zrobieniu wstawię kilka fotek.

 

EDIT

CB już zamontowane

 

Haczyki:

post-89219-0-85206400-1462438452_thumb.jpg

Płaskownik do usztywnienia konstrukcji:

post-89219-0-43298400-1462438459_thumb.jpg

Gotowy uchwyt:

post-89219-0-99116700-1462438466_thumb.jpg

post-89219-0-43047500-1462438477_thumb.jpg

Uchwyt oklejony i przykręcony do radia:

post-89219-0-67655800-1462438484_thumb.jpg

Radio na swoim miejscu:

post-89219-0-64682500-1462438629_thumb.jpg

 

Antena na magnesie, nie po bożemu tj. przy lewej krawędzi dachu, kabel przeciągnięty przez klapę bagażnika. Całość instalacji wewnętrznej (głównie jeśli chodzi o kable) wymaga małego dopracowania, ale to dopiero po zestrojeniu anteny.

Edytowane przez darczan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie tylko wieszaki zrobiłem z delikatniejszego, perforowanego płaskownika, który "ukryłem w płaskim termokurczu. Mam tylko pytanie czy u Ciebie radio w tym wieszaku nie ma tendencji do "zjeżdżania" do tyłu przy dynamicznym ruszaniu? U mnie tak się niestety dzieje tym bardziej, że pod wieszaki podkleiłem paski filcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie haczyki podklejone są jakimś takim gumopodobnym materiałem i nie są śliskie więc całość nie przemieszcza się - tym bardziej, że zawieszam radio najniżej jak się da i lekko dociskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!